Jump to content
IGNORED

Fed & Davis Cup


levi

Recommended Posts

izvini, a jesi ti glavni ili linijski sudija ovde na temi o tenisu, pa cenis ko sta moze da pise? koliko znam tu nema zutih i crvenih kartona, ali podeli ih ti lagano onako :lol: ne lozimo se bas svi na leba i igara toliko, pa primetimo mozda i nesto sto nije u vezi sa samom igrom
Izvini ti, ali koji ces ti kurac u ovoj raspravi post festum i sta ti treba da je otvaras ponovo?Sreca da si nas bar obavestio na sta se lozis a na sta ne, da stvar bude jasna. Celu noc sam se sinoc prevrtao po krevetu i nisam mogao da spavam pokusavajuci da skapiram na sta se ti lozis. :lol:
Link to comment
Невероватан успех, да је пре пет година неко овако нешто прогнозирао, сви би га гледали као будалу.Био сам спречен да ово гледам, али по смс-овима које сам добијао и накнадно ишчитавајући постове изгледа да је била права драма. Имали смо среће да нам Чеси дођу практично ван форме. Да се ово играло пре шест месеци, свашта би било.Драго ми је што је Јанко једном - коначно - одиграо два добра битна меча заредом. Ваљда ће једном освојити и неки АТП турнир, греота је колико се опуштено понаша кад је најважније.Свеукупно, највећи допринос доласку до финала свакако је Ђоваков. Подсетићу љубитеље племените вештине да се врхунски играчи различито односе према Дејвис купу, неки попут Надала и Ђоковића играју по сваку цену, док је Федерер практично одлучио да он и Вавринка ту титулу не освоје (да су играли у континуитету, кад-тад би је узели, Кјудинели као трећи и то је то). Стога злурадостима нема места, мада видим да је и даље волети кул Типсу, а спрдати се са мање кул Ђоковићем. Стигли су ту где јесу зато што им на памети нису биле ствари којима се углавном баве цењени љубитељи тениса.Лондонски Мастерс куп је непосредно пре финала Дејвиса. За нас је, осим форме Типсаревића, кључно и то да Ђоковић буде одморан. Нема шансе да одустане од Шангаја (обавезан 1000 турнир), Пекинга (јесте да је 500 али му је - као и Такинију - Кина главно тржиште) и Париза (опет 1000, обавезан). Остаје да прескочи Базел, тј. да га не брани и остави Федереру 1 утеху за крај године. Уместо тога да игра нешто раније (нпр. Беч), јер је прошли пут издахнуо у Лондону.Нисам сигуран колико би нам донело шљакасто блатиште. Монфис ће на тој подлози да враћа лоптице једно шест сати. Додуше, Цонга је опак на тврдом.
+ 1Novak je taj koji u nasem timu pravi razliku izmedju kontendera i kandidata za naslov. Malo je ekipa na svetu protiv kojih u Beogradu ne mozemo da racunamo na njegova dva poena, a ove godine smo imali dosta srece da smo prakticno sve vazne meceve u kojima smo mogli da ispusimo igrali kuci. Svaka cast Tipsi na ovome sto je uradio protiv Ceha ali on i Troicki jednostavno nisu u toj klasi.Lepa je hemija u timu i ocigledno da momcima ne smeta mnogo to sto nam reprezentaciju prakticno vodi Novakov strucni stab. Mislim da je, pored karaktera samih igraca, vrlo bitno i to sto postoji zajednicki interes da se u CV ubaci titula u Davis Cup-u koja ipak nosi specificnu tezinu i znacaj. Djokovic i Zimonjic koji imaju mnogo pojedinacnih titula je ne mogu osvojiti sami a Tipsi i Viktoru ce ona bas lepo stajati u vitrinama jednom kad zavrse sa teniskom karijerom. Za Tipsarevica ne znam (mada deluje kao skroz OK lik) ali imao sam prilike da se nadjem par puta u istom prostoru sa Novakom i Viktorom i koliko sam ja stekao utisak radi se o sasvim finim momcima. Ponekad kad gledam Novaka na terenu uopste ne mogu tu sliku da povezem sa slikom veselog i strpljjivog momka koji beskonacno mnogo vremena posvecuje klincima koji mu trce za petama i zeza se s njima, sto sam imao prilike da vidim u SC "25. maj". Valjda radi pritisak na mecevima, sta li?Da ne tovimo curku pred Thanksgiving Day ali bilo bi zaista prelepo da dignemo Salataru u Areni iz mnogo razloga, od kojih su meni licno oni klinci na tribinama sa izgrizenim noktima najvazniji. Mi u ovom predivnom sportu nemamo ni Bog zna kakvu tradiciju, ni publiku, ni kontinuitet ali evo vec pola sata kroz prozor kancelarije gledam grupu klinaca kako "pod budnim okom trenera" gruva lopticu od ranog jutra i nesto mislim da se upravo tako stvara i tradicija i kontinuitet i teniska publika. Njima ce ovakve predstave u Areni najvise doneti. Edited by harper lee
Link to comment

