Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

Lokalni beli medved. I dalje mogu da te banujem na Lokalpatriotizmu za grehe s Jezika. Read the fine print ^_^
Ко чита ситна слова, стиче мудрост.Ко не чита, искуство.Не верујем ни у грехе ни у пакло, ал у Марфија се увек можеш поуздати :P.
Link to comment
Али је водитељка бар осам пута употребила "исти" уместо личне заменице. Јебали је правници који су то измислили, најмекше што умеју.
:D iste smo hejtovali na ovoj temi davno, davno: klik
Link to comment
За правнике удвостручити, они су то измислили. Чак сумњам да је "исти" у ствари правно лице, лакат или дупе.
Xejt iz 2008., da se nadovezem, u pitanju je pravnicka terminologija : "gornji naslov" :isuse: .
Link to comment

zato sto je naslov uvek gore? "Gornji naslov" se koristi za naslov iznad pasusa u kom je taj termin, tako da to moze biti jedini naslov koji je odmah pre te recenice.

Link to comment

A zar "gornji" ima samo to jedno značenje koje je suprotstavljeno značenju reči "donji"? Ja mislio da ima i ovo drugo značenje (budući da već nemamo pridev "iznađašnji".

Link to comment
:D iste smo hejtovali na ovoj temi davno, davno: klik
Да, али ме и даље нервира. Одбија да нестане.
Xejt iz 2008., da se nadovezem, u pitanju je pravnicka terminologija : "gornji naslov" :isuse: .
Наслушао сам се тога у зборници, кад се на седницама читају молбе ученика и родитеља... то је неко, некад давно, измислио као бајаги политички коректан начин да се ослови институција којој се подноси молба. Можда и није погрешно, ал' ми је одувек деловало блентаво. Ко се моли наслову, може после да се жали водоводу.Мени је већи хејт што се уопште подноси молба. Пресветли господару, молим вас. Ајде. Ја ни за запослење никад нисам подносио молбу, увек "јављам се на конкурс" или тако нешто, без тог умољавања.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...