Jump to content
IGNORED

Amy Winehouse


Zoe

Recommended Posts

Ali nije se u tekstu odredio prema tome kao nečemu pozitivnom i vrhunskom već je samo primetio pojavu i pravac kretanja. Kalemgdanski događaj je njemu značajan zato što je stvaran. Stvaran je zato što je neko pokušao da pomiri (očito autentičnu) autodestrukciju sa tržišnim principima i nije uspelo. Jebi ga. U tom smislu je ovaj događaj životniji nego zauzdani i odrađeni nastup. Ne kaže da je njeno raspadanje umetničko delo samo po sebi ali jeste autentičnije od onoga što je mogla da ponudi publici u tom trenutku. Jebi ga, ko baš želi može da učita voajerizam i nekrofiliju. Ja to ne vidim. Edited by McCabe
Link to comment
  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    59

  • Zoe

    46

  • Caligula

    42

  • yolo

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ajde da zaobidjemo razliku u kvalitetu, ja se kvaliteta nisam ni doticao. Ajde da se slozimo da je kod Biki i Rastka poenta ista (ti kazes "mikropolaziste" - zasto mikro, ovo je sustina):
mikropolaziste u smislu pozitivnog osnovnog stava o vajnhaus-sagi.
Covek ga u startu ofarbao, hraneci upravo onaj mit koji hrani mrska mu muzicka industrija. Oce kaki, nece kaki.
ne bih rekla, no dobro, citas drugacije, to jest, onako kako se uklapa u tvoju tezu.
Ovog puta nisam mislio na pare (a cesto jesam) vec na njeno ljudsko pravo da izadje iz mashine (a moze da izadje kad hoce, bas kao ti ili ja). Ajde da je tretiramo kao ljudsko bice, da je ne uterujemo (kao oni telohranitelji) u ulogu heroine po svaku cenu.
ne moze da izadje kad hoce, aman, zena je zavisnik. to sto je prodala milione ploca nema nikakve veze sa time sto je bolesna, sem sto ne mora da ide u paunovu na lecenje, vec negde drugde.ali mislim da osnovni problem u razumevanju suprotnih stavova lezi u tome sto ja smatram da je ona heroina zbog njene muzike, talenta i onog sto nema veze sa alkoholom, krekom, koncertom na kalemegdanu, a ne zbog navodnog sledbenistva samosagorevacke struje, sto cini mi se da ti zelis da kazes. Edited by luba
Link to comment
Ali nije se u tekstu odredio prema tome kao nečemu pozitivnom i vrhunskom već je samo primetio pojavu i pravac kretanja.
Zar ono sto se desilo nije incident? Ja ne vidim pravac kretanja, sem njene dosledne zavisnosti od narkotika (a covek nije pisao o tome vec je prosirio na muzicku industriju)I da razjasnim, kada kazem "incident" ne mislim na Ejminu intoksikaciju vec na neverovatan (!!!) potez menadzera. To je glavna stvar u prici, Ejmi je kolaterala.
Link to comment

Okej, malo gubim nit diskusije. Mislim da se sva trojica (ti, ja i Rastko :D) možemo složiti da su menadžeri zlo. Oni jesu glavni činilac muzičke industrije, pa mi sad više nije jasno o čemu bi trebalo da se piše i diskutuje.elem,"pojava i pravac kretanja" - njena autodestruktivnost koja jeste obeležje njene muzike ali ne i njen noseći deo iako se na taj način predstavlja"incident" - njeno raspadanje u trenucima kada ta autodestruktivnost treba da bude zauzdana u službi profesionalizma

Edited by McCabe
Link to comment

CowBoy pa tekst je dobar zato sto je odoleo svemu onom cemu je vrko tesko pobeci na ovoj temi.Dociranju.Cini mi se da ni ti nisi pobegao od toga na ovoj temi.

