Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

koliko 100 grama govneta ima kcal?
Zavisi šta i kako jedeš.http://en.wikipedia.org/wiki/Atwater_systemhttp://jn.nutrition.org/content/127/4/579.full
Link to comment

mislim da se te trake lepe pre transporta stakala, da se u slučaju ispuštanja ne bi raspala na baš milijardu komada.koliko će ostati zalepljene na prozorima, zavisi od lenjosti vlasnika prozora biggrin.gifto sam jedini put na instaliranim prozorima videla za vreme bombardovanja, pitala što i rekli mi "ako zvekne negde blizu, pa stakla puknu, da se ne razleću po celoj prostoriji"

Link to comment
Зашто се на нова прозорска стакла лепе траке унакрст?
Јербо је демоде да се, као некад давно, на новопостављена прозорска окна, белом бојом испише латинично слово С да би се знало да је стакло монтирано.
Link to comment

Suština je u tome da se ne bi desilo da majstor na gradilištu zakorači kroz isti otvor kroz koji je mesecima pre montiranja stakla opušteno prolazio, ili da se ne desi da neko krene da izbacuje/ubacuje cigle, šut, alat i tako nešto kroz gorepomenuti otvor kroz koji se to besprekornoTM obavljalo prethodnih meseci.

Link to comment
to sam jedini put na instaliranim prozorima videla za vreme bombardovanja, pitala što i rekli mi "ako zvekne negde blizu, pa stakla puknu, da se ne razleću po celoj prostoriji"
to se zvalo "Windows '99"
Link to comment

Zašto je pokazivanje 2 prsta u obliku "V" uvredljivo u Britaniji, Australiji i još ponegde?A i zašto mi to koristimo kad hoćemo da se "javimo"? (u školi na času, ili u kafani da oćemo da naručimo, itd)

Link to comment

nije uvredljivo uvek. kad se koristi kao mi kad se javljamo, ta dva prsta cine V od victory i znace pobedu. ako obrnes dlan na drugu stranu onda je uvredljivo i, ako me secanje dobro sluzi, ima veze s nekim ratom u kome su francuzi englezima sekli ta dva prsta, jer su njima odapinjali strele, pa je pokazivanje (i dalje postojece) dvojke bilo znak prkosa neprijatelju. slican pokret rukom se i u nas osamdesetih koristio da nekom kazes 'dvojka si'.

Edited by cmrlj
Link to comment

jel postoji način da se izbegne plaćanje kazne za nepropisno parkiranje, tj. šta se dešava ako ne platim? Pauk mi odneo kola, njima sam platio 6.000 da bi mi vratili kola i sad još treba da platim 5.000 za saobraćajni prekršaj. Ovde piše ako ne platim u roku od 8 dana pokrenuće se prekršajni postupak, e sad ja bih da ne platim pa makar otišao u zatvor na 1 dan, dobro će mi doći. Jel može to tako?

Link to comment
nije uvredljivo uvek. kad se koristi kao mi kad se javljamo, ta dva prsta cine V od victory i znace pobedu.
da, za to sam i ja znala, zato se i zbunih silno kad sam čula za uvredu :huh:
ako obrnes dlan na drugu stranu onda je uvredljivo
aaa, znači ne treba da ostali prsti idu "na unutra"ok, sad je već sve jasnije, hvala :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...