Jump to content
IGNORED

Fed & Davis Cup


levi

Recommended Posts

Federeru je ovo prvi meč u Dejvis kupu od 2012. godine :P
posle monaka, svajcarska je sledeca zemlja glede poreza.fail no. 2 :P
ako smem da pitam sta je tu fail?sta je pogresno u filipenkovoj konstataciji da su iz australije dosli na dejvis kup u srbiju? koliko ja vidim, filipenko se nije bavio prosloscu i da li su igrali ranije i koliko cesto. konstatovao je da su dosli sada. sta je tu pogresno?koliko je meni poznato a i filipenko to tvrdi, oni placaju porez u svajcarskoj. sta je tu fail? filipenko se nije bavio time gde su porezi niski, samo je tvrdio da 2 teniska igraca koji su drzavljani svajcarske, placaju porez u svojoj drzavi. sta je tu pogresno. gde su porezi niski ili visoki je druga tema, filipenko je pricao o tome ko placa porez u svojoj drzavi a ko ne.edit: falilo jedno 'g'. Edited by panta rhei
Link to comment

fail je u tome sto svajcarski sportisti nemaju potrebe da menjaju poresku drzavu. tako da pozivanje na svajcarce i nije neki argument.a sta je to "svoja drzava"? :)btw, pusti filipenka. on je odlucio da glumi forumsku budalu pa se bavi temama o kojima nema bas mnogo pojma.

Link to comment

Imaju potrebu da mjenjaju kanton jer porez od kantona do kantona nije isti. U vecini kantona je u razini EU zemalja valjda a ima i onih gdje su porezi (za Svajcarske gardjane) minimalni. Roger je naravno preselio u jedna od njih (Schwyz) i ima za susjede Martinu Hingis, Raikkonena...

Link to comment
fail je u tome sto svajcarski sportisti nemaju potrebe da menjaju poresku drzavu. tako da pozivanje na svajcarce i nije neki argument.a sta je to "svoja drzava"? :)btw, pusti filipenka. on je odlucio da glumi forumsku budalu pa se bavi temama o kojima nema bas mnogo pojma.
ti da cutis inace cu da ti zakucam na vrata :Pdobro ti se jede i pije ovde, jedva ostadoh ziv. hvala za tipove, sutra allianz arena :lol:inace, federer je u graubünden i ne zavisi porez samo od kantona nego i pre svega opstine, ali je federer dugo placao porez u opstini u kojoj je i rodjen. nije tema, ali on definitivno nije poreski izbeglica.
Link to comment
ti da cutis inace cu da ti zakucam na vrata :Pdobro ti se jede i pije ovde, jedva ostadoh ziv. hvala za tipove, sutra allianz arena :lol:inace, federer je u graubünden i ne zavisi porez samo od kantona nego i pre svega opstine, ali je federer dugo placao porez u opstini u kojoj je i rodjen. nije tema, ali on definitivno nije poreski izbeglica.
znaci, nahranismo te opasno? :Di nije bilo ni previse turista? keller je geheimtipnaravno da roger nije poreski izbeglica, nije mu ni prevelika nuzda. da se zove roger federsen, onda bi videli. eno kompletna francuska elita, formula 1 vozaci,... svi u monako. voleo bih i ja da ne placam porez, ali nemam toliko para :)
Link to comment
ako smem da pitam sta je tu fail?sta je pogresno u filipenkovoj konstataciji da su iz australije dosli na dejvis kup u srbiju? koliko ja vidim, filipenko se nije bavio prosloscu i da li su igrali ranije i koliko cesto. konstatovao je da su dosli sada. sta je tu pogresno?koliko je meni poznato a i filipenko to tvrdi, oni placaju porez u svajcarskoj. sta je tu fail? filipenko se nije bavio time gde su porezi niski, samo je tvrdio da 2 teniska igraca koji su drzavljani svajcarske, placaju porez u svojoj drzavi. sta je tu pogresno. gde su porezi niski ili visoki je druga tema, filipenko je pricao o tome ko placa porez u svojoj drzavi a ko ne.
Niko Filipenka na tenisu ne uzima za ozbiljno, ali kad već pitaš u čemu je stvar - naveo je Federera kao "pozitivan" primer kako treba igrati za reprezentaciju, a ovo je Federeru prvi meč posle godinu i po dana i prvi put da igra Dejvis kup ovako rano u sezoni posle 2004. godine. Federer je zapravo tipičan primer nekog kome je Dejvis kup potpuno nebitna stvar i uopšte, sâm je izjavio da ako navijači žele da osvaja Gren Slemove, ne treba da očekuju da će ga puno gledati u Dejvis kupu.Đoković je inače prošle godine odmah posle Australije leteo u Belgiju da igra na šljaci, što je mnogo veća promena podloge nego što su Švajcarci ovde imali, i to na nekom terenu gde je bilo pitanje da li će se uopšte igrati zbog loših uslova, ali sigurno ga Filipenko nije hvalio zbog toga :)
Link to comment

Pitanjce vezano za bodovanje: koliko je ATP bodova vredna svaka pobeda u ovoj fazi Dejvis kupai da li se bodovi dobijaju i ukoliko duel dvojice tenisera ima revijalan karakter, kad je već poznato koja reprezentacija je pobednik u meču?

Edited by Quizmaster
Link to comment

Boduje se i kad je revijalno. A svih 8 pobeda u jednoj godini donosi cini mi se 500 bodova. S tim sto iz kruga u krug raste broj bodova koji se osvaja. Pa u prvom kolu dve pobede donose 90 bodova, u drugom 110, u trecem 130 i u finalu 160... Ove cifre sam ja lupao, ali mi je takav neki odnos u glavi.

Link to comment

Evo, našao sam podatke na internetu. Bio si blizu, u prvoj rundi svetske grupe svaka pobeda vredi 40 poena, u četvrtfinalu je 65, u polufinalu 70 i u finalu 75. Na kraju je moguće dobiti i bonus za performans koji vredi 125 poena, tako da se u Dejvis kupu može skupiti maksimalno 625 poena.

Link to comment

Valjda svi mecevi odigrani u DK se boduju. Kad je rezultat vec resen moze se ne igrati zadnji mec ili dan, ako to odgovara, samo ne znam kako ti dogovori funkcionisu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...