Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ko zna, mozda na kraju shvatimo da imamo slicna misljenja. Najvise sto mi moj mozak dozvoljava da dobacim je: obavestajci su svesno pustili teroriste da odrade posao.
To je verovatno ona ista blokada koja usledi kod mene kada mi neko kaže/napiše: ovde je uleteo Boing 757kbdu6h.jpg
Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Najvise sto mi moj mozak dozvoljava da dobacim je: obavestajci su svesno pustili teroriste da odrade posao.
+1a takav rasplet me ne bi ni cudio, znajuci kakvu su budalu imali za el prezidentea.
Link to comment
To je verovatno ona ista blokada koja usledi kod mene kada mi neko kaže/napiše: ovde je uleteo Boing 757kbdu6h.jpg
O kakvoj blokadi govoris - o zakonima fizike? Meni ovo bas lici na rupu koju bi Boing napravio, nemam nikakvu blokadu glede toga.Kada kazem "Najvise sto mi moj mozak dozvoljava da dobacim" znaci finu granicu izmedju realnog i nerealnog. Ta granica moze da se pomera sve do termita, miniranih oblakodera i teledirigovanih boeinga, zavisno od osecaja za realnost i iskustva.Znam ljude koji su verovali da postoji teslino oruzje kojim cemo da sjebemo NATO jer je njihov mozak mogao da dobaci mnogo vise od mog.
Link to comment
Postoji velika razlika između puča i 9/11. Kod puča svaki vojnik ili zna, ili pre ili kasnije sazna u čemu je učestvovao. U nekim slučajevima ti vojnici dele i ubeđenja onih koji ih u puč vode. Da i ne pominjemo primere neuspešnih pučeva kroz istoriju, zato što je deo vojske odbio da u tome učestvuje, ili se stavio na suprotnu stranu. U 9/11, po scenariju u koji truthersi veruju, svi učesnisnici - stotine, ako ne i hiljade njih - bespogovorno obavljaju svoj krvavi posao. Koji, za razliku od puča, nije ni usmeren protiv tamo nekih političara, već protiv civila. Koliko je to realno?
+1a takav rasplet me ne bi ni cudio, znajuci kakvu su budalu imali za el prezidentea.
Ako je ovo prvo argument onda ovo drugo ne moze da se prihvati. Mislim, u cemu je eticka razlika izmedju toga da ubijes 3.000 ljudi i da svesno i namerno dopustis da neko drugi ubije tih istih 3.000 ljudi? Ako je neko spreman na ovo drugo spreman je i na ovo prvo.
Link to comment
Bilo koja teorija koja podrazumeva da na operativnom nivou ono nisu izvele samoubice u otetim putničkim avionima. Hajde da za početak ne zalazimo dalje od toga.
Ok, korak po korak diskusija. Dobar pristup :) U tom slučaju evo moje toerije bez previše detalja, pa ako ti deluje dovoljno alternativno u nastavku diskusije ću izneti i odgovarajuću argumentaciju.Dakle:- avionima koji su udarili u kule WTC upravljano je daljinski tj. u njima nije bilo priučenih Al-Kaidinih samoubica. Tehnologija za daljinsko upravljanje velikim letelicama (sve sa poletanjem i sletanjem) odavno postoji i u operativnoj je upotrebi, mada nije masovno raširena. - samim tim, nije od prevelike važnosti da li su kule implodirale usled neizdrživog opterećenja u zonama udara, ili zbog toga što je čelična konstrukcija popustila, ili usled kontrolisanog miniranja. Kako god da okreneš, nisu ih uništile priučene samoubice.- WTC7 je miniran pa da seksualno opšti sa ocem.- Pentagon je pogođen krstarećom raketom ili daljinski vođenom Global Hawk letelicom. Čitav mit o 9/11 daleko lakše pada na Pentagonu nego na kulama WTC te stoga ne čudi da se fokus diskusije stalno drži na pitanjima tipa da li su pronađeni ili nisu pronađeni tragovi eksploziva u ruševinama i da li su putnici odvedeni na tajnu lokaciju i tamo streljani.- osim ulaska u Rat protiv terora, čitava stvar je poslužila i da pojedinci (iza kojih po običaju stoje stanovite bezbednosne strukture) namaknu mastan keš. Ovo na konto pitanja zbog čega nisu jednostavno postavili bombu u metrou ili uradili nešto slično.- mediji nisu bili uključeni u zaveru već su jednostavno uradili ono zbog čega su tu i što im je posao: preneli su gomilu informacija, poluinformacija i dezinformacija.Eto, to je moja teorija u kratkim crtama. Sad, ako si zainteresovan, mogu da ih obrazložim taksativno.
