Jump to content

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Da li u ovom veku bez izazova još postoji radioamaterizam? To me je oduvek palilo, sad mi pade na pamet
Ima, Savez radio-amatera Srbije je i dalje aktivan. Broj radio-klubova u Srbiji je mnogo manji nego pre dvadesetak godina, ali se i dalje ordžavaju kursevi gde novi operatori stiču znanja potrebna da se položi stručni ispit. Na trećem spratu zgrade tehničkih fakulteta, tačno nasuprot lifta (mislim da je broj sobe 337, ali piše na vratima), utorkom od 19 se skuplja ekipa iz radio-kluba "M. Pupin" YU1EXY, u bloku 61 u MZ "Kozara" je YU1AAV, sekcija RK "Novi Beograd", čini mi se da u Timočkoj 18 i dalje radi YU1AHI, RK "N. Tesla". I u svetu je broj amatera opao, klince to sada baš i ne zanima pored Interneta, pa je sve više sedih glava među aktivnima. Radio-amateri iz Srbije su i dalje među boljima u svetu u takmičenjima na kratkim talasima, a ima i puno onih koje zanima rad na UKT, posebno veranje po kojekakvim planinskim čukama da bi se postigao bolji rezultat.
Link to comment

Danas sam hteo da izvadim karticu u komercijalnoj banci, ali posto imam neki dinarski racun koji to onemogucava, rekli su mi da moram da otvorim novi i utrapili mi upitnik za fizicko lice gde se traze neke sulude informacije tia bracni status, stambeni status,zanimanju, religiji i skolskoj spremi. pa me zanima da li je bas neophodno da im sve to dajem kako bi otvorio nov racun i izvadio karticu ili to samo oni izmisljaju?

Link to comment

Takve informacije mogu biti korisne, kako banci tako onima koji od banke (legalno) traže informacije o tebi. Tako im pomažeš da ti pomognu da (pametno) trošiš. Oni bi te neke podatke trebalo i da koriste da te zaštite od prevara, i da zaštite sebe od istih.

Link to comment
ko je nasledio velikog prosvetitelja baneprevoz?
Mislim da se pojavio neki sajt ali da je brzo ugašen...mrka kapa ono je bilo stvarno dobro...
Link to comment
  • 2 weeks later...

hm, video sam to, sada kada razmislim mislim da nema nekog pokrića, oduzima više vremena. E sad, ako ti treba dva sata da staviš pakovanje i ovo i ono i osušiš dugu kosu naravno da ćeš da odvojiš posebno vreme za nju a tuširaš se redovno odvojeno od vremena za kosu. Ima li tu logike?

Link to comment
pod pretpostavkom da se tusiraju svaki dan, zasto bi iko prao kosu odvojeno od tela?
voli da se brčka, a nema protočnu toplu vodu, pa nema dovoljno vode u bojleru?
Link to comment
pod pretpostavkom da se tusiraju svaki dan, zasto bi iko prao kosu odvojeno od tela?
zašto da ne? ustanem, operem kosu u lavabou a posle posla (sada zimi uglavnom svaki drugi dan) se tuširam. u čemu grešim :huh:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...