Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

I da dodam reč i upotrebu iste takve u raznim kontekstima- manager
Не знам да ли је неко приметио, нисам то радио превише пута, али кад год цитирам поруку у којој се исти користи као заменица, ја то мало појачам.
Link to comment
Не знам да ли је неко приметио, нисам то радио превише пута, али кад год цитирам поруку у којој се исти користи као заменица, ја то мало појачам.
Ja nisam :) a zasto
Link to comment
Ja nisam :) a zasto
Зато што мрзим утицај правника (и политичара) на језик. Употребу "истог" као заменице су они измислили (можда не наши, нашао сам то и у енглеском, опет само у службеним текстовима), и звучало ми је огавно првих десетак пута. Кад је то почело да се сели у редован језик, негде у Слобина времена, и даље је звучало огавно, ал' сам много чешће наилазио на то.Ал' тако је то. Лепо је објаснио Мића Данојлић... http://www.borut.com/library/texts/danojlic/saputnik.htm, мада вреди прочитати и остало.Што рече Бус, језичка норма се успоставља у цењеним круговима; остали ће их опонашати хтели не хтели, то се шири у некаквим таласима. Какви су нам ти цењени кругови, такав нам је и језик.
Link to comment
Који видоја?
Je l' to treba da bude neki vic? Da znam, da se smejem, ako jeste. Ono, jeste bilo pomalo smešno pre 30 godina kad sam to prvi put čuo. Nego, možda da pogledaš "vidoja", pa da se malo zamisliš.
Link to comment
Je l' to treba da bude neki vic? Da znam, da se smejem, ako jeste. Ono, jeste bilo pomalo smešno pre 30 godina kad sam to prvi put čuo. Nego, možda da pogledaš "vidoja", pa da se malo zamisliš.
Ма, пре двајес година је можда било виц, данас ми је то некако нормално. Него, питао сам где је линак, шта то треба да погледам?
Link to comment
Naš muzičar Đorđe Balašević u novembru i decembru održaće mini koncertnu turneju po Hrvatskoj, u gradovima Zagreb, Split i Osijek. Klik
U stvari ovo je love za robota koji sastavlja ove recenice i samo iz ciste sprdnje nije napisao da ce doticni muzicar odrzati koncerte u Zagrebu, Splitu i Osijeku. Edited by Nesh
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...