Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

Izvinjavam se, ne znam gruzijski. Služim se srpskim i pomalo engleskim.
Уз мало труда и добре воље, не истовремено <_<.А пропао писања са 26 слова, приметих да ми је списак неуредан, па сам га уредио абецедно по кључним збрљаним речима. Нема много, бирам само оно што баш испадне двосмислено: http://ndragan.com/langsr/slova26.html
Link to comment
Уз мало труда и добре воље, не истовремено <_<.
na ovom forumu trud je value pase, rekla bih nakon ovih 3-4 dana. :)
A пропао писања са 26 слова, приметих да ми је списак неуредан, па сам га уредио абецедно по кључним збрљаним речима. Нема много, бирам само оно што баш испадне двосмислено: http://ndragan.com/langsr/slova26.html
evo, odmah da ti prosirim spisak, mada ne bih da se zacnes. zato ti poklanjam jednu lepu nisku reci:Šćepa je ščepao žmižavog gmaza, ali je isti iščezao dok se Šćepa šćućurio i zucnuo: šćžčđ.
Link to comment
Уз мало труда и добре воље, не истовремено <_<.А пропао писања са 26 слова, приметих да ми је списак неуредан, па сам га уредио абецедно по кључним збрљаним речима. Нема много, бирам само оно што баш испадне двосмислено: http://ndragan.com/langsr/slova26.html
"hvala na cestici"cestica = mala cesta:)
Link to comment
Xejt iz 2008., da se nadovezem, u pitanju je pravnicka terminologija : "gornji naslov" :isuse: .
Možeš i "naslovni organ"Molim gornji naslov da uvaži donje navode ... :D
Link to comment
А пропао писања са 26 слова, приметих да ми је списак неуредан, па сам га уредио абецедно по кључним збрљаним речима. Нема много, бирам само оно што баш испадне двосмислено: http://ndragan.com/langsr/slova26.html
Где нуде sisanje, обично има и satiranje.
Link to comment
lele. al si ti danas ustao na administrativnu nogu :o
Сетио сам се, у ствари, једног места из Јулишке (Јулисиз, Џојсов), где вели- When I makes tea, I makes tea. When I makes water, I makes water.- Good, just don't make them in the same pot.
Link to comment
Šćepa je ščepao žmižavog gmaza, ali je isti iščezao dok se Šćepa šćućurio i zucnuo: šćžčđ.
Замало нечитко на алфабету господарарж, ал' није и двосмислено (и још каже "исти" уместо "овај" - све тече, све се мења, после зареза ништа више није било исто, па ни он).Осећам да ти овде предстоји богата будућност. Чиме богата, још не знам, ал' доћи ће и то.
Link to comment
"hvala na cestici"cestica = mala cesta:)
Где нуде sisanje, обично има и satiranje.
Додао оба, благодарим :).
Link to comment
Замало нечитко на алфабету господарарж, ал' није и двосмислено (и још каже "исти" уместо "овај" - све тече, све се мења, после зареза ништа више није било исто, па ни он).Осећам да ти овде предстоји богата будућност. Чиме богата, још не знам, ал' доћи ће и то.
Dvosmislena je recenica u najavi: prosiriti – proširiti; zacne = začne – žacne. Nisku upotrebih jer si je u recniku izostavio. Isti zato sto ga ne volis.Dodjoh ovde jer mi preporucise deo o jeziku. Internetski naivna, odradih dobrodoslicu. Rekose mi vickast forum, pa ja, kao, da ne ispadnem tuta-muta pokusah da prezivim inicijaciju. Posle linca koji sam dozivela, raznih karakterizacija i munjevitog ispoljavanja predrasuda, moja buducnost je ovde neizvesna.
Link to comment
Помало? Блажене глувоће, да је мени тога било док сам био онамо.Ја бих вратио смртну казну за сваког ко употреби "исти" као заменицу. Да се одмах по изрицању замени са три месеца љуштења кромпира, док не нађе два иста. Али баш иста. А онда још колико треба док не нађе један који је исти.За правнике удвостручити, они су то измислили. Чак сумњам да је "исти" у ствари правно лице, лакат или дупе.
Uf, tresu nam se gaće od gore pomenute kazne. U cilju izbegavanja iste, predlažem dole navedene kombinacije:Isti= prethodno/ napred/ gore pomenuti/ navedeniU Komentaru Zakona o javnim nabavkama ‘ladno ukazuju na slučajeve fragrantnog tj. mirisnog kršenja zakona. Koautor Komentara je nešto doktorirao. Dodajem i jedan opšti hejt za javne nabavke, toliko doslovno stresan posao da mi je koža naježena i stresam se već dva sata po završenom poslu.
Link to comment
Uf, tresu nam se gaće od gore pomenute kazne. U cilju izbegavanja iste, predlažem dole navedene kombinacije:Isti= prethodno/ napred/ gore pomenuti/ navedeni
Мило ми је због твојих гаћа :). Могао сам оно да напишем, јер сам знао којим овлашћењима располажем :P.Проблем је што се "исти" користи тамо где је некад стајала заменица. "U cilju izbegavanja iste" бих ја рекао "Да би се она избегла", или ајде, "У циљу њеног избегавања".
U Komentaru Zakona o javnim nabavkama ‘ladno ukazuju na slučajeve fragrantnog tj. mirisnog kršenja zakona. Koautor Komentara je nešto doktorirao.
:isuse:
Dodajem i jedan opšti hejt za javne nabavke, toliko doslovno stresan posao da mi je koža naježena i stresam se već dva sata po završenom poslu.
Не завидим ти.
Link to comment
Dvosmislena je recenica u najavi: prosiriti – proširiti; zacne = začne – žacne. Nisku upotrebih jer si je u recniku izostavio.
И даље ми је прејако, не знам где да га уденем, абецедно. Могао бих да раставим. Или, помагај, дај примере где је по један или два, у реченици из тзв. живота.Ниску сам превидео, јер већ имам ниског/нишког директора.
Isti zato sto ga ne volis.
Није лоше, бар имам прилику да се поново брецнем на њега истог.
Dodjoh ovde jer mi preporucise deo o jeziku. Internetski naivna, odradih dobrodoslicu. Rekose mi vickast forum, pa ja, kao, da ne ispadnem tuta-muta pokusah da prezivim inicijaciju. Posle linca koji sam dozivela, raznih karakterizacija i munjevitog ispoljavanja predrasuda, moja buducnost je ovde neizvesna.
Тај тзв. "линч" можеш ладно да игноришеш. Да с'ти нама жива и здрава и да језичаримо још многаја љета.(са'ће неко одавде нешто да извуче, има да стигнем ил' на бисере ил' на минијатуре, ако ме промаши пппробавита... тежак је живот нас фурунаша)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...