Jump to content

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

zašto se pošten čovek pošteno umori od putovanja i kada ama baš ništa ne radi?možda zato što se ipak kreće pa to pomeranje nekako umara?
možda umara zato što ljudski mozak prima jako puno informacija iz čitavog tela dok smo u pokretu, pa ga neprirodno brzo kretanje prevoznim sredstvima, gde telo ustvari miruje a prostor 'teče' iscrpljuje, gotovo da sam ubeđena da taj umor ima veze sa percepcijom prostora (he, sad samo još neko da testira)
Link to comment
zašto se pošten čovek pošteno umori od putovanja i kada ama baš ništa ne radi? (nikakva kašnjenja, transferi, itd itd, sve ide glatko i prosto samo sediš par sati)
zato sto se putovanje uglavnom obavlja sedeci u neudobnom polozaju i zato sto imas sensory overload, tj. nemas preskordiciju buducih dogadjanja. Kad putujes poznatom trasom, put je laksi, zar ne? (ali ne i lepsi, naravno).uvek je lakse vratiti se kuci nego otici na neko novo mesto. ali, kada picim u neku egzotiku, mogu da ne spavam 36 sati, sve mi je super, i to sto vidim bandere iz nocnog busa, jer su to egzoticne, strane bandere. coveka ophrva umor, ali ona deliricna, lepa vrsta umora. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Da li u ovom veku bez izazova još postoji radioamaterizam? To me je oduvek palilo, sad mi pade na pamet
Postoji, ali je priliv novih hobista jako mali, a prosek godina postojećih sve veći, tako da...
Link to comment

tesko da neko zna gde smo kebu sretali u ranim jutarnjim casovima u povratku iz grada, a i bilo je davno :(blizu fontane preko puta od neke gimnazijeradioamateri su krivi sto su mnoge razbijene porodice u nevoljnim vremenima pronalazile se i bile u kontaktu

Link to comment

Ajde da pitam i ovde...Jel imao neko iskustva sa firmama za seludbu?Takodje zanima me jel neko radio onu varijantu prilikom selidbe da stvari ostavlja u neki magacin na odredjeno vreme?

Link to comment

Hoću da se odjavim iz jednog mesta i prijavim u drugo. Da li moram ići u obe policijske stanice ili je dovoljno da odem samo u onu koja se nalazi u mestu u koje hoću da se prijavim (pošto nešto načuh da je tako za one sa novim ličnim kartama)?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...