Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

zabeležba :blink: nije neki hejt, ali danas sam prvi put u životu čula ovu reč, i mislim da će proći neko vreme dok se ne naviknem da postoji i prevalim je preko usana.

Link to comment
mnogo mi neshto vuche na komshiluk :P
Одатле је најслађе украсти :).Знам да постоји предбиљежба, што је претплата без плате, тј као оно кад пишеш полутку а још не плаћаш, то ћеш кад стигне.
mada ja mislim da to ne postoji. nigde?
Кад имамо толико наставака за грађење/градњу/градбу/градство нових речи, и алата (градила, градника, градилаца, градилица, градионика, градивника) места за то (ака градилишта, градњака, градишта, градионица, градиона, градара, градица)... све такве речи замало да постоје, ама их се нико није сетио. Кад затребају, само се обрише прашина, а реч као нова.
Link to comment
Знам да постоји предбиљежба, што је претплата без плате, тј као оно кад пишеш полутку а још не плаћаш, то ћеш кад стигне.
znam, imaju oni i pristojbu, al to je kad oce neshto da ti uzmu, a samo zvuche pristojno :Puknjizba ima kod nas. znachi propali smo :D
Link to comment

Сеоски културњаци позивају блазиране урбанлије на културно воздигнуће.

Dragi naših 925 FB frendova,Upravo smo kročili u poslednju ovogodišnju fazu Jazziré festivala. Završavamo klubskom varijantom u Baš kući, sa 4 događaja u trajanju do subote, za šta vam ovde prilažemo detaljan program. Posebno ističemo poslednji ovogodišnji koncert u okviru festivala: u goste nam dolazi češki jazz/dnb/fusion sastav LESNI ZVER, koji će se održati u četvrtak.
Link to comment
Prebiram po glavi i nikako da mi dođe šta je pisac 'teo da kaže.
Ja sam hteo reci da mi se ne svidja izraz kandidovati temu, a sta su nameravali da kazu oni koji koriste ovu konstrukciju mozda ce otkriti primeri pribavljeni zahvaljujuci ljubaznosti Googla :) :Postavljanjem pitanja skupštinske ograde nisam mislio da ja ponudim sve odgovore nego da jednostavno kandidujem temu malo detaljnije, obzirom da su u toku odredjene aktivnosti oko uredjenja (vraćanje na staro) Doma narodne skupštine.Uvođenje institucije odborničkog sata, obaveze odbornika da imaju direktne stalne kontakte sa građanima, mogućnosti da i mali broj građana pod precizno definisanim uslovima može kandidovati temu za zasedanje lokalne skupštine, mogućnosti da i građani ili predstavnici njihovih organizacija prisustvuju sednicama i dr. samo su neki od mehanizama koje lokalne vlasti mogu da uvedu. Komisija je otvorila prostor na svom sajtu za traženje partnera na projektima, kandidovanje tema za projekte i priključivanje mrežama koje su se već organizovale oko projektnih ideja. Evo i Jugoslav Cosic je pre neki dan u razgovoru sa Milanom Bekom kandidovao neke teme... Edited by Nesh
Link to comment
Ja sam hteo reci da mi se ne svidja izraz kandidovati temu, a sta su nameravali da kazu oni koji koriste ovu konstrukciju mozda ce otkriti primeri pribavljeni zahvaljujuci ljubaznosti Googla :) :
Nisam mislila na tebe kao pisca. :) Ja sam neko vreme prevodila te što tako govore, a sad već duže vreme gledam da ne moram da slušam takve izražaje. Ali kandidovati temu detaljnije je baš onako blaži udar na mozak. Moj, mislim. Nešto su opet pročitali u stranim dokumentima, pa se prave jezički obrazovani. Ovom prilikom i hejt za mene zbog ponavljanja sličnih reči u rečenici ili pasusu. Ne izražavam se tako ni usmeno ni pismeno, ni kolokvijalno ni ozbiljno, i uopšte ne razumem u čemu je ovde stvar.
Link to comment
Ovom prilikom i hejt za mene zbog ponavljanja sličnih reči u rečenici ili pasusu. Ne izražavam se tako ni usmeno ni pismeno, ni kolokvijalno ni ozbiljno, i uopšte ne razumem u čemu je ovde stvar.
Јој, мени се то догађа десет пута недељно. Ваљда, док премећем по глави како нешто да кажем, побркам оно што сам још хтео са оним што сам већ написао. И џаба што као прочитам шта сам написао пре него што пошаљем, гамад се прикрије и прикаже тек кад ми се врати са послужитеља :P.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...