Jump to content
IGNORED

Fotografije, Druga liga Zapad


čekmeže

Recommended Posts

ovdje sam zamalo poginulaedit za aleksiju: stize se kolima ili pjeske iz hn do sela (ili motela) u podnozju orijena, a zatim serpentinama do planinarskog doma (za oko sat, u varijanti sa kolima), a pjeske dalje, prateci markacije, za oko sat i po, ako dobro procjenjujem (ljepse je, ali i teze, mimo markacija). pentracka tura je klasifikovana kao srednje teska.
hvala ti, svakako planiram da vidim (bez da poginem)
Link to comment
u, stvarno fascinantno. kako se stize do tamo?
Pešake: Novi -> Kanli Kula -> kroz pešački podvožnjak na Srbinu (na Srbini ovo slikao letos):srbina.jpg-> Ustanička (napao me šarplaninac) -> pravo na stari austrijski put -> preko novog puta za Trebinje u selo Kameno -> motel (zatvoren) Borići -> dalje kao što Morgana kaže. Realnija varijanta je kolima ili taksijem (13 eurića) do Borića.Pazi na vremenske okolnosti (gromovi ubijaju gore), pazi na poskoke:zmija.jpgNemoj da ti padne na pamet da ne pratiš markacije, ko se gore izgubi, taj se zaista izgubio.Moji planinari Orjen klasifikuju kao 'veoma težak za penjanje'.Ukoliko te sve ovo zaista zanima imam telefon predsednika planinarskog udruženja iz Novog.
Link to comment

izvinjavam se sad sto dalje trolujem topik, al za idenje van markacija vodic se podrazumijeva, a trasa pl. dom-subra nikako nije veoma teska za penjanjeovo dalje, ka vrhu orjena, svakako jeste, mada zavisi sa koje se strane dolazi

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...