Jump to content
IGNORED

Amy Winehouse


Zoe

Recommended Posts

pa ovo jeste jedini smisleni i, rekla bih, u potpunosti autorski tekst napisan o celoj prici, bez oslanjanja na forume, blogove i slicno. zanatski jaka cetvorka, sa dobrim prelazima, kikerima i svime onim sto samo retki koji pisu na ovom jeziku umeju da koriste. to sto medj citaocima preovladjuje struja vecih katolika od pape i poznavaoca sveg postojeceg, njima na dusu.ali ne kapiram sto ti se povraca, zar ovo nije generalno i tvoja teza?
Slazem se dobar tekst.narocito ovaj deo Međutim, u slučaju Ejmi ispostaviće se da se sve vreme nije radilo o ironičnoj imitaciji, već o prekomernoij identifikaciji sa sistemom, sa samom ulogom koja se igra. A tada sistem ne može u potpunosti izračunati sve posledice do kojih može doći. Tada neproračunljiva devijacija izmiče bilo kakvom uklapanju u postojeći kordinatni sistem. Stoga ta preterana identifikacija sa sistemom iznosi na svetlo dana opsceno naličje samog sistema muzičke industrije pružajući nam barem na trenutak iluziju suspendovanja njegove logike efikasnosti i stabilnosti. Makar do naredne rehabilitacije i nove haotične autodestrukcije. Edited by bergasa19
Link to comment
  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    59

