Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

17 minutes ago, copkillah said:

 

Ma lep je, tu nema šta, ali ja baš ne podnosim taj košnica fazon, konstantnu buku. Kad sam bio prvi put, nisi imao gde peškir da staviš, mene to užasava. To je mesto za kajtsurfere, sve ostalo mi je too much, plaža za mene treba da budu zrikavci i što manje ostalih zvukova :)

 

Desno od ZR ima super plaža i štekova, posebno koga ne mrzi da se iscima tamo dalje od Murvice.

A kad krenu valovi otplivas dalje, okrenes se prema otvorenom moru i slusas vrisku dece od valova u plicaku. Lepota kakve nema :wub:.

Razumela sam skroz sta si rekao, da ne zazvuci da kontriram nesto

  • +1 1
Link to comment

Zrikavci, suva trava, kamen i ogromni borovi :wub: kad sam bila mala letovala godinama u vojnom odmaralistu u jednom malom mestu izmedju Sibenika i Trogira. Pre par godina nadjemo super smestaj blizu tog  odmaralista i jedan dan krenemo da ga vidimo. Ne mogu da vam opisem tugu kad sam videla ruinu od zgrade na tom mestu, plazu na kojoj sam naucila da plivam punu smeca, a u vodi jezevi jer tu vise niko ne svraca. Na betonskom zidu ogroman grafit TORCIDA. 

  • Tužno 1
Link to comment
33 minutes ago, Serena said:

Zrikavci, suva trava, kamen i ogromni borovi :wub: kad sam bila mala letovala godinama u vojnom odmaralistu u jednom malom mestu izmedju Sibenika i Trogira. Pre par godina nadjemo super smestaj blizu tog  odmaralista i jedan dan krenemo da ga vidimo. Ne mogu da vam opisem tugu kad sam videla ruinu od zgrade na tom mestu, plazu na kojoj sam naucila da plivam punu smeca, a u vodi jezevi jer tu vise niko ne svraca. Na betonskom zidu ogroman grafit TORCIDA. 

 

Ne sekiraj se, ako je suditi po CG u tren oka buknuce tu hotelche od 9 spratova...

Link to comment

k1PSzLf.jpeg

Proslo je dosta godina od tad vec je trebao da bukne. Verovatno su nereseni imovinski odnosi pa se niko ne usudjuje da gradi. 

Isto je i sa odmaralistem zeleznicara iz Bg, na divnom mestu u borovoj sumi, prelepa plaza ali stoji zapusteno. 

Edited by Serena
Link to comment

Pomoć iskam!

Bračani, da li znate jel ima prodavnica u Škripu, tj prodaja vina, ulja itd.? Ne uspevam da izguglam nikako. 

Link to comment
8 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pomoć iskam!

Bračani, da li znate jel ima prodavnica u Škripu, tj prodaja vina, ulja itd.? Ne uspevam da izguglam nikako. 

Ima 

  • Hvala 1
Link to comment

@Svemir Zeka

Tamo znas da je muzej ulja, lepo im je ulje. Mozete kupiti tu, nije bilo skupo prosle godine. Tek planiram da odem. 

Pored je Kastel. Ulaz je besplatan. Lepo za videti, i tu jedna starija zena prodaje odlicno ulje i vino, cene pristojne. Samo moras da joj pokucas ako je ne vidis dok prolazis kroz kastel. Valjda sam dobro objasnila 

  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, Svemir Zeka said:

Treba mi i lavanda i naručena mi je i neka rakija :unsure:

200w.gif?cid=6c09b9528ab3izhwbynkgkjdx8e

  • Haha 2
Link to comment

pricao mi lik iz bara, on pravi maslinovo ulje i nije neki bezveznjak ali kaze da tamo iz dalmacije da je to level pro za ove nase.

jel to tacno?

jedan me lozi da zasadim masline, da je to prava stvar a ne sto kod nas sade lozu.

mozda nije za ovu temu ali vidim lricate o maslinovom ulju pa da pitam

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, bradilko said:

pricao mi lik iz bara, on pravi maslinovo ulje i nije neki bezveznjak ali kaze da tamo iz dalmacije da je to level pro za ove nase.

jel to tacno?

jedan me lozi da zasadim masline, da je to prava stvar a ne sto kod nas sade lozu.

mozda nije za ovu temu ali vidim lricate o maslinovom ulju pa da pitam

Ne razumem se u to, samo znam da je meni najlepse. Ima poseban ukus. Ta mesta na Bracu u kopnu su autenticna u svakom smislu, pa i za ulje 

  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, bradilko said:

pricao mi lik iz bara, on pravi maslinovo ulje i nije neki bezveznjak ali kaze da tamo iz dalmacije da je to level pro za ove nase.

jel to tacno?

jedan me lozi da zasadim masline, da je to prava stvar a ne sto kod nas sade lozu.

mozda nije za ovu temu ali vidim lricate o maslinovom ulju pa da pitam

Nisam tamo kupovala, ovde jesam. Ovdašnje, je toliko gusto, ima posebnu teksturu, ukus mu je divan (ima ljudi koji ne vole maslinovo ulje, ali ovo veze nema s ukusom "iz radnje", potpuno druga stvar 

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...