Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Pitanje u vezi naplate parnog grejanja - da li neko ima iskustvo kako funkcioniše plaćanje parnog grejanja po utrošenoj količini :unsure: toplote valjda.Problem koji imam - u zgradi u kojoj su mi živeli roditelji , a sad je samo majka tamo, predsednik kućnog saveta sproveo je akciju da zgrada bude u pilot programu ovakve naplate. To je podrazumevalo da stanari uplate odredjenu sumu i da im se instaliraju prvo ventili na radijatore a kasnije i neki merni instrumenti koji će meriti potrošnju. Plus postoji i neki merni instrument u podrumu zgrade . Kotlarnica za 4 zgrade je u drugoj zgradi u komšiluku i tamo nema nikakvog merenja . Skoro svi stanari su pristali na ovo. Moji roditelji nisu jer je u vreme svih tih radova u zgradi tj po stanovima moj otac bio teško bolestan i nepokretan i nikakvo pomeranje ni radovi u stanu nisu dolazili u obzir a radovi nisu bili mali. Tako, oni nisu potpisali nikakav ugovor i računali su da će njihovi troškovi biti po kvadratu stana kao i do sada. Godinu dana posle, ove zime moja majka dobija račune koji su veći od računa za stan iste kvadrature u susednoj zgradi koja nema ovaj sistem. U preduzeću za grejanje joj kažu da je njena zgrada potpisala ugovori pa time i ona i da sada njoj raunaju po nekakvom proseku potrošnje. Stanari koji imaju ugradjen taj sistem dobijaju nešto manje račune. Neka moja prosta logika kaže mi da zgrada plaća isto samo se deo koji se umanjuje onima koji su ugradili sistem preliva na one koji nisu . Nameravam da se ozbiljno pozabavim ovim kada odem kod majke , u vreme očeve bolesti i smrti pre godinu dana nismo imali ni tren vremena da i o tome mislimo, ali bih volela da čujem svako iskukustvo ako neko ima . Da znam odakle da počnem mada mi je to što moja majka nije potpisala nikaklav ugovor koji joj se sada predočava jeste neki početak.
Čekaj jesi li ti zvao tog predsednika kućnog saveta da ga pitaš o detaljima?Iscimaj prvo njega pa onda nagazi ove, ako ti "prelivaju" bez prava na to brzo će oni da se povuku.Neka ti "preliju" razliku za sledeće račune.Naravno bilo bi dobro da sa njima komunicira advokat čisto da te ne otkivaju tek tako.Moja prijateljica je imala neke probleme sa ovim klasičnim računom, dok je ona visila tamo vodali su je kao majmuna.Kad je cimnula advokata, sami su je zvali da se dogovore...
Link to comment
Čekaj jesi li ti zvao tog predsednika kućnog saveta da ga pitaš o detaljima?Iscimaj prvo njega pa onda nagazi ove, ako ti "prelivaju" bez prava na to brzo će oni da se povuku.Neka ti "preliju" razliku za sledeće račune.Naravno bilo bi dobro da sa njima komunicira advokat čisto da te ne otkivaju tek tako.Moja prijateljica je imala neke probleme sa ovim klasičnim računom, dok je ona visila tamo vodali su je kao majmuna.Kad je cimnula advokata, sami su je zvali da se dogovore...
Nisam zvala :) predsednika kucnog saveta jer je sve do sada bilo prepusteno mojoj majci koja je iako stara, vrlo agilna pa je krenula da se raspituje cim je videla da joj racuni za grejanje rastu svakog meseca. Hvala obojici ( CTale i tebi) za savet, to su mi sad prvi koraci nadalje, ugovor od predsednika kucnog saveta pa nadalje... keva je vec poducena da ugovor trazi jer joj je advokat tako predlozio, ako ga ne dobije sledi zvanicni zahtev.
Link to comment

Koliko znam, to je nezavisna produkcija koja se emituje na RTS-u i dobija deo para od marketinskog prihoda. Ali ima ovde sigurno i bolje informisanih o tome...

Link to comment

da li ce motor miksera kog sam precenila i dala mu preveliki zalogaj pa nesnosno smrdi i nikako da se ohladi sat vremena pa ga eno napolju, ali koji nije umro ni u jednom momentu, kad se oporavi moci da obavi zadatak?

Link to comment
Izgleda da se tvojoj mami knjiži razlika između isporučene toplotne energije zgradi (izmereno preko ovog mernog instrumenta u podrumu zgrade) i zbira izmerene potrošnje stanarima zgrade koji imaju uređaje za merenje potrošnje.To praktično znači da tvoja mama treba da plati toplotne gubitke cele zgrade što će malo bolji veštak i/ili advokat ili dobro sročen zahtev lako da objasni.
ljutku,upravo. što znači i toplotu koju emituju vertikale. ako idu kroz hodnike/stepeništa, tvoja majka greje i to pa su joj komšije neizmerno zahvalne.ugradi merače. Edited by djordje geprat
Link to comment
Gde se overava kopija licne karte? U opstini/sudu?
Imas npr u 70-om u centrisu isturenu kancelariju opstine, ja sam tamo obavio vrlo brzo...
Link to comment
Ma meni je opstina na 5 minuta. Znaci, mogu tu?
mozesh, u opshtini je oko 800-900 dinara jedna overa, u sudu je veovatno manje skupo, ali je red veci.kazi da overavash za porez za kupovinu prvog stana ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...