Djokovic bi mogao da iskulira Masters kup, vec ga ima u vitrini, Dejvis kup nema, a i igrace taj Masters kup jos jedno 3-4 puta u karijeri minimum, ako ne i mnogo vise. Sad postoji prilika da se osvoji Dejvis kup koja se verovatno nece opet otvoriti, igramo kod kuce, protiv jednog sasvim savladivog protivnika (Francuzi - nije neka Spanija npr.), Djokovic u odlicnoj formi na kraju godine. Mora to da se iskoristi.

Edited by hazard
Link to comment

2 pitanja za bolje poznavaoce:Da li u timu Dejvis kupa ima 4 ili 5 igraca? Ja sam mislio da su tu 4 i da se od njih kombinuju singlovi i dubl. Al vidim da je Bozoljac konstantno tu u opremi kao i ostali, pa ne znam da li je on bio rezerva ako se neko povredi pre pocetka, pa ga je selektor ostavio tu, ili zvanicno tim broji 5 igraca.Koliko ATP bodova igraci dobijaju za pobedu u pojedinacnim mecevima? (pretpostavljam da ekipna pobeda ne donose bodove, mozda gresim). I da li to zavisi od ranga takmicenja i od protivnika.? Valjda nije isto pobediti Berdiha u polufinalu ili nekog Rumuna u borbi za opstanak.. Negde sam procitao da su pobede ovde treba da nose 70 bodova, sto mi deluje mnogo. Jer je onda Janko dobio vise nego sto bi dobio u finalu turnira 250.. Licno smatram da pobede treba da nose toliko bodova, al ne znam da li tako misle i u ATP.Hvala na odgovorima :)