Link to comment
ali mislim da osnovni problem u razumevanju suprotnih stavova lezi u tome sto ja smatram da je ona heroina zbog njene muzike, talenta i onog sto nema veze sa alkoholom, krekom, koncertom na kalemegdanu, a ne zbog navodnog sledbenistva samosagorevacke struje, sto cini mi se da ti zelis da kazes.
Uh, pa zasto onda covek uporedjuje sterilne priozvode muzicke industrije koji ne umiru mladi te nasuprot tome govori o "Sagorevanju na vatri vlastitog uspeha praćenog brojnim nagradama i još brojnijim skandalima se ne nazire kraj"gde (bold) krade od Biki?Razdvaja zito od kukolja? Ne kapiram. Meni je to zagolicalo zivce, bas kao kometa iz Bikinog teksta.
"pojava i pravac kretanja" - njena autodestruktivnost koja jeste obeležje njene muzike ali ne i njen noseći deo iako se na taj način predstavlja
Eto, vrati se na ono sto si napisao gore. on, dakle, primecuje da se ona drogira. Kada sam to sporio? Edited by CowBoy
Link to comment
rekoh, za mene je slucaj ejmi sasvim licna stvar, ja tu zenu volim do koske zbog njene muzike a od subote je volim jos vise jer sam prisustvovao necemu sto nije hype, marketing, PR ili neko sesto sranje a u sta kao youtube agnostik nisam verovao
al priznaj da si spremio i rezervne gaćice da baciš na binu. :lol: Priča o AW je jednostavna. Profesionalna pevačica je dobila pare da peva. Nije pevala. Da zlo bude veće, ni najveći fanovi nisu mogli ništa da vide od svoje heroine do delirijum tremensa, nerazgovetnog mumlanja i spoplitanja po bini. Znači nije došla u ovu vukojebinu zato što voli, i nije došla da se spopliće i balavi nego da peva. I to su činjenice. Svidele se nekom ili ne. I kritičari imaju zbog toga svo pravo da je kritikuju. Prvi kontraargument koja se ovde nagurava u raspravu je nekakva kvazi romantika o izmišljenoj borbi prve muzičke heroine novog doba u borbi sa zlom muzičkom industrijom. Lumpenproletarijat XXI veka na delu. Drugi kontraargument koji se ugurava je nekakva empatija. Pa se postavi nakaradna teza Ko ne voli Ejmi taj je nehuman i nečovek. Kako se na tu tezu odgovara, pojma nemam. A humanizam kao humanizam valjda i ne možeš oponirati. Treći kontraargument je nekakav ultimativni talenat koji AW poseduje. Uz dodatak genijalnosti za skladbanje. Tu još i ima najmanje mesta oponiranju. Žena je definitivno talentovana. Ali da je to neki sega mega talenat, izvinjavam se al nije. Klasičan jak ženski valjda alt vokal, koji prepeva jazz i soul klasike. To je to. Koliko je mega talenat u slaganju glasova recimo NKOTB toliki je i njen talenat u pevanju jazza i soula. U priče o plagijaćenju neću da ulazim. Al sve i da jeste to tako, i da je muzička industrija zla /a koja pa nije/, i da postoji sva empatija ovog sveta prema Ejmi /ja lično tu empatiju čuvam za ljude koji žele pomoć i koji nemaju par milki u dolarima da je plate/, i da je ona nekakav super-talenat/a nije/, poenta je u sledećem - nit je bilo ko u Srbiji čuo sekundu tog talenta, nit je ko u Srbiji otišao na koncert da bi bio empatičan, a ironija je i da su svi poklonici lika i dela AW uterali lovu direktno u džep njenim dželatima - zlim menadjerima, dolaskom na koncert /ili kupovinom CDa/. tako da se sve svodi na ono hellino o lubrikaciji stražnjice...
Link to comment
tako da se sve svodi na ono hellino o lubrikaciji stražnjice...
