Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

  • 1 month later...

- Sintagmu "zaustavno vreme" za sudijsku nadoknadu vremena u fudbalu, koju koristi komentator Aleksandar Stojanović.- Kad neko napiše jel'. Takvi obično misle da su ultrapismeni, pa se još kurče i apostrofima, umesto da prvo nauče da se "je li", isto i kao "da li" piše odvojeno. Takođe i oni koji apostrofe stavljaju na pogrešna mesta - Kad se u novinama i tv bespotrebno koriste pasivi tipa "udaren je od strane" tog i tog , umesto što se lepo i jednostavno može reći da je taj i taj udario tog i tog- Kad se reč "isti" koristi umesto zamenice(npr, uzeo je cigare,a onda je iste bacio u kantu), a pogotovo kad ih koriste oni koji misle da je to ultradobra, originalna i do jaja spisateljska fora- Kad se, obično po forumima i fejsbuku, namerno prve pravopisne i gramatičke greške, ali se ističe da se to radi namerno, npr. kamiJon Uh, ima toga mnogo još...

Edited by spin&doktors
Link to comment
na primer kad na srpsku reč (doktor) dodaju američke nastavke (-s)
uh,ali si mi ga šuknula. Mis'im...Da nisi takav hejter, ogvorio bih ti ozbiljno i argumentovano. Ovako, ne znam štabih drugo rekao...
Link to comment
na primer kad na srpsku reč (doktor) dodaju američke nastavke (-s)
Та врста зајебанције је већ традиционална, да се на домаћу или одомаћену реч лепе страни наставци, по правилу спрдње ради. Например зајебан + латинско -ција (да ли је то онда појам који сам себе дефинише?), гњав+ француско -ажа, мурдарлук (-лук је турско, а мурдар постоји у превише језика, поглавито западних, па не бих знао ко је први почео), па чак и -њеније и слични наставци из црквенословенског.Ал' да се код нас каже докторс је скроз без везе, енглеске речи које се код нас приме по правилу имају -с у једнини и то им код нас улази у једнину, од које онда градимо своје множине. Никад нисмо имали Битлове и Ролингстоуне, него Битлсе, Ролингстоунсе, Спин докторсе итд. Да је рекао докторси, ајде, ослања се на неку традицију и користи језик тако да се разуме (и то као спрдња); овако (нарочито ако је хтео да звучи озбиљно) је стигао на праву тему.
Link to comment

A čemu tolika studija slučaja i primena jezičkih standarda na jedan obični nick?Naravno da nije pravilno, ali to je i dalje samo jedan obični nick.

Edited by spin&doktors
Link to comment
A čemu tolika studija slučaja i primena jezičkih standarda na jedan obični nick?Naravno da nije pravilno, ali to je i dalje samo jedan obični nick.
А ти си контекст? Ја мислио да је неко тако рекао на неком јавном медију. Ако је то један обичан надимак, који је лично име, ту онда нема тих правила ни обичаја. Ту се има поприлична уметничка слобода. Edited by расејан
Link to comment
А ти си контекст? Ја мислио да је неко тако рекао на неком јавном медију. Ако је то један обичан надимак, који је лично име, ту онда нема тих правила ни обичаја. Ту се има поприлична уметничка слобода.
Tako sam i ja računao, ali eto... Ne znam zašto se uhvatila za to...
Link to comment
pravda za rofl
ROFLMAOPIMP покраден!

онда ће неко да пита шта је то, а ја ћу да кажем rolling on the floor laughing my ass off peeing in my pants

Edited by расејан
Link to comment
U emisiji o ribolovu na niskoj TV5 strucni konsultant govori o varalicama i gotovo za svaku kaze da je lovna.
То се зове критика коју ће разумети само стручњаци - то су варалице за лов (на зечеве или шта већ). Остале су риболовне, те ваљају.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...