Jump to content

Amy Winehouse


Zoe

Recommended Posts

Ma nema to veze s pravilnikom, niti je poanta u tome da se nesto ne smije, nego ne shvacam zasto itko ima potrebu da to radi. Npr. ja bih sad mogla malo preci na temu o "punku". Jest da ga ne slusam i pretjerano ne volim, al' sta fali idem malo serkati, itd. Uvijek me krajnje fascinira ta iskonska zelja za opljuvavanjem necega sto me se u krajnjoj liniji uopce ne tice. A jos vise me fascinira to junacko gazenje po nekome tko je na samom dnu. Potpuno nebitno bila to Amy ili neki bezimeni beskucnik. To mi je u principu prilicno fuj.
ja sam ovo shvatio kao raspravu o tome kako poimamo koncert drage pevacice/pevaca/grupe koji je propao zahvaljujuci nekome (u ovom konkretnom slucaju konsenzus glede krivca nije ostvaren, jer postoje 3 jednakoverovatne struje: ona sama, menadzeri, mobi)s te strane mi nikako nije bilo jasno da neko kaze "ma ona je super, nema veze, i opet bih da me naguzi, volim ja to, mozda cu jednom i uzivati u tome, to je umetnost, etc, etc"neka sam gresan, ali prvi bih se posrao javno na ac/dc (koji mi je ubedljivo najomiljeniji bend i za koji sam s uzivanjem dao 100e) "samo" da je dosao rasturen od droge i alkohola, s postovanjem pozdravio publiku u melburnu, izmumljao nesto sat vremena i onda nestao u mraku. obzirom da oni nisu umetnici vec obicni matori tezgarosi, koncert je protekao bez takvih izleta u avangardu. ko stvoreno za malogradjane poput mene koji ocekuju da muzikant* radi ono za sta je placen: da svira.e posle je vise otislo o tome kakva je i sto je takva, sto je bzvz.*svima onima koji smatraju da je umetnost nesto sto se zbiva na stadionu pred vise desetina hiljada ljudi savetujem da odnesu cvece zatocenoj umetnici u ljutice bogdana, ona je strucnjak za te masovne performanse. ako je muzicaru stalo do umetnosti (koja se dobrim delom ostvaruje kroz kontakt sa publikom), onda ce organizovati koncert za max 2000ljudi u sali s divnom akustikom, bez obzira na to koliko je popularan. Edited by Zverilla
Link to comment
  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    59

  • Zoe

    46

  • Caligula

    42

  • yolo

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja bih samo da primetim da je ovaj stav "necu da me zajebavaju za moje pare" novijeg datuma. ranije smo bili srecni da neko dodje, ma kako raspadnut. ja sam se 80ih i pocetkom devedesetih nagledao heroinskog i alkoholnog krsa naopako. i to za dobru kintu. kad se samo setim raspalog pitera grina il nedajboze gilana... cak je i dilan na zemunskom stadionu otaljao najstrasnije. a opet, koliko god smo bili razocarani, kintu niko nikad nije pominjao. ne secam se da je ikad ikom palo na pamet da se zapita sta je dobio za svoje pare ili da odluci da ga vise nece zajebati. popizdis, prespavas i pici dalje. a da sam mislio da necu da me se zajebava za moje pare, verovatno bih ispusio jedan od najboljih muzickih momenata u zivotu - neprejebivi dr feelgood u pioniru s brilom za mikrofonom. p.s. treba li da spomenem otkud ime dr feelgood?edit - ja sam uveo mobija u pricu pa da pojasnim - nije on krivac, on je samo smrad koji je poentirao na paloj amy kao sto bi bilo koji karijerista cinkario pijanicu sefu da avanzuje u sluzbi. no mene ne racunajte, iz mene govori mrznja. gad sam i ne mogu si pomoci.