pazi, ja nisam bio na certu jer nisam fan pa mi je u principu svejedno ali kad sam već uleteo:Prvi kontrakotraargument je taj da se između umetnika i konzumenta potrošača ipak stvara jedna veza koja čini neminovnim da nakon ovakvih momenata iste posmatraš kao poetski značajne.* No, stvari su prilično iskrene. Bar se meni čini. Sad sam iskucao par ličnih primera ali sam ih obrisao jer ne bih da se intimiziram sa forumom na taj način. Da li je to lumpenproletarijat ili prosto neka želja za autentičnošu, jebem li ga. Svaka knjiga - hiljadu čitanja. Drugi kontrakotraargument je nepotreban jer sam kažeš da ne vredi. :)Treći kontrakotraargument je rekao Stiv Martin valjda... Ili ne? Ko god: Talking about music is like dancing about architecture. Ne možeš plesati o arhitekturi. Mada, ovaj Rastkov tekst je dosta dobar u tom smislu. Ne kažem da moraš da deliš njegovo gledište Ejmi ali fakat jeste argumentovano.*Ih ala sam ovo sročio. Edited by McCabe
Link to comment
*Ih ala sam ovo sročio.
sta drugo mozes da kazes na poredjenje vajnhaus sa, valjda, new kids on the block. da ne pominjem ovo
Klasičan jak ženski valjda alt vokal, koji prepeva jazz i soul klasike
mislila sam da cu prvi put upotrebiti onaj smajli, ali bojim se da ce beba hesus da place.
Link to comment
smara me bilo kakva diskusija na temu ejmi,cak i sa istomisljenicima a kamoli s nekim ciju frekvenciju mozga uopste ne kapiram, ali molim da se unese u zapisnik da ja nikoga nisam ohrabrivao da sagori krila, posebno ne zbog mene u lozi (tacnije, fan pitu). rekoh, za mene je slucaj ejmi sasvim licna stvar, ja tu zenu volim do koske zbog njene muzike a od subote je volim jos vise jer sam prisustvovao necemu sto nije hype, marketing, PR ili neko sesto sranje a u sta kao youtube agnostik nisam verovao i apelujem na suzdrzanost u slobodnom tumacenju mojih stavova koje je lako proveriti, barem one ozbiljne. poletarci poput pavlla imaju pravo na greske, ali matorim konjima od 35+ i vise godina slabo prastam tezicnost preko mojih ledja.
uff :heart: osim sto nisam prisustvovala certu u BGu, potpuno delim post, osechaj, misljenje.... ne pamtim kad sam poslednji put ovoliko saosechala s nekom javnom licnoschu....... steglo me i zabolelo u grlu kad sam u onom tekstu dosla do "kao „srna pred odstrel“"
Link to comment
pazi, ja nisam bio na certu jer nisam fan pa mi je u principu svejedno ali kad sam već uleteo:Prvi kontrakotraargument je taj da se između umetnika i konzumenta potrošača ipak stvara jedna veza koja čini neminovnim da nakon ovakvih momenata iste posmatraš kao poetski značajne.* No, stvari su prilično iskrene. Bar se meni čini. Sad sam iskucao par ličnih primera ali sam ih obrisao jer ne bih da se intimiziram sa forumom na taj način. Da li je to lumpenproletarijat ili prosto neka želja za autentičnošu, jebem li ga. Svaka knjiga - hiljadu čitanja. Drugi kontrakotraargument je nepotreban jer sam kažeš da ne vredi. :)Treći kontrakotraargument je rekao Stiv Martin valjda... Ili ne? Ko god: Talking about music is like dancing about architecture. Ne možeš plesati o arhitekturi. Mada, ovaj Rastkov tekst je dosta dobar u tom smislu. Ne kažem da moraš da deliš njegovo gledište Ejmi ali fakat jeste argumentovano.*Ih ala sam ovo sročio.
ma napisah ja poodavno da mi se ne ulazi bogznakako u afinitete. O njima je suludo raspravljati. Ono što je meni smešno /i sa čim, na posletku, imam problem/ je činjenica da je case pijane-pevaljke-koja-je usrala-koncert predimenzionisan u nekakvo suludo drvljenje o tragičnoj borbi dobra i zla sa izrazitim poetskim momentima i osloncem u humanizmu. Onaj tekst je teška kvaziintelektualna hipsterska smaračina, i smem se okladiti da je autor ispisanog barem 3x doživeo životinjski orgazam dok je isti prepravljao i iščitavao. Otprilike kao i tekst BS, samo što o broju njenih orgazama mogu samo da spekulišem. :DPS upravo odgledah jedan dobar film koji me neopisivo podseća na ovu raspravu - Gentlemen Broncos
