Jump to content
IGNORED

Fed & Davis Cup


levi

Recommended Posts

Zaboravih da pomenem da sam stekao utisak da u ovoj ekipi stvarno postoji 1 iskreno drugarstvo, da je njihova medjusobna podrska iskrena i da nema nikakve zavisti. Tenis je individualni sport i ovakva pojaja i nije "normalna" kada su teniseri u pitanju. Mislim da je i to jedan od razloga sto momci "ne preskacu" Davis cup i zasto igraju sa ovoliko zelje. Nadam se da ce da potraje.

Link to comment

Ovo su Jankove pobede karijere ... mislim prolaz u finale DC-a. Ochekivao sam vishe od Troickog ... valjda je njegova igra protiv Novaka na US Openu bila razlog da naprave rokade prvog dana, mada, sad na kraju i ne mozhemo zhaliti za singlovima, mislim, ne mozhemo zhaliti za bilo chim :) ... lepo je sto imate finale DC-a u Beogradu ... bash mi krivo shto ne mogu uzhivo da gledam ...

Link to comment
Zaboravih da pomenem da sam stekao utisak da u ovoj ekipi stvarno postoji 1 iskreno drugarstvo, da je njihova medjusobna podrska iskrena i da nema nikakve zavisti. Tenis je individualni sport i ovakva pojaja i nije "normalna" kada su teniseri u pitanju. Mislim da je i to jedan od razloga sto momci "ne preskacu" Davis cup i zasto igraju sa ovoliko zelje. Nadam se da ce da potraje.
imam isti utisak.u zenskoj reprezentaciji je potpuno druga prica :D
Link to comment

Невероватан успех, да је пре пет година неко овако нешто прогнозирао, сви би га гледали као будалу.Био сам спречен да ово гледам, али по смс-овима које сам добијао и накнадно ишчитавајући постове изгледа да је била права драма. Имали смо среће да нам Чеси дођу практично ван форме. Да се ово играло пре шест месеци, свашта би било.Драго ми је што је Јанко једном - коначно - одиграо два добра битна меча заредом. Ваљда ће једном освојити и неки АТП турнир, греота је колико се опуштено понаша кад је најважније.Свеукупно, највећи допринос доласку до финала свакако је Ђоваков. Подсетићу љубитеље племените вештине да се врхунски играчи различито односе према Дејвис купу, неки попут Надала и Ђоковића играју по сваку цену, док је Федерер практично одлучио да он и Вавринка ту титулу не освоје (да су играли у континуитету, кад-тад би је узели, Кјудинели као трећи и то је то). Стога злурадостима нема места, мада видим да је и даље волети кул Типсу, а спрдати се са мање кул Ђоковићем. Стигли су ту где јесу зато што им на памети нису биле ствари којима се углавном баве цењени љубитељи тениса.Лондонски Мастерс куп је непосредно пре финала Дејвиса. За нас је, осим форме Типсаревића, кључно и то да Ђоковић буде одморан. Нема шансе да одустане од Шангаја (обавезан 1000 турнир), Пекинга (јесте да је 500 али му је - као и Такинију - Кина главно тржиште) и Париза (опет 1000, обавезан). Остаје да прескочи Базел, тј. да га не брани и остави Федереру 1 утеху за крај године. Уместо тога да игра нешто раније (нпр. Беч), јер је прошли пут издахнуо у Лондону.Нисам сигуран колико би нам донело шљакасто блатиште. Монфис ће на тој подлози да враћа лоптице једно шест сати. Додуше, Цонга је опак на тврдом.Што се тиче модних урлика и тако тога, ја сам коментарисао укупно 1 аутфит који се прошетао теренима АТП/ЊТА и то онај Федереров на Вимблдону 2009. Након тога ништа. Федерер је дефинитивно играч за кога Најки прави најлепше одежде, ама су тај пут (са све тренерком и бројем 16), загазили у шабанију каква се код врхунских играча ретко када виђа.

Link to comment

naravno da je novak najzasluzniji, tu nema price. tipsa je simpatican zato sto je...tipsa, ali novak je kljucni igrac. sto se autfita tice, meni je i to zabavno posto je i to deo sporta. seti se samo kakvu haljinu je nosila venus. trebalo mi je pola sata da provalim da ona ipak nosi gace.jel mogu negde da se rezervisu karte za finale? jos uvek nisam uzivo gledao singl mec. gledao sam dubl protiv australije i ono juce, bas bih voleo da odgledam sve meceve u decembru.

Link to comment
nikome ne smeta sto on pored tenisa ponekad prokomentarise i nesto oko tenisa.
izvini, a jesi ti glavni ili linijski sudija ovde na temi o tenisu, pa cenis ko sta moze da pise? koliko znam tu nema zutih i crvenih kartona, ali podeli ih ti lagano onako :lol: ne lozimo se bas svi na leba i igara toliko, pa primetimo mozda i nesto sto nije u vezi sa samom igrom
Link to comment

Nekom su Dubai i polufinale Vimbldona fantazija, za Novakove kriterijume losa sezona, ali u poslednjih 10 dana sa dve top10 pobede i dva finala se dosta toga okrenulo na bolje.Janko je znao posle iznenadjujucih pobeda biti junak dana, ali bi obicno sutra ispadao, sad ce biti junak malo duze, drago mi je zbog njega.Nasi imaju evidentno dobru atmosferu, ali sam primetio da je i kod Francuza isto. U "pobednickom kolu" su osim clanova ekipe koja je igrala za vikend bili i Conga, Beneto i Gaske, obicno se vikend u kom neko nije clan DC ekipe iskoristi za nesto drugo, a oni su svi bili uz svoje drugove.

За нас је, осим форме Типсаревића, кључно и то да Ђоковић буде одморан.
Tipsa (i kompletna Francuska) ce svoj poslednji mec odigrati 3-4 sedmice pre finala DC i bice definitivno odmorni, ali je pitanje i koliko spremni.Sastav publike je slican onom koji je pre 10-15 godina bio na odbojkaskim utakmicama (voleo bih da vidim snimak na kom se Novak "rastaje sa dusom" i skuplja snagu, a zabrinuta devojcica place), a ako su fenseri dolazili na osminu finala definitivno ce sada biti jos gore i zaista ne treba ocekivati neku spektakularnu atmosferu, ali ako vec nabave ulaznice bar neka onda i dodju da ne budu prazne tribine.
Link to comment

jos jedna stvar je mozda ostala neprimecena ali linijske sudije su bile fenomenalne tj procenat ispravnih milimetarskih odluka je bio :Hail: :Hail: :Hail: GS turniri nemaju ni bilzu toliko kvalitetne linijase. Bilo bi ocekivano da su malo navlacili jer to je deo domacinstva DC takmicenja ali ovi su bili odvratno precizni u ova 3 dana.

Link to comment
koje crne tri nedelje, za pet dana je to sve gotovo
Kad smo igrali protiv Australije 2007. sljaka je uneta u Arenu dve nedelje pre pocetka meca i svi znamo kakav je bio teren. Falilo im je jos najmanje nedelju dana sa se sljaka lepo osusi i slegne. Tesko je ocekivati da se sada u novembru teren spremi brze nego onomad u septembru. Koliko se secam Oziji su ulozili zalbu ali je glavni sudija teska srca ipak odobrio da se mec odigra. Onakav blam nam za finale DC sigurno ne treba. Ako oce slajku onda bolje da igraju preko puta Arene pod balonom u TC Gazela :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...