Jump to content
IGNORED

Amy Winehouse


Zoe

Recommended Posts

cek bre Dabovice, dogovori se:ovo Srbljanovicka od tebe prepisala jbg. samo ga malo do/romansirala "kometom u padu" etc.
nije isto, ali me mrzi da ti objasnjavam finese.
Link to comment
  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    59

  • Zoe

    46

  • Caligula

    42

  • yolo

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

evo da odgovorim iako me se ne pita. prvo, nije isto biti mainstream "muzičar" i underground "muzičar". niti sviraš da bi preživeo, niti te iko tera na to, niti te tržište makar podsvesno tera da radiš muziku koja bi podilazila publici. dakle, koncerti nisu posao, kao što su to u mainstreamu. meni lično probe jesu skoro kao posao, dosadne, ali mora se ako hoćeš da zvučiš OK, zbog sebe kao i zbog publike (tj ljudi koji će eventualno platiti da te gledaju kako sviraš). međutim, koncerti mi nikada nisu dosadili. bilo je loših epizoda, što mojom što tuđom krivicom, i uvek sam se posle toga bedno osećao. ali nikada nisam odrađivao koncert u bendu iza koga stojim 100%
hvala :) bas na to i mislim, to jest, mejnstrim mi je manje zanimljiv za ovu pricu, vise me zanima koliko uopste vas na bini moze da sjebe publika koja ne "ispostuje" svirku. dobro, ti i larson verovatno niste idealan primer, oni koji kod vas pricaju na svirkama mogu da budu samo megafoni. ipak, to mi je vrhunsko kulovstvo, dodjes, platis kartu i onda ceo koncert trabunjas, a toga smo se nagledali bar ovde ihahaaj.
Link to comment
evo da odgovorim iako me se ne pita. prvo, nije isto biti mainstream "muzičar" i underground "muzičar". niti sviraš da bi preživeo, niti te iko tera na to, niti te tržište makar podsvesno tera da radiš muziku koja bi podilazila publici. dakle, koncerti nisu posao, kao što su to u mainstreamu. meni lično probe jesu skoro kao posao, dosadne, ali mora se ako hoćeš da zvučiš OK, zbog sebe kao i zbog publike (tj ljudi koji će eventualno platiti da te gledaju kako sviraš). međutim, koncerti mi nikada nisu dosadili. bilo je loših epizoda, što mojom što tuđom krivicom, i uvek sam se posle toga bedno osećao. ali nikada nisam odrađivao koncert u bendu iza koga stojim 100%
Ima l' mlade picetine na tim vasim svirkama?
Link to comment
nisam isao na koncert, i to ne zato sto sam pretpostavio sta ce se desiti, vec mi jednostavno muzika koju Amy stvara nije nesto sto bi se sipalo na koncertu. jbg. prvo moras da se ubedacis jer te je picka ispalila, pa da se uradis kako to zakon nalaze, i onda se zatvoris u neku zadimljenu supu i slusas Back to Black... mozda zvuci kao klise, ali ja zaista nemam potrebu za takvom muzikom kada mi sve do jaja. s druge strane, kada sam pijan ko guzica, samo mi daj njen senzacionalni glas i tu bolesnu liriku koju je proizvela, i sve leze na svoje mesto(uz obaveznu glavobolju ujutru)tako da ako je neko isao da slusa Amy i pici sutku ili gleda kako ce da zaplese nakon sjajno izvedene numere, taj je omasio u startu...
znaci Ejmi se slusa kad te ispali picka.
Link to comment
kao sto zelim da mene "ispostuju" za ono sto radim, tako mislim da je u redu da se "ispostuje" neko ko nesto radi ako sam prisutna tome. nisam muzicar, na moju veliku zalost, ali se divim svima onima koji istraju u svirci bez obzira sto osamdeset posto zvuka cini zamor onih ispred bine.
Realno, kada govorimo o velikim koncertima sa velikim ozvučenjem, nema teorije da izvođači na bini čuju bilo kakav žamor iz publike.
Link to comment
pa jebiga placeni, ne placeni, nasli su se u nedolicnoj situaciji i u njoj se ponasali profesionalno i, ajde da kazem, dzentlmenski.
ne znam, vise mi lice na ignorante, koji odradjuju svoj posao da bi uzeli pare. bez obzira na to sta se oko njih desava. nekako bi mi bilo ljudskije da su batalili kad su videli na sta ce to da izadje. ne da ih osudjujem, samo ne vidim razlog za neko preterano sazaljevanje. nisu oni neke veverice pa da su se iznenad nasli zateceni.
Link to comment
vajnhaus je prva osoba na svetu koja nema ni trunke odgovornosti
e, ovo je već dobar početak - da se složimo da je neodgovorna i da tu nema reči o nekakvom "carevanju". cool.gif
onda smo imali "argument" da je pevacica odgovorna za moralni sunovrat devedesetih i da se zato ne sme zaliti. sta je sada argument?
hm, pa što bi žalio ejmi? ne znam za ostale, ja je nit žalim, nit cipelarim, nego imam problem što već drugu smenu molujete kako ste se baš dojajno proveli, a da vam je (iz meni nedokučivih razloga) truba da priznate da ste ispaljeni i da je sve što ste dobili bilo par megatona kolektivnog blama i razočarenja.naravno, ako neko valjano obrazloži šta je to bilo tako vrhbratestravagenijalno u čitavom iventu, moguće da će čak i ovako neprosvećena klada skapirati koje je ludilo od zabave propustila.
nekako bi mi bilo ljudskije da su batalili kad su videli na sta ce to da izadje.
aham. a posle takvog izliva morala i ljudskosti bi mogli samo da se angažuju na pranju sudova u nekom ćumezu. ovako su ispali surovi profi macani s titanika i s ogromantnim plusom u siviju. Edited by Hella
Link to comment

