Jump to content
IGNORED

Satelitska televizija


lafrenz45

Recommended Posts

Da li posedujete neki sistem za gledanje satelitske televizije? Statična antena ili rotor? Single ili monoblock LNB? Receiver? Satelite provider koji koristite? Kanali koji se gledaju?Nekako vremenom ova satelitska zanimacija postane više od gledanja televizije, postane hobi u pravom smislu te reči. Počne se sa nekim low cost receiverom i statičnom antenom i očekuje čudo ali se dobiju samo razočarenje jer očekuješ više. A to više dobiješ kada počneš da se upoznaješ sa problematikom. Pa kupiš neki malo bolji receiver, pa ubaciš monoblock, pa kreneš sa emulatorima, pa monoblock preraste u sistem sa više lnb-a pa to zameni motor, pa opet novi receiver, pa cs i tako u nedogled. Kombinacija koliko voliš. Evo samo jedne ilustracije dokle hobi može da odvede.Trenutno sam na dreambox 5620s, echolite + TotalTV, motor i antena 90cm.Ima li još ljubitelja?

Link to comment

širenje mreža kablovskih televizija je umnogome ograničilo prodaju i korišćenje satelitskih antena. Ne verujem da baš pravih ljubitelja ima mnogo, više se tu radilo o nuždi dok drugog rešenja nije bilo. Imao sam sreće da mi među prvima uvedu kablovsku, pa satelitsku nisam ni imao.

Link to comment

U pravu si, čini se da je kablovska TV umnogome pretekla Sat TV i po mome mišljenju za krajnjeg korisnika koji TV samo gleda i prebacuje kanale je mnogo bolja. Ali Sat TV je daleko od priče samo sedi i gledaj TV. To preraste u hobi kod kog su mogućnosti neograničene. Sat receiveri su sada pravi računarski sistemi upakovani za gledanje televizije i ponekad je ta činjenice i lenjosti korisnika da uče glavna prepreka Sat TV-a. Ali kao što rekoh kada se čovek udubi u priču i još ako je zaljubljenik u računare, elektroniku, programiranje Sat TV je poligon koji nema granica. No da se ne bi uplašili ljudi koji bi eventualno želeli da uđu u taj svet, obično je dovoljan i medium level poznavanja računara da se počne sa pričom, a dalje se ide onoliko koliko sam čovek želi. Meni konkretno prija činjenica da praktično sve što postoji na satelitskom nebu može da se pogleda ali mi je daleko zanimljivije istraživanje i proširivanje mogućnosti mog receivera, tj. malog računarskog sistema koji sad imam.

Link to comment

Da, ta mogućnost izbora ljudima posebnih želja definitivno čini bližom ideju da uzmu satelirsku antenu s pratećim uređajima. Većina ljudi međutim nema takvih specijalnih prohteva, a i jednostavnije korišćenje kablovske njima je bliže.

Link to comment
  • 7 months later...

Ne znam gde ovo da postujem, pa rekoh hajde ovde da probam...Ja sam inace na kablovskom sranju zvanom IKOM i juce se desila jedna interesantna stvar. Na jednom od kanala je poceo da se emituje Sportklub +,to sam primetio oko 7 uvece, kada sam ponovo prebacio na taj kanal, oko 11, nije bilo nicega, samo crna slika.Interesuje me da li neko ima info da li to IKOM konacno uvodi Sportklub pa je ovo neko testiranje ili samo mosa od strane IKOM-a?

Link to comment
  • 2 years later...

Drug ima kuci neku satelitsku sa analognim risiverom. Sad valjda skoro svi kanali postaju digitalni i ne hvata bog zna sta.1. Da li moze samo da kupi digitalni risiver, stavi ga umeto ovog starog, i da opet hvata gomilu nekih FTA kanala, ili mora jos nesto da se menja? (antena je okrenuta na Astru)2. Valjaju li cemu ovi polovni risiveri sto se prodaju po aukcijskim sajtovima za oko 2000din? Medju njima je i TotalTV, moze li on da hvata FTA kanale bez kartice?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...