  • Zoe

    46

  • Caligula

    42

  • yolo

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

a jel bas moras uvek da se oglasis, cak i ako nemas pojma o tome o cem pises? jel toliko dosadno u tom new englandu?
I dosadno i zabavno i malo ko nova igracka.Ne ljuti se svi smo mi ipak deca
Link to comment
a jel bas moras uvek da se oglasis, cak i ako nemas pojma o tome o cem pises? jel toliko dosadno u tom new englandu?
djoni keshu, o cemu nemam pojma?edit:jebiga sad ne znam kome se obratio Edited by 3opge
Link to comment
ali ne kapiram sto ti se povraca, zar ovo nije generalno i tvoja teza?
To iz kvotea jeste do u detalj moja teza. Ali je Rastko ovu pricu sa Ejmi odvojio od tvog kvotea, masovnog popa i zarade para proizvevsi je u palog andjela(?)Rastko upadljivo izbegava (sem u jednom nemustom delu teksta) cinjenicu da bi beogradska publika bila nepovratno uskracena za ovaj kosmicki trenutak da telohranitelji nisu obavili posao. Za mene su telohranitelji (ocigledno vodjeni menadjerskom palicom) personifikacija pop industrije i svega na prodaju Hocu reci, Ejmi je potpisala svoj ugovor sa djavolom i sa te strane jeste pali andjeo - al' Rastko kao mala balerina preskace taj cin samog potpisivanja ugovora i svodi Ejmi na krpenu lutku bez mozga i mogucnosti procene. Stobisereklo, Rastko se ponasa bas kao Biki Srbljanovic: Ejmi je za njega jos jedna slatka vudu lutkica sa rafa iz supermarketa gde on i Biki masu novcanicama i kupuju te obozavane proizvode.Izvini, ali ja (za razliku od Biki i Rastka) postujem EW samim tim sto je smatram za odgovorno i svesno ljudsko bice koje ima integritet i koje je odgovorno za svoje postupke. Ne finansiram njenu nesrecu (Biki) niti ohrabrujem da sagori krila (Gazza, Biki, Rastko) samo da bih ja iz loze "prisustvovao trenutku".Kakvom smo trenutku prisustvovali? Industrija uteruje svog radnika u radno mesto. Pa jbt to imas na svakom koraku diljem planete. Radnik ima pravo da se pobuni, da otkaz. Ko ga jebe kad je potpisao ugovorI jos nesto: ne moze se vise (i sam pisac teksta kaze) porediti Novo i Staro vreme. Balavljenje Bukovskog i teranje u qratz po vecerima poezije je tada imalo smisla. Takvo je bilo vreme Edited by CowBoy
Link to comment
To iz kvotea jeste do u detalj moja teza. Ali je Rastko ovu pricu sa Ejmi odvojio od tvog kvotea, masovnog popa i zarade para proizvevsi je u palog andjela(?)Rastko upadljivo izbegava (sem u jednom nemustom delu teksta) cinjenicu da bi beogradska publika bila nepovratno uskracena za ovaj kosmicki trenutak da telohranitelji nisu obavili posao. Za mene su telohranitelji (ocigledno vodjeni menadjerskom palicom) personifikacija pop industrije i svega na prodaju. Hocu reci, Ejmi je potpisala svoj ugovor sa djavolom i sa te strane jeste pali andjeo - al' Rastko kao mala balerina preskace taj cin samog potpisivanja ugovora i svodi Ejmi na krpenu lutku bez mozga i mogucnosti procene. Stobisereklo, Rastko se ponasa bas kao Biki Srbljanovic: Ejmi je za njega jos jedna slatka vudu lutkica sa rafa iz supermarketa gde on i Biki masu novcanicama i kupuju te obozavane proizvode.Izvini, ali ja (za razliku od Biki i Rastka) postujem EW samim tim sto je smatram za odgovorno i svesno ljudsko bice koje ima integritet i koje je odgovorno za svoje postupke. Ne finansiram njenu nesrecu (Biki) niti ohrabrujem da sagori krila (Gazza, Biki, Rastko) samo da bih ja iz loze "prisustvovao trenutku".Kakvom smo trenutku prisustvovali? Industrija uteruje svog radnika u radno mesto. Pa jbt to imas na svakom koraku diljem planete. Radnik ima pravo da se pobuni, da otkaz. Ko ga jebe kad je potpisao ugovorI jos nesto: ne moze se vise (i sam pisac teksta kaze) porediti Novo i Staro vreme. Balavljenje Bukovskog i teranje u qratz po vecerima poezije je tada imalo smisla. Takvo je bilo vreme
