Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

Nisam znao. Prvi put cujem u zivotu. Iznerviralo me jer sam ga protumacio kao nesto sto ima veze sa stored a efekat je bio upravo suprotni pa mi nista nije bilo jasno :twak:

Link to comment
Morao sam da otvaram srpsko-engleski recnik da bih rastumacio sta znaci "stornirati". Ko uopste koristi tu rec?edit: osim mog asistenta
isti oni koji koriste i usko grlo i zatvaranje finansijske konstrukcije. da stvar bude strasnija, ovo drugo je, nekad izraz za idemo okolo i prosimo pare postalo potpuno legitimno i koristi se i u, recimo, dnevniku. :isuse:
Link to comment
Nisam znao. Prvi put cujem u zivotu. Iznerviralo me jer sam ga protumacio kao nesto sto ima veze sa stored a efekat je bio upravo suprotni pa mi nista nije bilo jasno :twak:
По књиговодственој дефиницији, то је противна трансакција, са негативним износом, која скроз поништава првобитну трансакцију. Свашта може да се сторнира, и улаз, и излаз, и уплата и исплата.
isti oni koji koriste i usko grlo i zatvaranje finansijske konstrukcije. da stvar bude strasnija, ovo drugo je, nekad izraz za idemo okolo i prosimo pare postalo potpuno legitimno i koristi se i u, recimo, dnevniku. :isuse:
Е, па зависи. Кад држава или неки њен орган затварају финансијску конструкцију, то се онда зове намет на вилајет.
Link to comment
По књиговодственој дефиницији, то је противна трансакција, са негативним износом, која скроз поништава првобитну трансакцију. Свашта може да се сторнира, и улаз, и излаз, и уплата и исплата.
Po SQL definiciji to je ocigledno brisanje reda u tabeli nakon izmene nekih atributa i postavljanja novog reda ko zamene.Jedino sto nigde ne ucis tu definiciju nego ti "storniranje" bude komentar koji treba da ti objasni sta se desava :huh: Bilo mi je jasno dok nisam procitao taj komentar.
Link to comment
Po SQL definiciji to je ocigledno brisanje reda u tabeli nakon izmene nekih atributa i postavljanja novog reda ko zamene.Jedino sto nigde ne ucis tu definiciju nego ti "storniranje" bude komentar koji treba da ti objasni sta se desava :huh: Bilo mi je jasno dok nisam procitao taj komentar.
Сторно је ставка која поништава неку ставку, и обе има да се виде на извештајима, да би се видео траг догађаја.Књиговође имају спремну сачмару да утамане сваког програмера који предложи некакво брисање или исправљање. То код њих не сме, уколико их у мом одсуству нису заменили све џумле. Ако ставка има грешку, докњижава се сторно те ставке, па онда трећа исправна, или ништа, ако је грешка била што ставка уопште постоји.Није ни мени ишло у главу док ме књиговође нису утренирале.
Link to comment
Da, da. my bad. Apdejtuje se promenjiva za status (storniran ili nestorniran). Di sam ja uopste video delete, prso sam totalno :isuse:
Дружиш се са књиговођама? Ниси прсо, то ти је тако... прође за годиницу две. Прележи се.
Link to comment

Pre nedelju dana u kafani, lik pita konobara "jer mogu da stavim telefon kod tebe u šank da se puni?". Tek, iz razgovora tog lika sa drugarom, skontam da su obojica završili gimnaziju i da su bez problema očistili prvu godinu na faksu... :isuse: A sećam se, dok sam svakodnevno putovao beovozom, bar 3 puta dnevno bih čuo "e, evo sam u vozu". Kolege studenti. Sa takvim obrazovnim sistemom nije ni čudo što imamo toliko polupismenih ljudi.

Link to comment

Halvard pametno zbori jer u mom gradu nikad neces cuti "imam neki posao" vec "imam neki poso". Takodje recenicne konstrukcije tipa "cu da (uradim nesto)" su daleko cesce od "(uradi) cu (nesto)". Kad ceo grad tako govori tesko je terati mozak da pricas drugacije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...