Jump to content
IGNORED

kurs dinara


bup

Recommended Posts

Trenutno ne verujem, ali mislim da je do pre recimo godinu dana bilo moguce...samo ne znam tacan sastav srpskih kovanica.Znam da su npr. neki u Kanadi tako u to nedavno vreme kada su cene metala otisle u vis, skupljali novcice od jedan cent (bakarni su) jer su kao potrosni materijal vise vredeli nego kao novac...valjda su po tezini i ceni bakra vredeli 1,5 centi ili tako nesto...

Link to comment
  • Replies 668
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • čekmeže

    48

  • žaro

    27

  • Muwan

    26

  • yolo

    25

Top Posters In This Topic

uzgred cuh da jedan dinar u metalu vredi 4 dinara kao metal.... info od pre godinu dana....
ako me pamcenje dobro sluzi, 80-ih je odnos bio 6 prema 1. ojacala nam valuta :)
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Citajuci ovaj tekst o ovom sta sve moze da se kupi za dinar palo mi je na pamet kolko novcic od 1 dinara vredi kao staro gvozdje. Dal mogu da skupim hiljadu dinara u apoenima od 1 dinara i da ih prodam za vise od hiljadu dinara?
Боље би ти било да ти такве ствари на падају на памет. Један пријатељ се у Канади распитивао где/ко би могао да му набави папир на коме се штампају новчанице па су почели неки људи у оделима да се интересују за њега. cool.gif
Link to comment
  • 9 months later...

Niko ne komentarise pad evra na dvocifrenu vrednost. Kad je evro rastao na 108 svi su uredno podigli cene jer su vezane za evro, sada kad je pao desetak procenata ne primecujem da iko pominje tu vezanost ni da je bilo ko spustio cene.

Link to comment
Niko ne komentarise pad evra na dvocifrenu vrednost. Kad je evro rastao na 108 svi su uredno podigli cene jer su vezane za evro, sada kad je pao desetak procenata ne primecujem da iko pominje tu vezanost ni da je bilo ko spustio cene.
Ponavlja se Jelasiceva taktika od pre dve ,tri godine.Sve je vec vidjeno ali ce sada posledice biti znatno teze jer ce doci u vreme duboke ekonmske krize.
Link to comment
Odlican put ka jos vecem srozavanju privrede. Sramota za drzavu koliko je pod uticajem uvoznickog lobija :isuse:
Ovo, kao ni prethodno sumanuto jačanje dinara (pre tri godine), nije isposlovao uvoznički lobi već je u pitanju kratkotrajan priliv svežeg keša zarad trgovine zapisima državnog trezora. Primamljivih 12.5% kamate privlači špekulante spolja ali samo na kratak rok jer je dugoročno rizik preveliki. Uvoznici će ni krivi ni dužni da pokupe kajmak, izvoznici da izgube kompletnu godišnju zaradu, a dinar se nakon povlačenja špekulativnog kapitala neće srozati nazad na 108 već direktno na 120. Pomenuto povlačenje se može očekivati krajem leta.
Link to comment
Ovo, kao ni prethodno sumanuto jačanje dinara (pre tri godine), nije isposlovao uvoznički lobi već je u pitanju kratkotrajan priliv svežeg keša zarad trgovine zapisima državnog trezora. Primamljivih 12.5% kamate privlači špekulante spolja ali samo na kratak rok jer je dugoročno rizik preveliki. Uvoznici će ni krivi ni dužni da pokupe kajmak, izvoznici da izgube kompletnu godišnju zaradu, a dinar se nakon povlačenja špekulativnog kapitala neće srozati nazad na 108 već direktno na 120. Pomenuto povlačenje se može očekivati krajem leta.
Utešio si me, covece.Mi robovi sa fiksnim dinarskim kamatama smo cutali i placali, placali...
Link to comment

Na žalost, moraćeš još malo da se rastegneš za pokrivanje fiksne dinarske kamate evrima jer će ovo verovatno da ide do nekih 96-97, nakon čega sledi 1 masna depresijacija od 25%.

Link to comment
Na žalost, moraćeš još malo da se rastegneš za pokrivanje fiksne dinarske kamate evrima jer će ovo verovatno da ide do nekih 96-97, nakon čega sledi 1 masna depresijacija od 25%.
Ima jos cetiri godine, naplaticu se ja.Šalu na stranu, ali ova zemlja je u takvom kurcu...cim drzava pocinje da zaradjuje na spekulativnim operacijama, to je za sve ozbiljne investitore znak da produze dalje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...