at lubayou take the good with the bad. često velika većina dođe na cert iz inercije, da bi bili viđeni, zbog "scene", možda je na mejnstrim certovima poput recimo Duran Duran veći procenat ljudi tu zbog izvođača. posebno u manjim mestima, gro publike je tu jer se nešto dešava (otud i mešano meso showgoersa: metalci, padosi, pankeri, younameit...). tako da, što se tiče tih što dođu na cert da bi trtljali, toga ima svuda. valjda ih je najmanje na koncertima klasične muzike

Edited by assück
Link to comment
Fora je u tome što onaj ko iole prati Ejmi Vajnhaus, zna koliko rizikuje iseravanjem tih 40 evra. Posle ovoga može da samo da proklinje tough luck. Što se mene tiče, podjednako glupo je posle ovoga urlati kako je carica, kao i tražiti pare nazad.
Slažem se. Ja ne očekujem bilo kakvo obeštećenje, propala mi investicija pa jbg, ali naprosto ne mogu da tražim bilo šta pozitivno u onakvom glupiranju.
Link to comment
nije isto, ali me mrzi da ti objasnjavam finese.
Imas pravo, nije identicno od reci do reci ali smisao je upravo taj: kada gledas raspalog alkosa vidis emocije, nisi dzaba dosao
Link to comment
e, ovo je već dobar početak - da se složimo da je neodgovorna i da tu nema reči o nekakvom "carevanju". cool.gif
ne rekoh nigde da je carica, niti da je neodgovorna. ovo prvo ne koristim u ovoj prici jer bi, bar meni, zvucalo da je sa predumisljajem cimnula dve-tri flase dzeka da bi otela pare od jadne beogradske publike.o odgovornosti ne mogu da govorim kada se radi o osobi koja je zavisnik. od bilo cega.
hm, pa što bi žalio ejmi? ne znam za ostale, ja je nit žalim, nit cipelarim, nego imam problem što već drugu smenu molujete kako ste se baš dojajno proveli, a da vam je (iz meni nedokučivih razloga) truba da priznate da ste ispaljeni i da je sve što ste dobili bilo par megatona kolektivnog blama i razočarenja.naravno, ako neko valjano obrazloži šta je to bilo tako vrhbratestravagenijalno u čitavom iventu, moguće da će čak i ovako neprosvećena klada skapirati koje je ludilo od zabave propustila.
pre jedno deset strana sam napisala to sto trazis. nit sam rekla da sam se dojajno provela, nit mislim da sam ispaljena. taf lak, sto neko rece.mnogo bih se ispaljenije osecala da sam isla na taj koncert u indjiji koji si pominjao, ali na moju srecu, ta grupa i taj ivent me nimalo nisu zanimali.
Link to comment
Ali šta drugo da im se ispostavi za 40-50 evra? Da se otvoriš za toliku kintu i onda gledaš u pasulj da li će ovaj da radi ono zbog čega su svi tu ili će da mu dune da upropasti čitavu stvar? Koncept živih nastupa u mainstream-u možda ne valja ali nisam ga ja osmislio. Svetskim zvezdama je super kada ti, ja i stotine hiljada drugih ljudi finansiramo njihove jahte, privatne mlaznjake, garaže sa 30 automobila, gajbe na Beverli Hilsu i svu drogu/alkohol/orgije ovog sveta, a ovamo je trulo da tražimo malo kvalitetne zabave zauzvrat?
ne finansiram njihove jahte, gajbe na bh itakoto. samo volim njihovu muziku, znaci mi nesto, i na koncertu sam zbog toga, uvek u nadi da ce biti jedan od onih koje cu mozda pamtiti ceo zivot. jer, bilo je takvih.mrzim kada se neko i na konobaru izdrkava zbog sintagme "za svoje pare", a kamoli na umetnike... razumam da neko kaze - dosao sam na koncert, cekao sam na tu priliku dugo (posebno kod nas u srbiji), a jebiga, nista od muzike nego sranje raspad i tuga.ali "daj zabavu za moje pare" vs. "carica ejmi' - ne kapiram.kad smo vec kod zabave za pare - istekla mi pauza za sendvic i kafu, pa moram nazad da zabavljam one koji me placaju.a vi samo nastavite..
Link to comment
nije isto, ali me mrzi da ti objasnjavam finese.
urednika zabole za ličnost novinara i njegovu (poslovičnu) opsednutost čašom.on samo hoće svoju šlajfnu za današnje izdanje.ne?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...