Jump to content

Amy Winehouse


Zoe

Recommended Posts

dojaja mi poredjenje sa rotenom, za njega je ejmi djelo bijafra, dzo stramer i svi ramonsi zajedno.
ne znam....citam trenutno njegovu autobiografiju pa imam soft spot za Lydona. inace jako preporucujem knjigu, bilo da joj se veruje ili ne.
Link to comment
  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    59

  • Zoe

    46

  • Caligula

    42

  • yolo

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa buduci da je to covek koji je uzo najvecu kintu od ugovora u historiji povjesti emi, a da mu blamiranje i muda za bubreg fore nisu strane, kontam da moras imati bas supersoft spot :)

Link to comment

ali mnogo mu simpa knjiga memoara sad.gif tu pise da je Malkolm olos, da je Sid glup glupak, i da je Lydon zajeban i tvrd ali OK lik...zasto bi neko lagao o sebi na taj nacin?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ne znam....citam trenutno njegovu autobiografiju pa imam soft spot za Lydona. inace jako preporucujem knjigu, bilo da joj se veruje ili ne.
Прочитао прије пар година. cool.gif
Link to comment
ali mnogo mu simpa knjiga memoara sad.gif tu pise da je Malkolm olos, da je Sid glup glupak, i da je Lydon zajeban i tvrd ali OK lik...zasto bi neko lagao o sebi na taj nacin?
a sta kaze za krisi hajnd?nisam mogla da se setim naziva, pa guglala i prvo na sta naletim

Ovogodišnja sezona dešavanja u Kc cafeu počinje u petak, 23. januara, promocijom kultne autobiografije Džona Rotena „Zabranjeno za Irce, crnce i pse”, na kojoj će učestvovati Marko Vidojković, jedan od najčitanijih mlađih pisaca u Srbiji, i Marko Mladenović, prevodilac izdavačke kuće Laguna koja je izdavač ove knjige. Moderator promocije je Emilija Gorjanović. U svojevrsnoj „punk bibliji” vođa legendarnih Sex Pistolsa, koji su prošle godine nastupali na EXIT Festivalu u Novom Sadu, cinični heroj panka, Džon Lidon, poznatiji kao Džoni Roten, osvrće se na sopstvenu prošlost, na svoj bend i na buntovnički no future stav koji je donela pojava panka. Ovo nije samo knjiga o muzici, već je ljutita, duhovita, iskrena, potresna i energična istorija Engleske sedamdesetih godina 20. veka. Malkom Meklaren, Sid Višiz, Krisi Hajdn, Bili Ajdol, nastanak i propast Pistolsa... Sve to se nalazi u možda najboljoj knjizi o muzici i kulturi mladih, čija najšokantnija ličnost jeste sam autor. Marko Vidojković, osnivač i vođa pank benda On the Run, govoriće o svom viđenju Rotenove knjige, o panku, stanju u tom muzičkom pravcu nekada i sada, odnosu muzike i pisanja... Promociju knjige pratiće zvuci Sex Pistolsa, Ramonesa, Clasha, Peniške patke i drugih bendova strane i domaće pank scene.

Link to comment

nisam stigao dotle, ali Krisi Hajnd ima sopstvene pasuse tu i tamo: knjiga je prosarana svedocanstvima drugih svedoka ekipe.meni je super anegdota o gazdi nekog disko kluba u Ilfordu koji je tvrdio da je video pankere i pre Meklarenove ekipe, kako djuska kod njega u klubu uz disko, uz isti imidz koji su Pistolsi furali, i to koristio kao argument da su ovi plagirali vec postojeci pokret. Rotten tvrdi da je to bila bas njegova ekipa i da je bila super fora divljati na disko podijumima.knjiga vrvi od takvih detalja, jebe mi se da li su istiniti, zanimljivi su za citanjee odlicno je sto knjigu promovise Vidojkovic, ipak je on punker par excellence

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

+ meleon Vaso, ako su ti se njegovi memoari svideli (i meni je knjiga bila zanimljiva za čitanje) onda iskreno preporučujem "Memoirs of a Geezer" by Jah Wobble. Ja nisam skidao kez sa lica tokom čitanja iste a ima i zanimljivih pasusa o Lydonu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...