Pa, mislim da stvari gledaš crno-belo. Ovo oko telohranitelja - pa podrazumeva se (a i on indirektno kaže) da je naterana. Sad, ko su izvršioci, a ko nalogodavci postupka manje je bitno. Šta se njoj dešava u glavi pa pristaje na to? Ko će znati. Ko zna kakve je ugovore potpisala, u kakvom je stanju bila, je li čitala legal lineove... Rastko (nema potrebe za tmovima) je ovo posmatrao čisto kao pojavu i ne ulazeći toliko u advokatisanje. Okej, možda malo ali ljudi smo. Čovek voli umetnicu.
Link to comment
... Okej, možda malo ali ljudi smo. Čovek voli umetnicu.
... pa to i kazem:
Stobisereklo, Rastko se ponasa bas kao Biki Srbljanovic: Ejmi je za njega jos jedna slatka vudu lutkica sa rafa iz supermarketa gde on i Biki masu novcanicama i kupuju te obozavane proizvode.
btw najmanje pricam o devojci Ejmi Vajnhaus. Njen zivot, njena stvar, njena odluka. Kao ljudsko bice imam i razumevanja i osecam empatiju, ali to sto ja osecam ne bi trebalo da bude tema (koga pa zabole sta ja osecam). Ja se uglavnom ovde cudim obozavateljima mitoloskih scena koje svoju tezinu uglavnom dobiju prinosenjem neke zrtve na oltar. Sada se ovde (i u Rastkovom tekstu) tvrdi da je EW podrazumevano jedna blenta, glupaca, neuracunljiva guska od koje se ne ocekuje da bude odgovorna za potpisivanje ugovora sa djavolom. I to je, jelte, jako slatko.Ja sam posteniji prema njoj, zar ne?Nije Ejmi tema ovde, McCabe, vec kancelarijski moljci koji vole da vide bunt, pa makar to i ne bio bunt. Voajeri. To je fenomen, kakva crna EW
Link to comment
djoni keshu, o cemu nemam pojma?edit:jebiga sad ne znam kome se obratio
pa tebi sam se obratio, pusti barem neduznog nevena culibrka na miru. to nasta se kurdi poziva je napisano pre 20 godina, i napisano je tako da cak ni nadzak coek ne moze da se prosere po tome.izvinjavam se koletaralnoj steti kojoj moj prethodni post nije bio namenjen
Link to comment
To iz kvotea jeste do u detalj moja teza. Ali je Rastko ovu pricu sa Ejmi odvojio od tvog kvotea, masovnog popa i zarade para proizvevsi je u palog andjela(?)Rastko upadljivo izbegava (sem u jednom nemustom delu teksta) cinjenicu da bi beogradska publika bila nepovratno uskracena za ovaj kosmicki trenutak da telohranitelji nisu obavili posao. Za mene su telohranitelji (ocigledno vodjeni menadjerskom palicom) personifikacija pop industrije i svega na prodaju Hocu reci, Ejmi je potpisala svoj ugovor sa djavolom i sa te strane jeste pali andjeo - al' Rastko kao mala balerina preskace taj cin samog potpisivanja ugovora i svodi Ejmi na krpenu lutku bez mozga i mogucnosti procene. Stobisereklo, Rastko se ponasa bas kao Biki Srbljanovic: Ejmi je za njega jos jedna slatka vudu lutkica sa rafa iz supermarketa gde on i Biki masu novcanicama i kupuju te obozavane proizvode.Izvini, ali ja (za razliku od Biki i Rastka) postujem EW samim tim sto je smatram za odgovorno i svesno ljudsko bice koje ima integritet i koje je odgovorno za svoje postupke. Ne finansiram njenu nesrecu (Biki) niti ohrabrujem da sagori krila (Gazza, Biki, Rastko) samo da bih ja iz loze "prisustvovao trenutku".Kakvom smo trenutku prisustvovali? Industrija uteruje svog radnika u radno mesto. Pa jbt to imas na svakom koraku diljem planete. Radnik ima pravo da se pobuni, da otkaz. Ko ga jebe kad je potpisao ugovorI jos nesto: ne moze se vise (i sam pisac teksta kaze) porediti Novo i Staro vreme. Balavljenje Bukovskog i teranje u qratz po vecerima poezije je tada imalo smisla. Takvo je bilo vreme
slab si ti rastko moj kauboje, moras jos mnoooogo da vedzbas. trud ti je dobar al sve ostalo moras da popravis!knjige, knjige u sake, a ne zvona i praporci!
Link to comment