Edited by adam
Link to comment
ja sam ovo shvatio kao raspravu o tome kako poimamo koncert drage pevacice/pevaca/grupe koji je propao zahvaljujuci nekome (u ovom konkretnom slucaju konsenzus glede krivca nije ostvaren, jer postoje 3 jednakoverovatne struje: ona sama, menadzeri, mobi)
Samo da podvucem sto sam vec rekla; rekla sam da su menadzeri krivi sto je beogradski koncert uopce odrzan jer su sigurno jako dobro znali u kakvom je stanju. U tom smislu sam takodjer rekla da je zrtva muzicke industrije koja ju i dalje cijedi umjesto da joj daju vremena i prilike da se oporavi. Ona sama ocigledno nije u stanju biti odgovorna za svoje postupke; ne zato sto je umisljena, neotesana zvijezda, nego zato sto je bolesna. Ukratko, potpisujem sve sto je o tome napisala i luba.Ne smatram medjutim da je muzicka industrija kriva sto je Amy ovisnik. Ne smatram da je cool ni carski to sto se dogodilo u Beogradu. Smatram da je tuzno i jadno.Mislim da je Amy velik talent i da bi bila steta ako ne uspije doci k sebi, a po svemu sudeci, na zalost nece. Ako se ipak izvuce, pred njom je sigurno odlicna karijera.Sve ostale pljuvacine i epiteti o umisljenoj, bogatoj i neotesanoj pijanduri mi se gade.
Link to comment

e bas sam se setio piter grina, ono je bila tuga bozja.ali zato jesam popizdeo na organizatore "koncerta" Jose Feliciana u okviru neke religiozne turneje, ono je bila zesca pljacka.

Link to comment
ustvari ja sam prilično siguran da se krem malogradjanštine okupio upravo na koncertu, ili makar na biletarnicama pre koncerta. :unsure:
nemoj tako ko lopatom, bilo je i pristojnog sveta. Meni se npr (a ja sam nenadjebivo pristojan, ne daj boze seljacina i malogradjanin) nije nesto mililo da idem sa zenom mi zbog upucavanja para za dve karte u ovu neizvesnu lutriju.Sto se malogradjanstine tice, slazem se - eno je tamo gde se divi jurodivosti i neobicnosti (jebes muziku, koncert, pevanje i ostale trivijalnosti) te se sve nogama u dupe bije da kupi kartu ponovo, ako Ejmi odluci da se nekad vrati na mesto zlocina.Ako odes na koncert ne ides da bi ugodio sebi i cuo kvalitet koji te privlaci, to dobijes samo ako te usere. Zapravo, iz kancelarije izvuces dupe na svirku samo zato da bi video rokenrola i onoga zivota kojeg u ofisu nema: da se idol ispisha po tebi naroljan kao prase, ali ne toliko naroljan da bi zaboravio/la da pokupi honorar sutra ujutru.I da, novac jeste bitna stavka u celoj ovoj prici.
Samo da podvucem sto sam vec rekla; rekla sam da su menadzeri krivi sto je beogradski koncert uopce odrzan jer su sigurno jako dobro znali u kakvom je stanju.
... a sa ovim se slazem potpuno, i to je onaj tuzniji/jadniji deo citavog dogadjaja. Edited by CowBoy
Link to comment
ocekivati da forumska naci vecina razume bila sta od ovoga sto biljana pise je gubljenje vremena.
dozvolices da poneko i razume, ali se ne slaze?uostalom sta se ja mesam, kad sam, kao i Larson, srednjeputas, rizikujem cipelu i od jednih™ i od drugih™ edit: pre nekoliko dana sam cuo jednu od poslednjih izvedbi Me and Bobby McGee od Dzenis. ne zelim da to ikada cujem ponovo. dobre muzicare smatram svojim drugarima i zelim da umru matori i skaredni, posle duge i lepe karijere pune polnih bolesti, mitraljiranja hotelskih zidova, padanja sa palmi i tako. ne lozim se na mucenistvo, nemam taj fetis da mi je super da gledam neciju autodestrukciju. kapiram uzivanje u mitu, ali sam operisan od toga. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Mogla bi si zabosti olovku u srce, prosuti ga preko scene, da li bi te to zadovoljilo?biki prevodi stonse :Hail:
Slatka devojko, zelim biti tvoj momakenpe prevodi ramounse!!!
Link to comment

ti razumes, samim tim sto ne ocekujes od koncerta isto sto i od odlaska u banku. za pocetak.to sto mislis da je slaganje sa biljanom pogubno za tvoj forumsi PR je nesto drugo (ovde moram sebi najiskrenije da udelim jedan fejspalm: :isuse: ) ali tako je. miralem ti nikada ne bi oprostio.znas, sve vreme razmisljam - a sta ako smo mi bili poslednji koji smo je videli zivu na bini?