sta drugo mozes da kazes na poredjenje vajnhaus sa, valjda, new kids on the block.
u pravu si, bolje poredjenje je sa Take That. No, kad već imaš sablazan na ovo poredjenje, možeš li mi reći koje su razlike? Izmedju AW i NKOTB Take That?
Link to comment
... a od subote je volim jos vise jer sam prisustvovao necemu sto nije hype, marketing, PR ili neko sesto sranje
onda bolje da nadjes klosara koji umire u slivniku od gangrene pa njega volis, to je jos vise real i autenticno, a o nedostatku hajpa da i ne govorimo. ili babu sto se zimi smrzne jer nema za grejanje. ili onu decu u africi sto se muve setaju po njima. all you need is love.
Link to comment
ma napisah ja poodavno da mi se ne ulazi bogznakako u afinitete. O njima je suludo raspravljati. Ono što je meni smešno /i sa čim, na posletku, imam problem/ je činjenica da je case pijane-pevaljke-koja-je usrala-koncert predimenzionisan u nekakvo suludo drvljenje o tragičnoj borbi dobra i zla sa izrazitim poetskim momentima i osloncem u humanizmu.
pa to ti kažem. imaš pravo na to gledište ali evo, i meni je logičnije da neko ko je fan njene muzike ne posmatra tako. ne mora ni da bude fan.
Onaj tekst je teška kvaziintelektualna hipsterska smaračina, i smem se okladiti da je autor ispisanog barem 3x doživeo životinjski orgazam dok je isti prepravljao i iščitavao. Otprilike kao i tekst BS, samo što o broju njenih orgazama mogu samo da spekulišem. :D
e pa o tekstu već možemo da diskutujemo. tekst nema veze sa hipsterzimom u najširem smislu reči. štaviše vrlo je precizan kada posmatra ejmi kao umetnicu, ejmi kao ličnost i muzičke oblasti u kojima se ona kreće. tekst je pisao veoma entuzijastično, bez namere da se kurči. svaka referenca je smisleno upotrebljena.opkladu bi naravno izgubio. ne vidim način da te u to ubedim, moraćeš da mi veruješ na reč ako želiš. kao što rekoh, znam čoveka i prilično je skroman lik, a kako bih predupredio eventualne optužbe za nepotizam navešću samo to da ja do ovog čitanja pojma nisam imao da on voli da je sluša. Edited by McCabe
Link to comment
u pravu si, bolje poredjenje je sa Take That. No, kad već imaš sablazan na ovo poredjenje, možeš li mi reći koje su razlike? Izmedju AW i NKOTB Take That?
ne mogu, toliko je skaredno da bi se i braca valberg i robi vilijams postideli.
Link to comment

Ne razumem neke stvari ali mi se svidelo sto nije na primer posle ovog pasusa Ali ako muzičku razglednicu sa Kalemegdana pogledamo iz drugog ugla onda stvari možemo da vidimo i u drugom svetlu. Onom koje Ejmin pasivni performans te večeri otkriva kao izazov sitnoburžujskoj normalnosti vladajućeg poretka"otisao u neku vrstu patetike i samozadovoljavanja nego jeTek u tom slučaju možemo da vidimo da smo te junske večeri podno Kalemegdana bili statisti u najvećem filmu u istoriji popularne muzike na početku druge decenije 21. veka. Ako stvari tako postavimo uvidećemo da smo prisustvovali onom događaju koji narušava zidine programirane stvarnosti, koji prkosi horizontu očekivanja. Taj događaj izranja iz Ejmine preteće pasivnosti kojom se razobličava zaštitnička maskarada savremenog sveta navučenog na šećer bez kalorija i kafu bez kofeina. "vrlo mudro to zaobisao i donekle ponesto sugerisao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...