Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

I dalje ne kapiram, koga vredja odrednica pola? Nije da je neophodna ali ne vidim sta je tu problem :unsure:
potpis.Ja sam uvek mislio da se tim problemom bave birokrate koje za drugo nisu, ili su psycho.Uskoro će zameniti izraz "rudar" sa "podzemni kopački radnik", a sve to jer se žene osećaju diskriminisano pa zato ne žele da se bave rudarstvom.
Link to comment

Secam se uvodjenja srednjeg usmernog obrazovanja i raznih zanimanja, odn. naziva za obicne zanate. Ali ne, zanimanje je moralo da ima minimalno 5 reci koje cine besmislenu celinu.

Link to comment
Secam se uvodjenja srednjeg usmernog obrazovanja i raznih zanimanja, odn. naziva za obicne zanate. Ali ne, zanimanje je moralo da ima minimalno 5 reci koje cine besmislenu celinu.
А тек називи школа... радим једно полугодиште у школи која има 35 речи у називу, па онда пређем у другу која има 41. Чак се нису ни звале школе, него "центри за позивно усмерено васпитање и образовање" (9. и 10. разред), односно "центри за позивно усмерено образовање и васпитање" (11. и 12.). Где радиш? Упуво. Тј, у ПУВО.
Link to comment

Nije ni danas bolje, upravo sam gledala FB profil svog druga, završio je ŠUP, a radi u ŠOSO kao profesor :unsure: .Moraću da ga pitam šta mu to znači :ŠUP - škola usmerenog ?ŠOSO - škola osnovna, osnovnog ?

