Jump to content
IGNORED

Amy Winehouse


Zoe

Recommended Posts

  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    59

  • Zoe

    46

  • Caligula

    42

  • yolo

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

jbt, ne kapiram neke od vas...odes na koncert valjda da bi cuo kako nesto zvuci uzivo i jos vise uzivao, jer si godinama slusao nekoga kod kuce i odusevljavao se.i sad kao puk'o si pare da odes sve to da cujes, a u stvari dobijes da gledas kako neko ne moze da stoji, a kamoli da peva.meni bi bilo krivo.bila sam na losim koncertima, razocaravala sam se u lajv nastupe, al kao dobro, otisao si, cuo si... pa znas da ces ubuduce ipak uzivati i postovati muzicara u svoja 4 zida. ovo je do jaja losa procena njenih menadzera i njihova gramzivost. zajeb za publiku, al meni najzalije prateceg benda u celoj prici.

Link to comment
@adam, larko, garciapa znas sta, mogao sam da odem koncert, kao ajde da se zajebavam to vece, a da prethodno ne proucim biografiju doticne. verovatno ima dosta ljudi koji su to i uradili, ono, krenuli u zajebanciju. nisam znao da se raspada ovako. znaci zajeb.
pa ovde ima i taj problem da se ne ide u zayebajciju sa 100 evara (rachunam za dvoje, plus da popiju neshto). mislim, mozda neki da...pa se onda ljudi (neki drugi, ne neki!) opravdano iznenade, ako se ne informishu prethodno.(to malo pravi tu bitnu razliku, kao kad odesh u kst za 300 kinti i chekash 2-4 sata da neshto pochne, sto su rekli da ce da pochne u 22, pa se posle prethodno informishesh, ili ti uopshte ne bude vazno...) Edited by thermal bug
Link to comment
ne razumem ljude koji ocekivano idu da gledaju nekoga ko ce da se raspada na sceni, a ne razumem ni ove "trzisno orijentisane". iz nekog razloga kad god cujem "ima da me zabavlja za moje pare" dobijem omanji nervni slom.
Ali šta drugo da im se ispostavi za 40-50 evra? Da se otvoriš za toliku kintu i onda gledaš u pasulj da li će ovaj da radi ono zbog čega su svi tu ili će da mu dune da upropasti čitavu stvar? Koncept živih nastupa u mainstream-u možda ne valja ali nisam ga ja osmislio. Svetskim zvezdama je super kada ti, ja i stotine hiljada drugih ljudi finansiramo njihove jahte, privatne mlaznjake, garaže sa 30 automobila, gajbe na Beverli Hilsu i svu drogu/alkohol/orgije ovog sveta, a ovamo je trulo da tražimo malo kvalitetne zabave zauzvrat?
Link to comment
+1Ovo je jedna od onih tema na kojoj se plašim da postujem, pošto ću sa 104% sigurnosti biti optužen za srednjeputaštvo i šatro lažnu objektivnost, a sve vreme se osećajući kao kuglica u fliperu.
ne moras to, ali ajde postuj nesto o onome sto mene muci ihahaj. kako vi odozgo vidite i gledate publiku? primetis li da ima onih koji su tu tek onako, a ne zbog svirke?
Link to comment
zajeb za publiku, al meni najzalije prateceg benda u celoj prici.
a sto? placeni su za to, i mogu da sidju sa bine kad god hoce. nisu bili prinudjeni da se blamiraju. to sa posebnim osvrtom na ona dva hajvana koji su u pozadini skakali kao da su imali na sta.
Link to comment
Ali šta drugo da im se ispostavi za 40-50 evra? Da se otvoriš za toliku kintu i onda gledaš u pasulj da li će ovaj da radi ono zbog čega su svi tu ili će da mu dune da upropasti čitavu stvar? Koncept živih nastupa u mainstream-u možda ne valja ali nisam ga ja osmislio. Svetskim zvezdama je super kada ti, ja i stotine hiljada drugih ljudi finansiramo njihove jahte, privatne mlaznjake, garaže sa 30 automobila, gajbe na Beverli Hilsu i svu drogu/alkohol/orgije ovog sveta, a ovamo je trulo da tražimo malo kvalitetne zabave zauzvrat?
Fora je u tome što onaj ko iole prati Ejmi Vajnhaus, zna koliko rizikuje iseravanjem tih 40 evra. Posle ovoga može da samo da proklinje tough luck. Što se mene tiče, podjednako glupo je posle ovoga urlati kako je carica, kao i tražiti pare nazad.Osim što moram da priznam da me grozno zabole za Čede, mladolidere i slične koji su užasnuti spičkavanjem tih para. Oni ionako ne bi primetili ni da je sama na bini i peva na plejbek.
Link to comment

