Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

kad sam već na temi, meni jaaako smeta kada neko koristi prilog užasno kada opisuje nešto pozitivno. užasno je zabavan! užasno je lepo!ista stvar sa strašno - strašno je duhovit.šta, digne se kosa na glavi od toga kolko je taj neko zabavan?bljaks.
Mislim da to moze da bude i neka stilska figura npr ironija ili oksimoron recimo.Polije te neko vodom a ti mu kazes strasno si zabavan.Ili je neko toliko duhovit da ti je u njegovom drustvu neprijatno - užasno je duhovit
Link to comment
Ili je neko toliko duhovit da ti je u njegovom drustvu neprijatno - užasno je duhovit
Или обрт "толико си у праву да појма немаш". Већина то прими као да је истоветно оном "немаш појма колико си у праву", али понеко остане са руком напола подигнутом, да се почеше по глави или не. Можда двоје троје досад су сконтали шта се стварно рекло (али опет не до краја, јер и даље немају појма у чему су то и зашто у праву - свакако не у оном што су мислили да су рекли). Edited by расејан
Link to comment
Mislim da to moze da bude i neka stilska figura npr ironija ili oksimoron recimo.Polije te neko vodom a ti mu kazes strasno si zabavan.Ili je neko toliko duhovit da ti je u njegovom drustvu neprijatno - užasno je duhovit
u tom slučaju mi ne smeta, samo što mi se čini da uglavnom to nije ono što su hteli da kažu.
Link to comment

Kad smo kod potpisa, rigam vatru kad vidim da se neko potpisuje tako što prvo navede prezime pa ime. U umetnosti potpisivanja najdalje je otišao 1 gospodin koji svoje izveštajčiće završava sa “D. Milan“.

Link to comment
Kad smo kod potpisa, rigam vatru kad vidim da se neko potpisuje tako što prvo navede prezime pa ime. U umetnosti potpisivanja najdalje je otišao 1 gospodin koji svoje izveštajčiće završava sa “D. Milan“.
možda hoće da kaže The Milan ? :D
Link to comment

Funk soul sister, delim hejt za užasno u pozitivnom kontekstu.

@leto jea šta je sa osobama koje nisu i/ili ne žele da budu majke? one nisu žene?
Saro, ne znam iz kog tačno dela posta si izvukla takav zaključak. Govorila sam o manipulaciji materinstvom radi dokazivanja lažne jednakosti među polovima.
ja nisam dama (prdim, kazem "ku*ac" naglas i ne nosim sesire), a i jalova sam. sta sam ja, letoje?
Ne znam. Šta si?
Link to comment
Saro, ne znam iz kog tačno dela posta si izvukla takav zaključak. Govorila sam o manipulaciji materinstvom radi dokazivanja lažne jednakosti među polovima.
iz prve rechenice. uchinilo mi se da si pobornica (zena pobornik) one podele na devojchice, devojke, zene te da je zena osoba koja je *ostvarena* kao majka.ako sam te pogreshno razumela izvini. manipulacija materinstva je samo jedan deo mozaika zvanog rodna (ne)ravnopravnost.vreme je da se prekine sa jednoobraznim definicijama zene (i mushkarca).i josh je vreme da se prekine sa poredjenjem mushkaraca i zena.mozda bi trebalo otvoriti poseban topic u vezi sa ovim problemom da ne brljam(o) po hejtu i to jezichkom.
Link to comment

Ama ne. Sve vreme govorimo o neravnopranosti među polovima na poslovnom polju i pokušaju da se zamažu oči. Jedan od jeftinih trikova je na planu jezika. Slažem se da je ot. Ali vidim vi pričate, pa se ja nadovezujem. Još sam nova, još učim pravila ponašanja. :)edit: Al' da dodam da mi se takav vid komunikacije, ipak, sviđa. Red je da se progovori i malo okolo, da bi se stekao utisak o čemu razgovaramo. Inače bi se svelo na nabrajanja primera, mišljenja ili čega već.

Edited by leto je
Link to comment
Žena je uvek dama, pre svega, a onda i majka. Da bi se našla na rukovodećem mestu ili na nekom položaju u politici (a i tada manje plaćena za isti posao, koliko ja znam, u zapadnoj Evropi i Severnoj Americi) ona mora da poništi sebe i kao damu i kao majku i da pokaže muške osobine na poslu.
ja nisam dama (prdim, kazem "ku*ac" naglas i ne nosim sesire), a i jalova sam. sta sam ja, letoje?
uh, darling, ponistila si sebe i kao damu i kao majku. bice da si, da prostis, direktorka :D
Link to comment
ja nisam dama (prdim, kazem "ku*ac" naglas i ne nosim sesire), a i jalova sam. sta sam ja, letoje?
uh, ja nosim sesire...
uh, darling, ponistila si sebe i kao damu i kao majku. bice da si, da prostis, direktorka :D
znaci, nikad od mene direktorka :DPS - niste normalne :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...