Link to comment
Kako vi oslovljavte organe ?
sa Vi. mada ih i ne oslovljavam. ali osmeh je cudo. pustali su me da prelazim na crveno. dakako, kad nema vozila ni od korova. a pre neki dan, stadose mi pandurska kola da predjem na crveno. ja ga pogledam, pogledam u semafor, oci mi govore drug organ, zabranjeno je, a i kosta kazna, a on mi dade znak rukom da prodjem.
Secam se uvodjenja srednjeg usmernog obrazovanja i raznih zanimanja, odn. naziva za obicne zanate. Ali ne, zanimanje je moralo da ima minimalno 5 reci koje cine besmislenu celinu.
moji favoriti iz tog usmerenog su bili šurači prednjih nogica i šurači zadnjih nogica na ugostiteljskom smeru.
Link to comment
Slazem se za gospodjica/gospodja. Tebe nervira kad te nazovu gospodjicom, u mom slucaju bezbroj puta sam imao situaciju da neku gospodjicu iznervira sto je greskom nazoves gospodjom. Zivot bi bio mnogo laksi bez da se misli o tome.Sto se tice higijenicarka - smesno mi je jer je to jos jedan slucaj navrat-nanos menjanja. Domacica nije samo higijenicarka, ona brine o kuci i porodici u mnogo aspekata. Tako da mi je totalno glupo i promaseno. I iskreno ne vidim sta je pogrdno u izrazu domacica? :unsure: Bilo bi mnogo pametnije da izraz "domacin" dobije nova znacenja, tj. da polako postane muska domacica. Nisu domacin i domacica zamisljeni da prate raspored poslova vec razlicite polove. Sada kad su se poslovi prakticno izjednacili mogu i reci.O pratilji tokom leta samo :isuse: Vec imamo izraz stjuart i stjuardesa i opet, zele da rese musko/zenske odrednice tako sto ce uvesti pratilju/pratioca tokom leta :lol:I dalje ne kapiram, koga vredja odrednica pola? Nije da je neophodna ali ne vidim sta je tu problem :unsure:
odrednica roda možda pre no pola.nisam ni ukapirala ovo tvoje pitanje, a baš sam radoznala šta si tija reć tj. pitat ;).
Link to comment
... a sve to jer se žene osećaju diskriminisano...
meni bi recimo mnogo lakše bilo u životu kad bi mi bilo dozvoljeno da uvek nosim hekler sa sobom i da satrem svakog ko mi se obrati.
Link to comment
meni bi recimo mnogo lakše bilo u životu kad bi mi bilo dozvoljeno da uvek nosim hekler sa sobom i da satrem svakog ko mi se obrati.
zar ti nije dovoljna za sada neuračunljivost u predms, ms i postms! :lol:
Link to comment
ali osmeh je cudo. pustali su , a on mi dade znak rukom da prodjem.
Možda si imala sreće sa pandurima, ali šta ćeš ako te neko uslikao. Mirko i Mladen Alvirko ( emisija Sat, nedelja, prvi program JaDnog servisa u 15 , bavi se automobilizmom ) uveli nagradnu igru, kao ponesite aparat i slikajte nesavesne pešake. Još ako imaju dete ili više dece sa sobom, prelaze van pešačkog, a tu se nađe oštro oko kamere, nadrljali su i idu na stub srama, slika se pokazuje gledaocima.Onda pošaljete sliku i ako vas komisija ( verovatno je čine oni sami ) odabere dobijate maketu automobila burago !A kurche se s tim burazima kao da poklanjaju prave automobile. Nego meni su beskrajno zanimljivi, otac i sin, kao stanu nasuprot jedan drugome u istu pozu i diskutuju, a pre toga sve naučili napamet. Baš su mi slatki :wub: , ni jedan SAT (saobraćaj i turizam) ne propuštam.Ja se na tvom mestu ne bih opuštala, možda već u subotu tvoja slika osvane pred milionskim gledalištem. Jeste da nisi prelazila van pešačkog, ali prekršaj je prekršaj, ja bih te slikala i poslala Alvircima :P .
Link to comment
Možda si imala sreće sa pandurima, ali šta ćeš ako te neko uslikao. ... a tu se nađe oštro oko kamere, nadrljali su i idu na stub srama, slika se pokazuje gledaocima....Nego meni su beskrajno zanimljivi, otac i sin... ja bih te slikala i poslala Alvircima :P .
ja ti zivim u provinciju, krotka, nema ovde kamere. a vozaci su totalno ludi, ne daju migavce kad skrecu i sl. tako da se pesaci svercuju. ja postujem prema situaciji. :)svojevremeno sam sat gledala zbog alvirovica. nit sam vozac, nit se razumem u aute, ali covek tako lepo prica... :D slikaj slobodno,samo nemoj u perspic da me postujes, pls. ne znam da li mirko obilazi provinciju poput zike, ali mislim da bi kod nas odustao od pokusaja promena. <_< Edited by leto je
Link to comment
ja ti zivim u provinciju, krotka, nema ovde kamere.
Pa valjda ima neko taj aparat i u provinciju, majka mu stara :D ?Fora je što huškaju ljude da slikaju druge za burago, kao ako vas ne vidi policajac, pardon godpodin (pod)oficir, videće vas sugrađanin i špijunirati nama za igračku kao nagradu.Tako će podići svest ljudi i naterati ih da propisno prelaze :isuse: .Akcija my ass :P .Ma ne brini, ne bih ja tebe nikad slikala i drukala Alvircima, ni za.... dva buraga ;) .
Link to comment
Pa valjda ima neko taj aparat i u provinciju, majka mu stara :D ?Ma ne brini, ne bih ja tebe nikad slikala i drukala Alvircima, ni za.... dva buraga ;) ..
vidim ja da uopste ne poznajes zivot u provinciji. da ti dam neke smernice. ovde mogu samo sebe da slikaju, mene tesko. ti sto bi slikali za mirkov mito, ne gledaju ga. ;) odma sam ja videla da si ti fina osoba, a sad mi se evo potvrdjuje.
Link to comment
vidim ja da uopste ne poznajes zivot u provinciji. da ti dam neke smernice. ovde mogu samo sebe da slikaju, mene tesko. ti sto bi slikali za mirkov mito, ne gledaju ga. ;)
Čini mi se da je si ljudi tamo bolji, ovde sve dušu prodalo đavolu :evil: , a za burago bi ubilo :fashisto: .
odma sam ja videla da si ti fina osoba, a sad mi se evo potvrdjuje.
:blush:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...