Link to comment
Djokovic bi mogao da iskulira Masters kup, vec ga ima u vitrini, Dejvis kup nema, a i igrace taj Masters kup jos jedno 3-4 puta u karijeri minimum, ako ne i mnogo vise. Sad postoji prilika da se osvoji Dejvis kup koja se verovatno nece opet otvoriti, igramo kod kuce, protiv jednog sasvim savladivog protivnika (Francuzi - nije neka Spanija npr.), Djokovic u odlicnoj formi na kraju godine. Mora to da se iskoristi.
Ako se ne varam on Masters kup mora da igra, to jest, ne moze da ga iskulira pa da igra nesto drugo. Jedino sto, eto, moze da ga odigra rekreativno kao prosle godine i da se ne umara previse.
Link to comment
Koliko ATP bodova igraci dobijaju za pobedu u pojedinacnim mecevima? (pretpostavljam da ekipna pobeda ne donose bodove, mozda gresim). I da li to zavisi od ranga takmicenja i od protivnika.? Valjda nije isto pobediti Berdiha u polufinalu ili nekog Rumuna u borbi za opstanak.. Negde sam procitao da su pobede ovde treba da nose 70 bodova, sto mi deluje mnogo. Jer je onda Janko dobio vise nego sto bi dobio u finalu turnira 250.. Licno smatram da pobede treba da nose toliko bodova, al ne znam da li tako misle i u ATP.
Ovo je od prosle godine, ne verujem da se nesto menjalo:
The ATP & ITF have declared that 2009 Davis Cup World Group and World Group Playoffs award a total of up to 500 points. Players accumulate points over the 4 rounds and the playoffs and these are counted as one of a player's four best results from the 500 level events. An additional 125 points are given to a player who wins all 8 live rubbers and wins the Davis Cup.
Link to comment
2 pitanja za bolje poznavaoce:Da li u timu Dejvis kupa ima 4 ili 5 igraca? Ja sam mislio da su tu 4 i da se od njih kombinuju singlovi i dubl. Al vidim da je Bozoljac konstantno tu u opremi kao i ostali, pa ne znam da li je on bio rezerva ako se neko povredi pre pocetka, pa ga je selektor ostavio tu, ili zvanicno tim broji 5 igraca.Koliko ATP bodova igraci dobijaju za pobedu u pojedinacnim mecevima? (pretpostavljam da ekipna pobeda ne donose bodove, mozda gresim). I da li to zavisi od ranga takmicenja i od protivnika.? Valjda nije isto pobediti Berdiha u polufinalu ili nekog Rumuna u borbi za opstanak.. Negde sam procitao da su pobede ovde treba da nose 70 bodova, sto mi deluje mnogo. Jer je onda Janko dobio vise nego sto bi dobio u finalu turnira 250.. Licno smatram da pobede treba da nose toliko bodova, al ne znam da li tako misle i u ATP.Hvala na odgovorima :)
To sa bodovima su nesto skoro menjali. Ranije igraci nisu dobijali nista za pobede u Davis Cup-u ali je krenula neka prica o ozivljavanju ovog takmicenja koje su vrhunski igraci poceli u sirokom luku da zaobilaze pa je u sklopu toga moguce da se ipak dele neki ATP bodovi. Cak je sindikat igraca predlagao promenu formata takmicenja jer im ovako razvuceno pravi dosta problema sa kalendarom. Prosle godine su Nadal i Djokovic dosta pricali o tome.edit: Aram objasnio. Edited by harper lee
Link to comment

Sad sam video najavu za dogadjaj u Areni zakazan od 24-28 novembra. Gostuje Cirque du Soleil sa svojim akorobacijama. Ako ga ne otkazu, dolazimo u ozbiljan organizacijski problem zato sto teren (kakav god) mora da je spreman za treninge 4 dana pre susreta, a to je Sveti 29. novembar.

Link to comment

Ja bih predlozio Spens. Hala prima oko 10K, nije losa, a pretpostavljam da nije pretrpana dogadjajima. I sto da finale ne ode van BG, ionako se publika nije bas pokazala..

Edited by Timmy
Link to comment

zaboravite na arenu. karte za cirque de soleil se vec prodaju, a penal koji bi arena platila za otkaz toga je pun honorar za 4 predstave od kojih, s obzirom da se radi na procenat, 70% punog kapaciteta arene (16.000) ide cirkusu. ne verujem da bi dijana dragutinovic pristala na to.

Link to comment
Ono što je Nole uradio, vrativši se nakon izgubljenog seta, je iznad ljudskih sposobnosti, izjavio je njegov brat, mladi Marko Đoković.
:lol:
zaboravite na arenu. karte za cirque de soleil se vec prodaju, a penal koji bi arena platila za otkaz toga je pun honorar za 4 predstave od kojih, s obzirom da se radi na procenat, 70% punog kapaciteta arene (16.000) ide cirkusu. ne verujem da bi dijana dragutinovic pristala na to.
Što dalje od Beograda i ja zadovoljan. Može Novi Sad, oni su ionako specijalizovani za gej sportove sa mrežom.edit: pitanje - ko je uopšte aktuelni osvajač Dejvis kupa? Edited by Filipenko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...