Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Ako se dobro secam, u nekim gradovima se preslo na takav sistem, a i u BG se planira, ali im je verovatno veliki trosak. Nadam se da bar novosagradjane zgrade rade na tom principu.

Link to comment
Zašto je u Srbiji (možda još neggde?) sistem centralnog grejanja takav kakav jeste?Tj, zašto ne može svako da greje svoj stan kada hoće i koliko hoće i da za to plaća po potrošnji, nego se plaća cele godine a grejanje se dobije onoliko koliko tamo nekom dune da pusti u zgradu/kraj, pa neki moraju da otvaraju prozore a neki da se dogrevaju?
Da bi se plaćalo po potrošnji ona se mora izmeriti a kalorimetri nisu ugrađivani. Bar ne za male potrošače. Možda su bili preskupi a možda (teorija zavere) namerno nisu ugrađivani. Stari standardi su imali još čudnija rešenja. Recimo, u mnogim zgradama ne postoji način da se pojedinačni stanovi isključe sa sistema, može samo cela ili u delovima. Pa ako neko ne plaća svoj račun ili trpi toplana ili ostali stanari ako uspeju da ih nateraju da plaćaju.
Link to comment

Planira se da se to uvede ali će sve to ići na račun potrošača, tako da naravno njima na pamet ne pada da to pokrenu jer su svesni da bi bio cirkus od odziva...

Link to comment
Planira se da se to uvede ali će sve to ići na račun potrošača, tako da naravno njima na pamet ne pada da to pokrenu jer su svesni da bi bio cirkus od odziva...
MI u NS, u zgradi u kojoj živimo, to imamo... Doduše, mi mamo i svoj gasni kotao, pa je to bilo malo lakše za ugraditi, a i svi stanari su se složili...I sjajno funkcioniše, mogu reći... Račun za decembar prošle godine je mi je bio oko 7000, ove ispod 2000...Ugradnja kalorimetra je na 12 rata, oko 2500 din je rata... I sa tim ratama mi se isplati u prvoj godini...
Link to comment
zasto u filmovima o starim vremenima seku lebac tako sto ga obgrle jednom rukom, naslone na grudi i nozem rezu ka sebi ?
zato sto su to hrabri ljudi, hazarderi. kad seku od sebe nema nikakve opasnosti da se povrede a ovako plesu na ivici zileta. samo picke seku od sebe. Edited by ToniAdams
Link to comment
Da li postoji srpsko žensko ime koje se ne završava sa a?
Prema ovom sajtu, ne... :)Inače, koliko se sećam, sva ženska imena, koja imaju slovensko poreklo morajau da budu sa a na kraju...Ali, ako ime dolazi iz nekog drugog jezika(npr. Ines, Mišel, Nikol) onda može i bez a... Ali nisu srpska...
Link to comment
koliko znam, ne. cak su i muska imena koja se zavrsavaju na a nekada bila zenska.
Da to je meni bio veliki zajeb, kad sam upoznao čoveka kojem je se mama zove Sava... Bilo je WTF, dok nisam skontao, da je Sava u Vojvodini muško, a u BiH i nije baš...
Link to comment
Koliko znam, tako je i u nemačkom, tako moj kolega Nikola sva pisma na nemackom dobija kao "Frau Nikola ...":)
he, he...posto se i moje ime zavrsava na 'a' uredno se zabavljam kad me nazovu kojekakvi pa hoce da govore sa Frau... pa se onda izvinjavaju. :)ali dobro, i nije za ocekivati da nemci odmah znaju pol na osnovu inostranih imena.ono sto me zaista zbunjuje cesto kod nemaca je kad konkurisem za neki posao, sa cv-jem gde uredno stoji Herr... i fotka, da svejedno cesto dobijem odgovor sa Frau...znaci da ni ne procitaju moj CV. Edited by Ros
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...