Jump to content
IGNORED

stelovanje strujomera


BraveMargot

Recommended Posts

Menjaju nam strujomere u zgradi ovim novim.
Babe iz komšiluka digle dreku, ko im daje za pravo? Nisam potpisala saglasnost!

Jel treba uopšte saglasnost stanara, s obzirom da su brojila u vlasništvu distribucije od 2020.?

Link to comment

Meni samo došli jedan dan prošle nedelje, zamenili, otišli. Nikog ništa nisu pitali, ostavili obaveštenje na ulaznim vratima zgrade o planiranim radovima NAKON što su ih već obavili. :D

Link to comment

Ne razumem šta se babe bune? Što su čule da mogu da ti zavrnu struju odmsh novim brojilom ako ne platiš?

Link to comment
48 minutes ago, Tihajeza said:

Ne razumem šta se babe bune? Što su čule da mogu da ti zavrnu struju odmsh novim brojilom ako ne platiš?

Imala su od tih starih brojla neka sto "slabo okrecu", sace skoci racun

Link to comment

Ja sam posle jače od godinu dana provalio da mi brojilo ne radi:isuse: stizali uredno neki mali računi iskreno nisam ni gledao nego sve plaćao online.

 

Proverio sam posle brojilo, i dalje stoji plomba pa sam prijavio i čekam da vidim šta će da mi kažu.

Link to comment
On 16.7.2024. at 14:11, Tihajeza said:

Ne razumem šta se babe bune? Što su čule da mogu da ti zavrnu struju odmsh novim brojilom ako ne platiš?

Babe se plaše antena i šta to zrači a i ostali ravnozemljaši:nerves:. mene sramota da okačim celu prepisku na viber frupi naše male zgrade  kada je završeno menjanje brojila. Potrajalo je jedno 4 sata duže nego što je planirano ali nisu bile ove vrućine, ojha, preživeli smo, niko se nije bunio dok uvek antiprotvna komšinica arhitetka nije krenula sa pitanjem, ko im je dozvolio i koga su pitali .Pteprič mog budističi mirnog objašnjavaja : da ne treba niko da im dozvoli jer od tad i tad brojilo nije naše nego epsovo. na njeno , nije tačno i to tako ne može morala sam da se dohvatim te uredbe i obaveštenja koje nam je svima poslato tad i tad, pa ako nisi otišao da kažeš neću, smatra se da si pristao a uredba nije ni dala mogućnost da u zgradi kažeš e neću. U privatnoj kući možda. Onda je ona objasnila da smo mi svi kupili brojila pa ako pripada epsu trebalo je da nam daju po 100000 dinara i da na kraju majstori ne umeju da rukuju sa starim brojilima a kao će tek sa novim  :) rasprava okončana mojim predlogom da se žali epsu. znam da neće jer uglavnom diže dreku i ama baš nikad ništa konkretno nije uradila al važno je biti antiprotivan

I pored antene i daljinskog očitavanja  opet ovog meseca bio majstor čitač, pitam ga što opet, kaže ma ko zna kad će to daljinsko. Stos je  u tome da posao očitavanja drži jedna privatna firma u vlasništvu nekoga  , teško da će se taj  odreći prihoda iako su nova brojila stavljena sa tom svrhom, Razvoj tih brojila počeo je pre više od 25 godina , moja tadašnja firma i Caja sa ETFa svako je gurao svoje rešenje i obarali se tenderi, Caja pisao rubrici medju nama u Politici da nas ocrni.:D Na kraju mislim da se sve uvozi i dobija neke ateste , par firrmi su uvoznici i prodavci a jedna je Bodirogina , dobili su bili najveće tendere onomad, kako je sad ne znam

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, ljuttko said:

Babe se plaše antena i šta to zrači a i ostali ravnozemljaši:nerves:. mene sramota da okačim celu prepisku na viber frupi naše male zgrade  kada je završeno menjanje brojila. Potrajalo je jedno 4 sata duže nego što je planirano ali nisu bile ove vrućine, ojha, preživeli smo, niko se nije bunio dok uvek antiprotvna komšinica arhitetka nije krenula sa pitanjem, ko im je dozvolio i koga su pitali .

 

Potpuno isto!

Koga su pitali??? Gde je tu moja saglasnost? Gde je pečat? Gde je tu moj potpis? Nek im ne pada na pamet!!! (Naravno, to je rečeno samo u grupi, majstor je za to vreme na miru radio svoj posao)

 

Sve sam objasnila kao i ti, da je distribucija vlasnik brojila, ne ona, i novi zakon da je donet, ali na kraju se gospodža komšinica uvredila jer sam je pitala zašto je tako emotivno vezana za svoje staro brojilo.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...