@cowboyNe, nije mu "slatka vudu lutkica sa rafa iz supermarketa gde on i Biki masu novcanicama i kupuju te obozavane proizvode" nego umetnica koju voli. Potrošio je 1/3 teksta da iskaže šta kapira kao kvalitet. Niti smatra da ona treba da umre da bi ispunila misiju svog postojanja. On samo kapira da je industrija gura u tom smeru i to je to, a ona je dovoljno autodestruktivna (jebi ga, to je fakat) da će na kraju i umreti. Ne kao deo performansa već... Tako. Umire narod.

Edited by McCabe
Link to comment

Odakle sam onda ja ucitao pretencioznost? Mislim, tekst mu nije toliko filozofski 'ladan i relativizujuci kako si ga ti sad recenziro@Gazza: ma jebo te Rastko, covek napisao lep, romansiran, pitak tekst (upadljivo izostavljajuci bitne stvari) koji ja ne bi mogao da sastavim za deset svojih zivota, priznajem. Nego lucidno primetih da nije sve u romansiranosti, leposti i pitkosti. Ja se primam na temeljnije stvari

Edited by CowBoy
Link to comment
To iz kvotea jeste do u detalj moja teza. Ali je Rastko ovu pricu sa Ejmi odvojio od tvog kvotea, masovnog popa i zarade para proizvevsi je u palog andjela(?)Rastko upadljivo izbegava (sem u jednom nemustom delu teksta) cinjenicu da bi beogradska publika bila nepovratno uskracena za ovaj kosmicki trenutak da telohranitelji nisu obavili posao. Za mene su telohranitelji (ocigledno vodjeni menadjerskom palicom) personifikacija pop industrije i svega na prodajuHocu reci, Ejmi je potpisala svoj ugovor sa djavolom i sa te strane jeste pali andjeo - al' Rastko kao mala balerina preskace taj cin samog potpisivanja ugovora i svodi Ejmi na krpenu lutku bez mozga i mogucnosti procene. Stobisereklo, Rastko se ponasa bas kao Biki Srbljanovic: Ejmi je za njega jos jedna slatka vudu lutkica sa rafa iz supermarketa gde on i Biki masu novcanicama i kupuju te obozavane proizvode.
bojim se da ne shvatam sve te tmove, ali i da nisi procitao tekst do kraja, jer je poslednjih minimum sest pasusa o tome sto kazes da nema. a poredjenje ovog teksta sa psihobablom srbljanovicke je velika uvreda. ne samo sto je kvalitetniji, detaljniji, pismeniji, potkovan primerima, autorima, pozivanjem na izvore itd, nego je tekst, i ni u kom slucaju, pa ni u najvecem obozavanju gospodje ambasadorke ne moze da se poredi sa njenim tokom svesti i kvaziiznadsvih pokusajem iznosenja stavova.te da ti uzvratim tvojim udarcem, nije sve crno belo i to sto ovaj tekst i njene nesuvisle misli imaju zajednicko isto mikro polaziste, oni ne mogu da budu u istom (profesionalnom, stilskom i znacenjskom) kosu.
Izvini, ali ja (za razliku od Biki i Rastka) postujem EW samim tim sto je smatram za odgovorno i svesno ljudsko bice koje ima integritet i koje je odgovorno za svoje postupke. Ne finansiram njenu nesrecu (Biki) niti ohrabrujem da sagori krila (Gazza, Biki, Rastko) samo da bih ja iz loze "prisustvovao trenutku".
ova teza mi je problematicna na toliko nivoa, ali uzdrzacu se od komentara da ne bi ponovo krenuo talas crna reka odnosa prema zavisnicima. ne znam sta je gospodja ambasadorka mislila i da li joj zaista zeli da sagori krila da bi prisustvovala trenutku, ali u rastkovom tekstu toga nema, a cini mi se da ni gazzi to nije glavni stav.
Kakvom smo trenutku prisustvovali? Industrija uteruje svog radnika u radno mesto. Pa jbt to imas na svakom koraku diljem planete. Radnik ima pravo da se pobuni, da otkaz. Ko ga jebe kad je potpisao ugovor
isto kao gore. bez obzira na "pravo da se pobuni" - za koje sumnjam da joj je uopste u glavi zbog vec pomenutih problema - i dalje ne mogu da razumem da li je osnova svih tih primedbi zal ili podrska onima koji zale zbog "bacenih" 35 evra na kartu za neuspesan koncert? ako jeste, jebiga, zalije mi je coveka koji je bolestan nego mojih jebenih 35 evra, ma koliko to pateticno zvucalo.
I jos nesto: ne moze se vise (i sam pisac teksta kaze) porediti Novo i Staro vreme. Balavljenje Bukovskog i teranje u qratz po vecerima poezije je tada imalo smisla. Takvo je bilo vreme
ne kapiram ni ovaj italik, ali ni to nisam videla u tekstu, mozda ga citam drugacije. ali teranja u kurac i balavljenja ima ihahaj, i u mejnstrimu i u avangardi, i ne vidim zasto ne bi imalo smisla dokle god postoji neko u publici, makar jedan, ko to zeli da cuje i vidi.
Rastko (nema potrebe za tmovima) je ovo posmatrao čisto kao pojavu i ne ulazeći toliko u advokatisanje. Okej, možda malo ali ljudi smo. Čovek voli umetnicu.
i zato mu je vrlo dobar tekst. zato sto je svoje voljenje umetnice potkrepio pojavama, primerima i argumentima.(rekla bih da je odlican, ali da se ne uobrazi :P)
Link to comment
