Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

Molim vas parče pice da ponesem. Hm.
Однедавно се одомаћила нова мода међу продавцима по пекарама/киосцима: "Јел једете овде или носите?"Мада је све исправно, ствара ми непријатност. Имам утисак као да радим нешто лоше. А тек кад дам неизбежни одговор: "Носим!", звучим сам себи као неки дрипац и клошар.
Link to comment

U današnjem Blicu piše da Ervin Katona može da podigne 300 kilograma iz bendža. :wacko: Takođe je nepravilno, tj. pleonazam ''benč klupa'' (u većini oglasa i reklama za teretane tako piše).

Link to comment
Covek ugura nekako 300 kg u jadni bendzo i onda odjedanput sve to izvadi :D
Шта дете зна шта је триста кила...
Link to comment
Takođe je nepravilno, tj. pleonazam ''benč klupa'' (u većini oglasa i reklama za teretane tako piše).
Ovo me podseca na jednu daaavnu izjavu "topli hot sendvicis" kao i na prastaru stavku u jelovnicima nasih restorana "hemeneks (ponekad 'hemenex') sa sunkom i jajima"
Link to comment
Ovo me podseca na jednu daaavnu izjavu "topli hot sendvicis" kao i na prastaru stavku u jelovnicima nasih restorana "hemeneks (ponekad 'hemenex') sa sunkom i jajima"
И рекурзивне скраћенице, не само униксовске, него и другде. Зрењанин је имао "Кабловску КТВ телевизију"...
Link to comment

nije hejt, ali mi bilo zanimljivo.gledam ja emisiju na studiju be, hrana i vino, recepti i kaze spiker: "trtmrt, blabla.. opecite meso". pomislim ja da sta to znaci, slusam recept dalje, kad opet on: "kad je meso opeceno..." i shvatim ja da postoji glagol opeci i da se osim sto se dete moze opeci, moze i meso.

Link to comment
Na kojoj su u raznim serijalima u nastavcima bili razni glavni protagonisti.
Имали су рекламу "постаните члан кабловске КТВ телевизије", па сам их једном звао да питам да ли треба слика за чланску карту, колика је чланарина и шта се добија чланством. Гуска на другом крају линије није разумела питање.
Link to comment
Možda se tako na srpskom kaže sear/searing kao tehnika kuvanja? :unsure:
ispalo je da se tako kaze. opeci - izlozi meso temperaturi u kratkom vremenu. ali sam prvi put cula da neko kaze opeci u kuhinji, obicno treba vise reci da bi se to reklo. dakle, ekonomican glagol :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...