Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Hm, moja prijateljica je relativno skoro prestala biti trudna :) pušila je pre trudnoće,

jedna od onih trudnoća koju tretiraju kao rizičnu, ginekolog joj je rekao: do 5 dnevno, bitnije nam je 

da budeš opuštena i mirna, no da kriziraš zbog nikotina. Dok je dojila nije pušila uopšte, nije stizala cigareta

da joj zafali :)

Link to comment

da, i to sam procitala sad kad sam gledala, da je mnogo vaznije da se zena slucajno ne istresira zbog prestanka pusenja, nego da ne pusi. tj, ne stete nista cigarete, evo tetka ljilja je rodila troje, a pusila ko smuk i na porodjajnom stolu i svi zdravi, ali stres, god no, not the stress, i to jos savet lekara  :frust:

 

ali dobro, kakvi lekari, takvo zdrastvo, nista sto vec nismo znali.

Link to comment

na banjici su prestali da previjaju ljude dva puta nedeljno, sad može samo jednom. 

to ce automatski povećati broj infekcija, obzirom da ovde ljudi imaju otvorene ranice kroz koje idu igle, koje prolaze kroz kosti. 

ne mogu se ljudi mesecima posle otarasiti bakterija. 

potpuni horor

Link to comment

na banjici su prestali da previjaju ljude dva puta nedeljno, sad može samo jednom. 

to ce automatski povećati broj infekcija, obzirom da ovde ljudi imaju otvorene ranice kroz koje idu igle, koje prolaze kroz kosti. 

ne mogu se ljudi mesecima posle otarasiti bakterija. 

potpuni horor

 

 

Cekaj stani, infekcije kostiju su medju najtezim. Zasto samo jednom nedeljno?

Link to comment

na banjici su prestali da previjaju ljude dva puta nedeljno, sad može samo jednom. 

to ce automatski povećati broj infekcija, obzirom da ovde ljudi imaju otvorene ranice kroz koje idu igle, koje prolaze kroz kosti. 

ne mogu se ljudi mesecima posle otarasiti bakterija. 

potpuni horor

to je potpuno neverovatno

tim pre što previjanje ne bi trebalo da predstavlja neki značajan trošak

dokle smo stigli, lele

životi ljudi u srbiji su ladno na lutriji 

Link to comment

Nemam pojma što, na ovom odeljenju se troši dosta materijala.. a para nema..

ma ne da nema materijala, nema ni lekova protiv bolova.

posteljinu da ne spominjem. ima i manjak jastuka. 

Link to comment

verujem da se troši dosta materijala

ali za previjanje su to ipak jeftinije potrepštine (nešto za dezinfekciju + zavoj + još neka mazalica, valjda)

 

 

ali, ako nema ni jastuka, onda je sve jasno  :cry:

Link to comment

Cekaj stani, infekcije kostiju su medju najtezim. Zasto samo jednom nedeljno?

svajcarski model.

 

ne verujem da je u pitanju nedostatak para, pre ce biti da su se iz nekog razloga popicili sa dobavljacima.

i mogu da jebeno zamole pacijente da donose svoju gazu, bolje i to nego da pokupe infekciju.

Link to comment

za jedno previjanje je potrebno u proseku 30 onih 5x5 gazica

a čisti se hidrogenom, fiziološkim i nečim antibakterijskim, npr jodom, plus alkohol za čišćenje samog aparata

Edited by belch
Link to comment

 

 

i mogu da jebeno zamole pacijente da donose svoju gazu, bolje i to nego da pokupe infekciju.

Da zamole? Pa ti bi prvi rekao

šta ima da kupujem kad to već plaćam a od nekog drugog bi doktor dobio preko one stvari.. Nemaju šta doktori sa tim, nego menadžment i ministarstvo..

 

I koliko god da košta (a nije baš jeftino) pacijent ne treba da plaća ništa više od onoga što već daje

Link to comment

pa ne bih ako nema alternative. bivao sam vec u takvim situacijama i naravno da neces odbtiti, cak i ako imas utisak da te prave budalom.

slazem se sa tobom, naravno.

 

pacijenta ce svakako vise da kosta ako sve to uzima u apoteci, a bolnicu daleko manje jer uzima od dobavljaca. zato ne mislim da je do nedostatka para, nego do zajebancije sa dostavljacem. stvar menandzmenta i ministarstva, naravno.

Link to comment

Tu je problem sa procedurom za javne nabavke, odnosno sa retardima koji sprovode tu proceduru.

U klinickom centru nestane injekcija koje sprecavaju nastanak trombova posle operacije. Pacijentima nista ne govore, osim sto sestre malo cesce obilaze pacijente i savetuju ih da "mrdaju prstima". Na moje pitanje da li postoji problem, sestra mi u poverenju™ kaze da nisu dobili trebovane injekcije i da je pitanje da li ce ih biti u sledecih 10-15 dana. Dok sam cekao da sestra dobije saglasnost od nacelnika odeljenja da ja kupim potrebne injekcije, presabirao sam se odakle da krenem sa potragom, Madjarska, Bosna, Hrvatska... da bih ostao sokiran kad mi je sestra rekla da nema potrebe da trazim u inostranstvu jer tih injekcija ima u apoteci u okviru klinickog centra i da kostaju 200 din.

Edited by Uskebasi
Link to comment

ovde je problem i što ima duplo više pacijenata nego ranije, i nedovoljno sestara koje previjaju. previjanja dugo traju iovako, a kamoli kad duplo više pacijenata moraš previjati. tako da je bez sumnje problem u nedostatku para - za zaposlenje dodatnog osoblja. 

Link to comment

Mislio sam to i pitati.

Zdravstvo ima veliki problem zbog nedostatka ljudi.

Gde god sam bio zadnjih par meseci, haos. Nema lekara, nema sestri. Sve je nategnuto i dovoljno je da jedno ode na godišnji ili bolovanje i nastaje raspad.

Edited by wall
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...