Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

malkice me uznemirava u poslednje vreme upotreba reči aktivno. javiću kad mi se rasplamsa mržnja. za sad tinja. nemam dovoljno primera...
evo nakon skoro godinu dana, juče sam čula da postoji aktivni veš i mislim da je kucnuo čas da lipšem kao pseto u blaženoj zaostalosti.
Link to comment
evo nakon skoro godinu dana, juče sam čula da postoji aktivni veš i mislim da je kucnuo čas da lipšem kao pseto u blaženoj zaostalosti.
daj kontekst, molim te, pa da mrzimo zajedno.aktivni veš!? onaj komplet veša što se trenutno koristi? veš za sportske aktivnosti? veš za švaleraciju?
Link to comment
aktivni veš!? onaj komplet veša što se trenutno koristi? veš za sportske aktivnosti? veš za švaleraciju?
mnogo si ti racionalna :lol:postoji neki materijal koji ne propušta vetar ni kišu, to valjda nose morotisti... jakna 350, šanirana 150... kupio kolega. e sad, uključi se u razgovor portirka, kaže ima i veš od tog materijala, zove se aktivni veš. e onda sam se uključila i ja počevši da se valjam po podu. razgor je zaključen konstatacijom da sam ja bezobrazna.
Link to comment
mnogo si ti racionalna :lol:
:(
postoji neki materijal koji ne propušta vetar ni kišu, to valjda nose morotisti... jakna 350, šanirana 150... kupio kolega. e sad, uključi se u razgovor portirka, kaže ima i veš od tog materijala, zove se aktivni veš. e onda sam se uključila i ja počevši da se valjam po podu. razgor je zaključen konstatacijom da sam ja bezobrazna.
ali moram opet: ko ide na vetar i kišu u vešu!? da nije to zbog propuštanja na drugu stranu?sad ću i ja da se valjam. nije mi trebao aktivni veš nikako.
Link to comment
Men's Fall Favorites Select Sale - Sport Brief 9"With the benefits of a compression short, the 9-inch Sport Brief offers performance in a supportive and comfortable length. This brief features moisture control, odor resistance, mesh panels for ventilation, as well as a functional fly.Weight:0FeaturesOdor resistantFlat seams prevent chafingMesh ventilation panelsOpen flyCompression fit with four-way stretch for optimal supportBody - 87% Polyester, 13% Elastane9" Inseam
Znači teška sintetika je postala "aktivna"
Link to comment
ti bi recimo u alpinizmu danas koristio pamučne gaće i potkošulju?saću ko mire da počnem da kolutam očima
Samo ti kolutaj sasvim sam svestan benefita sintetičkih materijala, samo prozvati to "aktivnim" vešom...
Link to comment

@Vapad: okDa li su ga nazvali aktivnim zbog namene za sportske aktivnosti, ili po paraleli sa aktivnim ugljem jer ima neki infracrveni prah u sebi pa kao fol upija bakterije i smradove :)Kako god, i aktivan i pasivan... veš jeste za jezički now laughing

Link to comment

Jel ovo neki flashmob, sta? Gde se u Vapadovom postu pominje da je ves aktivan?Savet: pre nego sto se upustite u forumisanje, pokusajte da a) naucite da formulisete svoje misli, b) naucite da tako formulisane misli prenesete u pisanu formu.Ili je mozda ovo stvarno forum za mind-readere, a ja jadan zalutao?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...