i mene nesto licno zanima. kojim kriterijumima se rukovodite kad odlucite da cete bas tu osobu gledati u oci kad pevate taj i taj stih?

Link to comment

evo da odgovorim iako me se ne pita. prvo, nije isto biti mainstream "muzičar" i underground "muzičar". niti sviraš da bi preživeo, niti te iko tera na to, niti te tržište makar podsvesno tera da radiš muziku koja bi podilazila publici. dakle, koncerti nisu posao, kao što su to u mainstreamu. meni lično probe jesu skoro kao posao, dosadne, ali mora se ako hoćeš da zvučiš OK, zbog sebe kao i zbog publike (tj ljudi koji će eventualno platiti da te gledaju kako sviraš). međutim, koncerti mi nikada nisu dosadili. bilo je loših epizoda, što mojom što tuđom krivicom, i uvek sam se posle toga bedno osećao. ali nikada nisam odrađivao koncert u bendu iza koga stojim 100%

Link to comment
a sto? placeni su za to, i mogu da sidju sa bine kad god hoce. nisu bili prinudjeni da se blamiraju. to sa posebnim osvrtom na ona dva hajvana koji su u pozadini skakali kao da su imali na sta.
pa jebiga placeni, ne placeni, nasli su se u nedolicnoj situaciji i u njoj se ponasali profesionalno i, ajde da kazem, dzentlmenski.
Link to comment

nisam isao na koncert, i to ne zato sto sam pretpostavio sta ce se desiti, vec mi jednostavno muzika koju Amy stvara nije nesto sto bi se sipalo na koncertu. jbg. prvo moras da se ubedacis jer te je picka ispalila, pa da se uradis kako to zakon nalaze, i onda se zatvoris u neku zadimljenu supu i slusas Back to Black... mozda zvuci kao klise, ali ja zaista nemam potrebu za takvom muzikom kada mi sve do jaja. s druge strane, kada sam pijan ko guzica, samo mi daj njen senzacionalni glas i tu bolesnu liriku koju je proizvela, i sve leze na svoje mesto(uz obaveznu glavobolju ujutru)tako da ako je neko isao da slusa Amy i pici sutku ili gleda kako ce da zaplese nakon sjajno izvedene numere, taj je omasio u startu...

Link to comment
Zvizni CD u liniju i cuces savrsenu svirku bez ijedne greske. ;)
Dakle, može dobra svirka ali u svoja 4 zida. Uopše mi nije jasno koja je krajnja poenta tog stava. Nije u redu očekivati od muzičara dobru svirku? Nije u redu iznervirati se/razočarati ako svirka bude loša? Nije u redu opljnuti muzičara ako je on uzrok loše svirke?
Link to comment
gospode Boze kakva retardirana zena
cek bre Dabovice, dogovori se:
Inace, zabava za sve pare (nije da sam platio, ali tako se kaze). Pre cu da gledam raspalu Ejmi kako baulja po sceni i seda na monitore, nego da gledam, sta ja znam, nekog Dzoa Kokera ili Marka Knopflera koje komotno mozes zameniti matricom i skloniti sa scene, toliko harizme imaju. Svi oni koji sada kukaju da su se lose proveli u stvari kenjaju kao foke: dosli su na cert zbog tri bajate pesme, a dobili su autenticni rokerski skandal.
ovo Srbljanovicka od tebe prepisala jbg. samo ga malo do/romansirala "kometom u padu" etc. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...