Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Čemu služe ona zelena "radijatorska rebra" koja su montirali na onu ogradu između smerova na Gazeli?
Da onemoguće pogled iz jednog smera u drugi, kad bude čukanje sa jedno strane masovno se usporava sa druge strane jer ljudi gledaju šta se desilo, pa nastaje nepotreban zastoj sa obe strane...
Link to comment
Da onemoguće pogled iz jednog smera u drugi, kad bude čukanje sa jedno strane masovno se usporava sa druge strane jer ljudi gledaju šta se desilo, pa nastaje nepotreban zastoj sa obe strane...
A i mislim da se sprecava da te zaslepe farovi iz suprotnog smera :unsure:
Link to comment
A i mislim da se sprecava da te zaslepe farovi iz suprotnog smera :unsure:
Ali zato kad zalazi sunce krajnja leva traka u smeru ka NBG je prakticno neupotrebljiva jer se nista ne vidi. Neko ce da izgine zbog toga. Verovatno je slicno i ujutru kad se ide na drugu stranu.
Link to comment
Da onemoguće pogled iz jednog smera u drugi, kad bude čukanje sa jedno strane masovno se usporava sa druge strane jer ljudi gledaju šta se desilo, pa nastaje nepotreban zastoj sa obe strane...
Ja bio ubedjen da je protiv promaje koja stize od vozila iz suprotnog smera
Link to comment

Sleže mi se zgrada, tu i tamo zid pomalo puca i kruni se, i tako ispade da u uglovima prozora postoje dva ispusta koje nikad nisam ni primetio.Sve to dok ne ulete u jedan od tih ispusta nešto što više liči na stršljena nego na osu (braon krila, izduženiji od ose vulgaris, nekako su izraženija dva raličita segmenta tela). Uspeo sam da ga pofajtam Raidom (al za bubavšabe), no ga ne upokojih promptno i ovaj odlete. Kasnije otkrio u oba ta ispusta gnezda (uništena sad), duguljastog oblika.Je l zna neko da li se ova čudesa vraćaju na mesto zločina? :unsure: I šta uopšte treba imati u kući (ili pri sebi kad se ide u prirodu) u slučaju uboda?

Edited by Malkmus
Link to comment
I šta uopšte treba imati u kući (ili pri sebi kad se ide u prirodu) u slučaju uboda?
ako je neko alergičan onda epi-pen ali guess what - nema ga kod nas. Umesto toga ampule/sirete adrenalina, ali za prvo treba umeća da se da, a za drugo nisam siguran da li postoji u slobodnoj prodaji.ako nema alergije može da se namaže neki slab kortikosteroid tipa hidrociklina, da smanji bol i otok, ali najčešće ne mora ništa sem hladne obloge.Najbolja varijanta je prevencija, zovi zavod za biocidna sredstva ili tako nešto da pobije gamad.
Link to comment
I šta uopšte treba imati u kući (ili pri sebi kad se ide u prirodu) u slučaju uboda?
Mobilni telefon :ph34r: A ako je blaža neka životinjka neka antialergijska kalcijumova mast
Link to comment

Hvala obojici.Iskreno, frka mi je ako je reč o stršljenu (mada, znam i da pčela i osa mogu da naprave svašta), jer sam poznavao nekog ko je nadrljao od uboda istog. Bolnica, dubok ožiljak itd.A ta gnezda, inače, izgledaju kao mahuna kikirikija, bila su dužine su samo 3-4 cm.

Edited by Malkmus
Link to comment
Hvala obojici.Iskreno, frka mi je ako je reč o stršljenu (mada, znam i da pčela i osa mogu da naprave svašta), jer sam poznavao nekog ko je nadrljao od uboda istog. Bolnica, dubok ožiljak itd.A ta gnezda, inače, izgledaju kao mahuna kikirikija, bila su dužine su samo 3-4 cm.
Meni su strsljenovi napravili gnezdo na tavanu koje je bilo okaceno o nosecu gredu i izgledalo kao vaza za cvece smo ogrenuta naopacke ja kad sam video nisam mogao da verujem.Raspitivao sam se kod kevinih kolega zastitara i svi su bili u fazonu "bezi bre jesi normalan jednom sam ih prskao jurili me ko da su ljudi".Nakraju sam morao da improvizujem sa dzakom i dve letve i brzo u vatru... Uglavnom mislim da strsljeni traze veci prostor za gnezdo...
Link to comment

Bogme, ti si bio baš hrabar. Guglao sinoć, pa video da i pčelari ne idu na njih bez punog zaštitnog odela. ;) A uništavanje gnezda košta 3000-5000. Šta je da je, veliko je bilo i nije mi se svidelo, pa opalio paročistačem, zagitovao rupe i okadio Raidom, dok ne dođu eksterminatori, koji mi ionako ne ginu. <_<

Edited by Malkmus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...