Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

nasla sam se u uzasno neugodnoj situaciji, a ne znam kako da je izbegnem, jer tripujem da mogu smao bedu na vrat sebi da natovarim. dakle:ako das potpis nekome ko te moli da to uradis, za opstinskog odbornika, a ti ič ne zelis da imas veze sa partijom u kojoj je, da li to iko ikada igde gleda, odnosno, da li moze da mi stvori dodatnu nepotrebnost u zivotu? takodje, sta se desava ako das takva dva potpisa, da li se jedna ponisti kada u cesidu ili gde vec provale da si dao potpis dva puta?(ocu da lazem da sam vec dala potpis drugoj stranci)

Link to comment

Da...tako je neko i radikalima dao potpis, zbog drugarstva... mani to. Ako je visoko na listi i ima šanse da bude odbornik a dobra je osoba piši... Mogu da te zivkaju, ti možeš da ih zamoliš da te ne zovu...možeš da dobije neku čestitku za rođendan/slavu/novu godinu... ništa preterano strašno.EDIT:Ili može....buhahahaha...Zašto užasno neugodna situacija?? Ta situacija može da bude neugodna samo onome ko traži potpis. S' druge strane, nije to peticija za novi ukus sladoleda, ako tvoj potpis, tj. ne davanje istog, može da, hipotetički, spreči Dveri da predaju neku listu, da li bi ga dala?Ne možeš dva puta (tj možeš ponovo za predsedničkog kandidata a ovi svi ostali mislim, ali nisam siguran, da su u istom košu republički, pokrainski, lokalni)

Edited by Vapad
Link to comment
nasla sam se u uzasno neugodnoj situaciji, a ne znam kako da je izbegnem, jer tripujem da mogu smao bedu na vrat sebi da natovarim. dakle:ako das potpis nekome ko te moli da to uradis, za opstinskog odbornika, a ti ič ne zelis da imas veze sa partijom u kojoj je, da li to iko ikada igde gleda, odnosno, da li moze da mi stvori dodatnu nepotrebnost u zivotu? takodje, sta se desava ako das takva dva potpisa, da li se jedna ponisti kada u cesidu ili gde vec provale da si dao potpis dva puta?(ocu da lazem da sam vec dala potpis drugoj stranci)
U potpise za stranke ima mogucnost uvida svaka stranka koja ima clana oika a moze da ih vidi i svaki gradjanin koji bi trazio uvid u materijal. E sada da li ce to neko da trazi, to zavisi od toga kome si dala potpise i da li ce se neko interesovati za to. Realno sanse su male da ce se neko baviti pregledanjem. Ono sto stranke ponekada rade je da uporede one koji su dali potpis drugim strankama sa svojom bazom clanova. O Beogradu govorim.Mada je bilo po drugim gradovima da su stranke obilazile one koji su potpisali za druge i nesto ih ubedjuju. Ako das dva potpisa prvi se vazi a drugi se ne vazi. Proverava se (bar u beogradu) elektronski preko jmbga u Zavodu za informatiku i statistiku i ako si vec nekom dala potpis ovom drugom to apsolutno nista ne znaci.@ vapadMozes za svaku listu jednom - opstinski, gradski, republicki, predsednik. Ako si u vojvodini i pokrajinski - jedan po vecinskom jedan po proporcionalnom sistemu Edited by Hamlet Strašni
Link to comment
Zašto užasno neugodna situacija??
jer nikako ne zelim to da uradim, a ne znam kako da kazem- slusaj, nema sanse. sad je lako, dala sam drugima, i vozdra.
Link to comment
@ vapadMozes za svaku listu jednom - opstinski, gradski, republicki, predsednik. Ako si u vojvodini i pokrajinski - jedan po vecinskom jedan po proporcionalnom sistemu
Interesantno. Ali za svaku se mora overiti ili je dovoljno prvi put? Pošto znam da su nedavno jedni sa light side of the force govorili da je dovoljno poslati podatke sms-om ili izdiktirati.
Link to comment

i cekaj za svaku listu mozes drugoj stranci, ono izmesas od ldp-a do radikala?jedino sto te posle cimata nekoliko stranaka.

Edited by vin
Link to comment
Interesantno. Ali za svaku se mora overiti ili je dovoljno prvi put? Pošto znam da su nedavno jedni sa light side of the force govorili da je dovoljno poslati podatke sms-om ili izdiktirati.
Svaka se overava. Lokalne moze i opstinski overivac, republicki nivo mora sudski
i cekaj za svaku listu mozes drugoj stranci, ono izmesas od ldp-a do radikala?jedino sto te posle cimata nekoliko stranaka.
Mozes naravno. SLoboda izbora. Dosta ljudi tako i glasa
Link to comment

Kolika je kazna za obijanje i pljackanje prodavnice pri cemu je iz nje odneto oko 500e u robi i novcu i napravljena steta na lokalu od oko 100-200e?

Link to comment
Čekaj bre, ozbiljno?Seletak??? :blink: Šta je bre to?
sori, nisam videla pre. skroz ozbiljno, tako se zove jare od godinu dana. ako koza laze, seletak ne laze.

ja nisam nikad cula, ali verujem izvoru. guglala, nema nigde osim ovde. lepo sam rekla da je potraga bila iscrpna :)

Edited by cmrlj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...