Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

ja sam upoznao u Manjeskom parku jednog sredovecnog gospodina i njegovog dzek rasela i ostao trajno zapanjen vidjenim. cika je imao neku vrstu pracke za bacanje loptice koja omogucava da se lopta baca na veliku daljinu bez napora. pas je donosio loptu sa takvom energijom da sam posle pola sata gledanja pomislio da kuce narusava neki zakon termodinamike.a to je bio samo kondicioni trening. vlasnik je, na insistiranje psa koji je skakao oko njega, poceo da diriguje psom. mahnuo je stapicem u pravcu zive ograde, i pas je otrcao tamo. poceo je da pravi lucne pokrete stapicem, uperenim ka zivoj ogradi, i pas je poceo da preskace ogradu, na jednu pa na drugu stranu, desetinama puta, bez pauze i odmora. kada se ta igra malo istrosila, pas je zatrazio od vlasnika jos nesto: da se igraju trazenja. to se igra tako sto se psu zapovedi da se, kao u igri zmurke, okrene prema drvetu i ceka da gazda sakrije tajanstveni predmet u travu. ali pas nema duznost da pronadje predmet, nego da odgovara na pokrete stapom: gazda je pomicao psa po travnjaku pokretima stapica, preciznoscu koja podseca na kursor misa.i ta igra se nekako zavrsi, i onda je opet doslo vreme za preskakanje ograde, lagano, ni pedeset puta levo-desno, onda opet lopta, pa malo igranja sa drugim psima. to malo je podrazumevalo da su svi psi osim dzeka rasela pocrkali od umora, a ovaj je i dalje neumorno jurcao.ovo sve trajalo je oko dva sata, ortak i ja smo pili pivo i gledali sta se desava i neverovali. gazda je rekao da se ova rutina ponavlja dva puta dnevno, i da to psu nije dovoljno nego pravi zijan po kuci. otisli smo iz parka, a dzek rasel je i dalje jurio.

Link to comment

podsetilo me na epizodu Cezar Milana gde je priznao da d u dva slučaja nije uspeo. Jedan je bio dzek rasel

Link to comment

jrt, svuda&stalno bez' povoca a komunalna skoro i ne zamecuje, valjda zbog velicine. da lud, al' treba imati strpljenja pa stvari dodju na mesto. 3. godine. preporuka istrajnim.(jbg za dlakavu nogu, sta cu)

post-2206-13401391074304.jpeg

Link to comment

Mislim da KUM Simovicu ima neka posredna iskustva sa biglovima takodje ;) BTW prijatelj je "dobio" dzek rasela na cuvanje na dve nedelje, ne secam se da je nesto kukao sem sto ga je jedno vece izgubio u lavirintu solitera u 45-om bloku ;) Odustao oko 3 ujutru i nasao ga ispred zgrade u u 8 sati...

Link to comment

Jedno pitanje. Ja sam diplomirani pravnik. Zavrsio pre 10 godina i vise. Dakle pre bolonje.Sta mi pise na vizit karti na engleskom. Tj vec su mi stavili BA in Law. Jel to ispravno?

Link to comment
  • 2 weeks later...

I ja mislim da ima neka odluka da je izjednačeno sa masterom.Čini mi se da po Zakonu o visokom obrazovanju "stari" diplomac može zahtevati od fakulteta da mu izda novu diplomu usaglašenu sa Bolonjom, ako se ta mogućnost nije izmenila, odavno nisam pratio

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...