Izvini, ali ja (za razliku od Biki i Rastka) postujem EW samim tim sto je smatram za odgovorno i svesno ljudsko bice koje ima integritet i koje je odgovorno za svoje postupke. Ne finansiram njenu nesrecu (Biki) niti ohrabrujem da sagori krila (Gazza, Biki, Rastko) samo da bih ja iz loze "prisustvovao trenutku".
tek sada vidim ovo. smara me bilo kakva diskusija na temu ejmi,cak i sa istomisljenicima a kamoli s nekim ciju frekvenciju mozga uopste ne kapiram, ali molim da se unese u zapisnik da ja nikoga nisam ohrabrivao da sagori krila, posebno ne zbog mene u lozi (tacnije, fan pitu). rekoh, za mene je slucaj ejmi sasvim licna stvar, ja tu zenu volim do koske zbog njene muzike a od subote je volim jos vise jer sam prisustvovao necemu sto nije hype, marketing, PR ili neko sesto sranje a u sta kao youtube agnostik nisam verovao i apelujem na suzdrzanost u slobodnom tumacenju mojih stavova koje je lako proveriti, barem one ozbiljne. poletarci poput pavlla imaju pravo na greske, ali matorim konjima od 35+ i vise godina slabo prastam tezicnost preko mojih ledja. Edited by gazza1
Link to comment
... a poredjenje ovog teksta sa psihobablom srbljanovicke je velika uvreda. ne samo sto je kvalitetniji, detaljniji, pismeniji, potkovan primerima, autorima, pozivanjem na izvore itd, nego je tekst, i ni u kom slucaju, pa ni u najvecem obozavanju gospodje ambasadorke ne moze da se poredi sa njenim tokom svesti i kvaziiznadsvih pokusajem iznosenja stavova.
Ajde da zaobidjemo razliku u kvalitetu, ja se kvaliteta nisam ni doticao. Ajde da se slozimo da je kod Biki i Rastka poenta ista (ti kazes "mikropolaziste" - zasto mikro, ovo je sustina):
Danas, u našim relativističkim postmodernim vremenima stvari su se umnogome izmenile. U novom milenijumu se, naime, može brzo živeti, provocirati vladajući poredak, narušavati javni moral, a da se ne umre mlad, što i nije tako neobično ako imamo na umu da su savremene sistemske strategije preklapanja prestupa i norme postale nešto sasvim normalno. Sami buntovnici koji su nekada ugrožavali sistem sada taj isti sistem održavaju u životu. Oni su njemu potrebni živi kako bi mu udahnuli svežu energiju i podarili novi život.
... dakle opste licemerje sa jedne (nece da umru mladi!) i
Ejmi pljuje pojedince u publici, pada na bini, udara fanove, bori se sa depresijom i poremećajem ishrane. Sagorevanju na vatri vlastitog uspeha praćenog brojnim nagradama i još brojnijim skandalima se ne nazire kraj.
... tragicna Heroina sa druge strane. Covek ga u startu ofarbao, hraneci upravo onaj mit koji hrani mrska mu muzicka industrija. Oce kaki, nece kaki.
ova teza mi je problematicna na toliko nivoa, ali uzdrzacu se od komentara da ne bi ponovo krenuo talas crna reka odnosa prema zavisnicima. ne znam sta je gospodja ambasadorka mislila i da li joj zaista zeli da sagori krila da bi prisustvovala trenutku, ali u rastkovom tekstu toga nema, a cini mi se da ni gazzi to nije glavni stav.
... moguce, mozda ja pogresno citam:
ti razumes, samim tim sto ne ocekujes od koncerta isto sto i od odlaska u banku. za pocetak.to sto mislis da je slaganje sa biljanom pogubno za tvoj forumsi PR je nesto drugo (ovde moram sebi najiskrenije da udelim jedan fejspalm: :isuse: ) ali tako je. miralem ti nikada ne bi oprostio.znas, sve vreme razmisljam - a sta ako smo mi bili poslednji koji smo je videli zivu na bini?
bez obzira na "pravo da se pobuni" - za koje sumnjam da joj je uopste u glavi zbog vec pomenutih problema - i dalje ne mogu da razumem da li je osnova svih tih primedbi zal ili podrska onima koji zale zbog "bacenih" 35 evra na kartu za neuspesan koncert? ako jeste, jebiga, zalije mi je coveka koji je bolestan nego mojih jebenih 35 evra, ma koliko to pateticno zvucalo.
Ovog puta nisam mislio na pare (a cesto jesam) vec na njeno ljudsko pravo da izadje iz mashine (a moze da izadje kad hoce, bas kao ti ili ja). Ajde da je tretiramo kao ljudsko bice, da je ne uterujemo (kao oni telohranitelji) u ulogu heroine po svaku cenu.
Link to comment

@Gazza: i Lubi sam kvotovao, daj mi reci gde da nabavim te cvikere kroz koje se ovo napisano cita kako bi ti zeleo:

ti razumes, samim tim sto ne ocekujes od koncerta isto sto i od odlaska u banku. za pocetak.to sto mislis da je slaganje sa biljanom pogubno za tvoj forumsi PR je nesto drugo (ovde moram sebi najiskrenije da udelim jedan fejspalm: :isuse: ) ali tako je. miralem ti nikada ne bi oprostio.znas, sve vreme razmisljam - a sta ako smo mi bili poslednji koji smo je videli zivu na bini?
+ ovsebujna podrska i applausse Bikinom tekstu koji (tekst) potvrdjuje moju ocenu. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...