Link to comment
*svima onima koji smatraju da je umetnost nesto sto se zbiva na stadionu pred vise desetina hiljada ljudi savetujem da odnesu cvece zatocenoj umetnici u ljutice bogdana, ona je strucnjak za te masovne performanse. ako je muzicaru stalo do umetnosti (koja se dobrim delom ostvaruje kroz kontakt sa publikom), onda ce organizovati koncert za max 2000ljudi u sali s divnom akustikom, bez obzira na to koliko je popularan.
+1
ja bih samo da primetim da je ovaj stav "necu da me zajebavaju za moje pare" novijeg datuma.
Ali je i sasvim legitiman, obzirom da se čitav šou biznis (a stadioni su šou biznis, kao što je Zverilla lepo primetio) samo oko para i vrti.Pa ako može jedan Dejvid Gilmor, ako može jedan Mark Nofler, ako mogu jedni Rolingstonsi da "odrade" kako treba, ne znam zašto bi ova hipertalentovana i uberkul MTV pevaljka trebalo da pokupi pare i ode ne odradivši. To naravno sa stanovišta onih koji se žale a dali su pare.Sa mog ličnog - imao bih razumevanja za pijano/drogiranu umetničku ekspresiju ovog tipa kad bi mi jedan Morison ustao iz groba pa promumlao "Melburn, Njujork". Samo "Rehab" nije isto što i "The End", jebi ga.
cak je i dilan na zemunskom stadionu otaljao najstrasnije.
Pa sad... Obzirom na jedva četvrtinu ispunjen stadion, Galiju (ako se dobro sećam) kao predgrupu i postavku benda kao stvorenu za klub do 200-300 ljudi, Dilan je odsvirao kako je mogao.Meni to veče bilo jedno od lepših u životu. :)
a opet, koliko god smo bili razocarani, kintu niko nikad nije pominjao. ne secam se da je ikad ikom palo na pamet da se zapita sta je dobio za svoje pare ili da odluci da ga vise nece zajebati. popizdis, prespavas i pici dalje.
Ne mislim da je u ovoj priči toliki akcenat na parama. Ti koji su dali pare, ionako su ih namenili koncertu, mislim da se taj argument poteže više u smislu "na kraju krajeva, za šta dadoh pare". Jebi ga, neka reakcija se od ljudi koji su otišli da odgledaju koncert ipak očekuje. Zamisli da odeš u svetski poznat i hvaljen cirkus, a dobiješ gomilu pijanih akrobata koji ne mogu da sastave više od 5 sekundi na trapezu. Stadionski koncerti aktuelnih zvezda čiji su hitovi u vrhu svetskih top lista nisu ništa drugo nego cirkusi.Uostalom, Sid Baret je bio taj, pa je opet Gilmur upao kada je ovaj postao neupotrebljiv za svirku, što nije ispalo nimalo loše, naprotiv.Svakom ko ima razumevanja, predlažem da otvori trafiku i zaposli alkosa u njoj. A od ovog posla (a valjda umetnost ne isključuje posao, umetnici takođe jedu, piju, oblače se...) živi mnogo porodica (organizacija, logistika, tehnika...) da bi se neko zajebavao sa tim. Ko hoće da bude samo umetnik, taj ne pravi koncerte ovog tipa.Sa druge strane, nije ovo prvi put da neko ko ima talenta (što svakako ovoj gospi ne poričem) pukne na ovaj ili onaj način pod teretom takvog načina života, uključujući njegove i dobre i loše strane. Istorija rokenrola je prepuna takvih primera.
Link to comment
tacka, tocka, amen. sve od reci do reci kako treba i kako jeste.ocekivati da forumska naci vecina razume bila sta od ovoga sto biljana pise je gubljenje vremena.
ejmi se raspada na stejdzu, biljka po blogovima i pescanicima. i ti sa njom.
:blink::blink::blink: larko :blink::blink::blink: ???
henrik larksson
Link to comment
odlicno, konacno smo na cistini. gilmur, mark nopfler, mobi i djule van gog.
Mobija i Đuleta zabij sebi u gujcu. Edited by gotivac
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...