Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

hvala :)
Ћерка учи финесе српског које није имала одакле (ни зашто) да покупи таморж, тако да сам увежбао то конструисање примера. Каже да јој помаже доста, ствари које сконта у уторак по правилу јој јако затребају баш у среду. А деси се да се и ја штогод чешкам по глави...
Link to comment

Rasejan nemoj da mislis da te pratim,ali me zanima da li ima topic o ovom suludom akcentovanju na nasim tv-ima.Ranije RTS ali u zadnje vreme ovi na B92su totalno prolupali.Da nije ti i jezicko ogradjivanje od "starog B92".

Edited by bergasa19
Link to comment
Rasejan nemoj da mislis da te pratim,ali me zanima da li ima topic o ovom suludom akcentovanju na nasim tv-ima.Ranije RTS ali u zadnje vreme ovi na B92su totalno prolupali.Da nije ti i jezicko ogradjivanje od "starog B92".
То би морао да напише неко ко има телевизор.
Link to comment
Rasejan nemoj da mislis da te pratim,ali me zanima da li ima topic o ovom suludom akcentovanju na nasim tv-ima.Ranije RTS ali u zadnje vreme ovi na B92su totalno prolupali.Da nije ti i jezicko ogradjivanje od "starog B92".
Ni ja ne gledam televiziju već duže vreme, pa aj' elaboriraj, šta podrazumevaš pod suludim akcentovanjem? :D
Link to comment

Vrlo tesko .Nisam strucnjak za jezik,ali para mi usi.Laicki na prvom samoglasniku,pogotovu kod kracih raci naglasak je na prvom samoglasniku,neki neprirodan duzi.

Link to comment
Ide neka diskusija o fakultetima na TV, a Gaša Knežević dva puta reče da su neki ljudi skupljeni "s konca i konopca" :lol:
Тај био министар нечег?
Link to comment
brazilac ili brazilijanac? ovo poslednje se koristi u sarajevu a prvo u svim drugim SH mestima.
Бразилијанац је становник главног града земље насељене Бразилцима.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...