Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

U kanadskom engleskom su mall, shopping mall i shopping centre jedno te isto, a imam snažan osećaj da su šoping mol i tržni centar takođe jedno te isto, jedino mi tržni centar zvuči malo bolje. Zar postoji semantička potreba da se objekti kao tržni centar između Knez Mihailove i Obilićevog Venca zovu drugačije od ovog novog, Deltinog?Nešto što u Srbiji nema, a i bolje da nema, jer je gadost nad gadostima u urbanističkom smislu su strip malls ili strip plazas :ph34r: :SpicyDragon-400.jpgsigns-16.jpgTorBg.2.jpeg

Edited by crveni autobus
Link to comment

Ih ova bubica iznad se vidi jer vebsajt s koga sam linkovao izgleda ne da da se linkuje. Elem, druga slika iste strip plaze:P1030959.gifEdit - hehe, bubica izgleda tek kad se refrešuje. Kakav šaljivdžija vlasnik vebsajta. :D

Edited by crveni autobus
Link to comment
Zar postoji semantička potreba da se objekti kao tržni centar između Knez Mihailove i Obilićevog Venca zovu drugačije od ovog novog, Deltinog?
Ne verujem da su se poveli za semantikom u odabiru definicije, ali bih za marketing mogla da se kladim u dvajes' maraka ;)A za ovu drugu grdost što si postavio nemam pojma šta je. Možda je tako i bolje... :unsure:
Link to comment
...ali bih za marketing mogla da se kladim u dvajes' maraka ;)
Dobila si. Nedavno sam bas polagao neki marketing, sve te trznice su sortirane po velicini, lokaciji, kao i robi koju prodaju, i svima su dati (pomalo) razliciti nazivi. Pa mora nekako i od toga nauka da se opravi. ;-)
Link to comment
Ne znam kako je u drugim novinama u Srbiji, ali svakodnevno se napajam Blic-biserima, kao sto je ovaj:Bračni par usmrtio voz
uh, uprkos naslovu, voz je pokazao da je jaci od coveka.jos malo o naslovima - juce u politici stoji: virus gasi pojacala?ja se bas zainteresujem, kakav sad to virus moze da napadne pojacalo i kako uopste (ili, jos bolje, ponadam se da je viruse moguce izdresirati da ga ugase kada vlasnik to zaboravi, sto bi mene postedelo mnogo zvocanja 1 muza).ispostavi se da je par muzicara otkazalo nastupe zbog straha od svinjskog gripa. Edited by Aleksija
Link to comment
ispostavi se da je par muzicara otkazalo nastupe zbog straha od svinjskog gripa.
Да, баш занимљива та грипа у сред пролећа...Него, својевремено је Никола Нешковић испалио овако нешто, о неком тада чувеном бенду, да су "отказали наступ јер је гитариста тај-и-тај сломио ногу. То не значи да он свира ногама..."
Link to comment

Nebojsa Viskovic na Sport KLUBU komentarise: ...samo ce problem biti kada ga bude stao servis...a da li ce ga stati servis i da li ce Viskovica stati ovakve vizionarske jezicke konstrukcije, saznace onaj ko bude dalje pratio mec Safin - Tsonga... :)

Edited by Nesh
Link to comment
naslov u danasu:maturanti plesali kvadril
То бре зараза... ево, тражио и одмах нашао.
Gradonačelnik Zrenjanina dr Mileta Mihajlov, sutra će, u 12 časova, u Ulici kralja Aleksandra I Karađorđevića, otvoriti maturantsku paradu ? "Kvadril dens festival"...
Link to comment
  • 1 month later...
Au... izgleda sam ja Bugarin. :D Uvek sam govorio "bez da".
Pravilno je i jedno i drugo ali ja generalno ne volim dakanje i izbjegavam ga što je više moguće.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...