Jump to content
IGNORED

Transferi


Joe D

Recommended Posts

29. jun 2010. | 23:34 | Izvor: B92, www.kosarka.rs Endru Viznevski prešao u EfesAmerički bek Endru Viznevski potpisao je ugovor na godinu dana sa turskim Efes pilsenom.Vicešampion Turske, pogođen izgubljenom titulom, odlučio se na brze i radikalne promene. Uprava Efesa najpre je promenila trenera i umesto Atamana dovela Velimira Perasovića.Potom se oprostila od Pekera, Kuča, Kasuna, Šamperta i Smita, a zatim je za nekoliko dana dovela Ervina Dadlija, Čenka Ajkola i sada Viznevskog. Još se ne zna da li će Boštjan Nahbar kao slobodan igrač produžiti ili otići iz kluba.Prošle sezone Viznevski je nastupao za Makabi i u Evroligi je imao 8,8 poena, 2,8 skokova i 2,6 asistencija po meču, dok je u domaćem šampionatu beležio 9,4 poena i 3,3 asistencije. Viznevski ima 29 godina, visok je 191cm, a tokom karijere u Evropi još je nastupao za Crvenu zvezdu, Bon, Snajdero, Cibonu, Ural, Spartak iz Sankt Peterburga
Link to comment

Srpski stručnjak Aco Petrović novi je trener nekadašnjeg šampiona Evrope Žalgirisa. Bivši trener Crvene zvezde, FMP-a, Hemofarma i UNIKS-a potpisao je jednogodišnji ugovor sa slavnim litvanskim klubom, uz opciju produžetka saradnje za još jednu sezonu. "Srećan sam što je Žalgiris imao toliko poverenja u mene da mi ustupi kormilo ekipe. Prvo zadatak mi je da skupim informacije i dobro analiziram situaciju u ekipi. Znam da se u Kaunasu uvek igrala dobra košarka, znam i koliko publika voli klub. Očekuje me puno posla i jedva čekam da ga počnem" - rekao je Petrović po potpisivanju ugovora. kosarka.rs

Link to comment
Centar crnogorske košarkaške reprezentacije Nikola Peković moraće do 15. jula da odluči gde će igrati sledeće sezone.Crnogorski portal Cafemontenegro objavio je da je sadašnji centar Panatinaikosa dobio ponudu od 15 miliona dolara za trogodišnji ugovor. Peković ima još godinu dana ugovora sa atinskim klubom prema kojem godišnje zarađuje oko 1,8 miliona evra.Ponuda Minesota Timbervulvsa je bolja, kada se odbije porez Pekoviću bi ostajalo oko 2,3 miliona godišnje, sedam miliona za ceo ugovor. Nikola Peković bi od tog novca morao da izdvoji jedan milion dolara kao obeštećenje sadašnjem klubu a ostaju mu dve nedelje da 'sabere i oduzme' i donese odluku
Opa, Pekmen na korak od Vulvsa. Zivo me zanima kako bi se snasao u NBA gde bi njegov najjaci adut bio sveden na prosek. No opet, ima dobru bazu za dalji napredak, a ako su mogli likovi poput Drobnjaka da se snadju tamo, ne vidim sto ne bi mogao i ovaj. U svakom slucaju, nek mu je sa srecom ako ode.
Link to comment
Raduljica u CSKA?
uopste me ne bi cudilo. vujosevic je rekao koliko ga ceni, a sad ima i novac da ga dovede.
Link to comment

pa barem bi igrao u ozbiljnoj ligi. verovatno se dogovorio sa benetonom kada nije imao ponude ozbiljnijih klubova. kakav nevidjeni zajeb ako je ovo tacno.

Link to comment

Stvarno, ako je ovo istina, onda je to tragican rasplet, tamo nije ni Markovicju mesto, a kamoli Bjelici. Obojica bi mogli da izvuku zavidne minute u nekom malo slabijem Evroligashu, a ovako ce igrati sta, italijansku ligu - blagi krsh u zadnje vreme, i ULEBcup. Nisu ni morali da odlaze iz zemlje.

Link to comment
Stvarno, ako je ovo istina, onda je to tragican rasplet, tamo nije ni Markovicju mesto, a kamoli Bjelici. Obojica bi mogli da izvuku zavidne minute u nekom malo slabijem Evroligashu, a ovako ce igrati sta, italijansku ligu - blagi krsh u zadnje vreme, i ULEBcup. Nisu ni morali da odlaze iz zemlje.
Markovic je dobio 900k evra za 2 godine tako da ne verujem da je mogao te pare da dobije u Srbiji. Inace cuo sam da je u HF odradio stipendijski 4-godisnji ugovor po kome je imao malu platu ( tipa od 30 - 70k po sezoni ).Perovic je dobio 4 miliona za tri sezone u Barsi.edit: Richard Hendrix u Makabiju : http://www.eurobasket.com/player.asp?Cntry=ESP&PlayerID=74686 Edited by BarryWhite
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...