Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Svako vece sa terase vidim mesec i jos jedno svetlu tacku na nebu. Sta je to? Zvezda(ali sto samo jedna), planeta, satelit ili nesto drugo? Terasa je okrenuta juzno.
Ako si na geografskoj sirini Srbije, cca 45 stepeni sever, vidis i to odlicno, a vidi se jos uvek i videce se jos poprilicno dugo, nezavisno od polozaja Meseca, ili njegovih mena - JUPITER. Oko 22 sata je na oko 30 stepeni iznad horizonta i ne moze se zameniti ni za jednu drugu planetu ili zvezdu.Edit: prema jugu, naravno, plus/minus desetak stepeni. Edited by woodooinstalater
Link to comment

U Srbiji se time, pored ostalih, bavi AGB NIELSEN SERBIA, deo SMMRI kome pripada i poznatiji Srategic Marketing. Imaju instaliranih 1230 "Piplmetara" u Srbiji (bez Kosova), što je više nego dovoljan uzorak.Piplmetar precizno registruje aktivnosti svakog sekunda, 24 sata dnevno, 365 dana godišnje i prikuplja informacije o tome ko gleda koji kanal, zasebno na svakom TV aparatu u domaćinstvu i date podatke beleži u internu memoriju. Svake noći ih pošalje u centralu gde se dalje obradjuju i šalju klijentima.

Link to comment

Ove godine pojavio se neki glupi insekt (ranije ih nisam viđao), nešto veći od mušice, sa trouglastim krilima, poput trzalice za gitaru. Obično ih zatičem na lavabou ili u kupatilu. Nisu nasrtljivi, pa mi je žao da ih spljoštim. Poklopim ih čašom, stavim papir ispod i odnesem tako na terasu. Do sada sam ih pustio 7-8 na slobodu. Nek idu na razmnožavanje ili nek ih pojedu ptice, šta god im je priroda namenila ;)

Edited by Quizmaster
Link to comment
Ove godine pojavio se neki glupi insekt (ranije ih nisam viđao), nešto veći od mušice, sa trouglastim krilima, poput trzalice za gitaru. Obično ih zatičem na lavabou ili u kupatilu.
Врло је могуће да излазе из оне решеткице на поду-сливника, изгледа да живе у канализацији. Једном сам га видела и да излази из рупе у кади.
Link to comment

Ima ovde tehnologa, hemičara i te ozbiljne ekipe, ili sve neki politikanti?Koji đavo su "glicerolski estri smole drveta"? Piše na limenci da je to sastojak Švepsa. Kom kurcu to služi i šta će mi smola u soft drinku?

Link to comment
Ima ovde tehnologa, hemičara i te ozbiljne ekipe, ili sve neki politikanti?Koji đavo su "glicerolski estri smole drveta"? Piše na limenci da je to sastojak Švepsa. Kom kurcu to služi i šta će mi smola u soft drinku?
Dobro, ta smola tu sigurno nije u primarnom obliku (asti otkrića!).Khm, ne znam, esteri se u prehrambenoj industriji u najvećoj mjeri koriste kao umjetne arome, zbog mirisa. Ima ih i prirodnih, u voću i uljima, recimo. U Švepsu vjerojatno postoji u svojstvu aditiva (zbog već spomenutih seksi aroma koje piće inače prirodno ne bi posjedovalo).Znaći, čista kemija, ništa ne brigaj. (ja izbjegavam čitanje tih deklaracija :mellow: ) Edited by Eidyia
Link to comment
kuda idu knjige zalosti (prevashodno one veceg kalibra, npr. titove)? jel to ide porodici ili se cuva na nekom drugom mestu?
U maloj sali jedne Bgd opstine, u zabacenom ormaricu, stoje knjige zalosti iz maja 80. Za te knjige retko ko zna, ja sam ih slucajno nasao i razgledao. POsle dve godine su bile na istom mestu. Verovatno su i sada tamo.Na osnovu ovog podatka induktivnim metodom se moze naci odgovor na tvoje pitanje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...