Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Znate da se u radnjama prodaju oljuštene semenke bundeve i suncokreta. Da li neko zna tehnologiju odvajanja ljuske od semenke, na koju foru se to radi?
Posalje se sleper u Vijetnam. Tamo ljuske odvajaju deca starosti od 5 do 11 godina. Ista ta deca imaju i posao da pakuju pistace u ljuske. Naime, pistac je prirodno bez ljuske, ali su fokus grupe pokazale da ljudi vise vole da ljuste pistac pa da ga tek onda jedu. To simulira zadovoljenje primatskog nagona za skupljanjem plodova, citave studije su pisane o tome.Nadam se da sam bio od koristi.
Link to comment
Posalje se sleper u Vijetnam. Tamo ljuske odvajaju deca starosti od 5 do 11 godina.
Jel odvajaju svojim noktićima ili zubićima? Čisto da znam da li da operem semenke pre konzumacije ...
Link to comment
Jel odvajaju svojim noktićima ili zubićima? Čisto da znam da li da operem semenke pre konzumacije ...
nožicama. nežno gaze dok ljuske ne popucaju. proces oduvavanja ljuski je pak nešto komplikovaniji.
Link to comment

stigao mi je sms da izmirim racun za mart za mobilni internet. problem je sto sam ja racun platila, ali uplatnicu ne mogu da nadjem nigdeima li šanse da ne moram da plaćam ponovo? račun sam platila u menjačnici sa platnim prometom, šta mislite, ima li šanse da oni čuvaju podatke o tome ko šta plaća i kad?

Link to comment
stigao mi je sms da izmirim racun za mart za mobilni internet. problem je sto sam ja racun platila, ali uplatnicu ne mogu da nadjem nigdeima li šanse da ne moram da plaćam ponovo? račun sam platila u menjačnici sa platnim prometom, šta mislite, ima li šanse da oni čuvaju podatke o tome ko šta plaća i kad?
Pitaj tamo gde si platila da ti nadju uplatnicu. Meni su jednom tako nasli u posti. Dobro bi bilo da znas tacan datum kad si platila.
Link to comment

LJUDI POMOZTE!Velika muka! Idem na krajisku slavu u Futog. Znate da sam se odao vegetarijanstvu i da izdrzavam sve stojicki. E, sad... i ukusnije sam stvari odbio jer sam samog sebe imao da pobedim. ovde to nije slucaj. Kako da domacinima kazem da ne jedem meso? Da li da to uopste radim? Da jedem ljucki veceras? Sta biste vi uradili???

Link to comment

to što paseš travu će ti i oprostiti al ako im opljuneš haškog vojvodu - najebo si. :P

Edited by Harry D'Amour
Link to comment
LJUDI POMOZTE!Velika muka! Idem na krajisku slavu u Futog. Znate da sam se odao vegetarijanstvu i da izdrzavam sve stojicki. E, sad... i ukusnije sam stvari odbio jer sam samog sebe imao da pobedim. ovde to nije slucaj. Kako da domacinima kazem da ne jedem meso? Da li da to uopste radim? Da jedem ljucki veceras? Sta biste vi uradili???
najbolje da prvo kazes da si peder, pa tek onda vegetarijanac. od inicijalnog soka domacini nece ni primetiti da ne jedes meso. Edited by cmrlj
Link to comment

edit: preselio pitanje na ekonomiju i finansije, gde mu je i mesto

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
LJUDI POMOZTE!Velika muka! Idem na krajisku slavu u Futog. Znate da sam se odao vegetarijanstvu i da izdrzavam sve stojicki. E, sad... i ukusnije sam stvari odbio jer sam samog sebe imao da pobedim. ovde to nije slucaj. Kako da domacinima kazem da ne jedem meso? Da li da to uopste radim? Da jedem ljucki veceras? Sta biste vi uradili???
reci da ti lekar zabranio zbog prEtiska. SPS-ovci postuju lekare, to je stara stvar
Link to comment

da li neko zna koji je ono tuki koji se pojavljuje pored svakog magistralnog puta u Srbiji - ograđen metalnom ogradom, stoji šipka na kojoj je nešto što izgleda kao solarna ćelija ili nešto slično, dovedena je struja, a postoji i saobraćajni znak koji kaže da je parkiranje zabranjeno u dužini od 50m. Video sam ga pored Ibarske magistrale na ohoho mesta, ali i na obilaznom putu oko Požarevca...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...