Link to comment
Ok, korak po korak diskusija. Dobar pristup :) U tom slučaju evo moje toerije bez previše detalja, pa ako ti deluje dovoljno alternativno u nastavku diskusije ću izneti i odgovarajuću argumentaciju.Dakle:- avionima koji su udarili u kule WTC upravljano je daljinski tj. u njima nije bilo priučenih Al-Kaidinih samoubica. Tehnologija za daljinsko upravljanje velikim letelicama (sve sa poletanjem i sletanjem) odavno postoji i u operativnoj je upotrebi, mada nije masovno raširena. - samim tim, nije od prevelike važnosti da li su kule implodirale usled neizdrživog opterećenja u zonama udara, ili zbog toga što je čelična konstrukcija popustila, ili usled kontrolisanog miniranja. Kako god da okreneš, nisu ih uništile priučene samoubice.- WTC7 je miniran pa da seksualno opšti sa ocem.- Pentagon je pogođen krstarećom raketom ili daljinski vođenom Global Hawk letelicom. Čitav mit o 9/11 daleko lakše pada na Pentagonu nego na kulama WTC te stoga ne čudi da se fokus diskusije stalno drži na pitanjima tipa da li su pronađeni ili nisu pronađeni tragovi eksploziva u ruševinama i da li su putnici odvedeni na tajnu lokaciju i tamo streljani.- osim ulaska u Rat protiv terora, čitava stvar je poslužila i da pojedinci (iza kojih po običaju stoje stanovite bezbednosne strukture) namaknu mastan keš. Ovo na konto pitanja zbog čega nisu jednostavno postavili bombu u metrou ili uradili nešto slično.- mediji nisu bili uključeni u zaveru već su jednostavno uradili ono zbog čega su tu i što im je posao: preneli su gomilu informacija, poluinformacija i dezinformacija.Eto, to je moja teorija u kratkim crtama. Sad, ako si zainteresovan, mogu da ih obrazložim taksativno.
vidi se da si neiskusan 9/11 diskutant.sad ces zaista to sve morati da dokazujes, a kad krenes da dokazujes onda ce biti - pusti klipove i analize, reci ti nama zasto bi sve oni ovo uradili, i tako u beskrajon.^_^
Link to comment
Ko zna, mozda na kraju shvatimo da imamo slicna misljenja.
Nemamo slična mišljenja ali ja ti se svejedno neću obraćati tonom kojim se zaposleni u Palmotićevoj obraćaju svojim pacijentima samo zbog toga što ti ono na fotografiji deluje kao rupa koju bi napravio B757. Ne smatram ni tebe ni tvoje mišljenje manje vrednim od mog, barem prema težinama koje imaju na ovom forumu.
Link to comment
Mislim, u cemu je eticka razlika izmedju toga da ubijes 3.000 ljudi i da svesno i namerno dopustis da neko drugi ubije tih istih 3.000 ljudi? Ako je neko spreman na ovo drugo spreman je i na ovo prvo.
bas nikakva. ali organizaciona: ogromna.
Link to comment
bas nikakva. ali organizaciona: ogromna.
Opet, u oba slučaja imaš popriličan broj ljudi koji znaju. I ništa ne preduzmu, niti informacije procure u nekoj kritičnoj meri. Zar to ne znači da omerta može lepo da funkcioniše i na nivou državno-bezbednosnih struktura?
Link to comment
Opet, u oba slučaja imaš popriličan broj ljudi koji znaju. I ništa ne preduzmu, niti informacije procure u nekoj kritičnoj meri.
Dodao bih - neki od njih čak budu i unapređeni, što je sa stanovišta zvanične verzije (mnogo propusta na mnogo mesta) potpuno nelogično. Edited by Conspirator
Link to comment
Ako je ovo prvo argument onda ovo drugo ne moze da se prihvati. Mislim, u cemu je eticka razlika izmedju toga da ubijes 3.000 ljudi i da svesno i namerno dopustis da neko drugi ubije tih istih 3.000 ljudi? Ako je neko spreman na ovo drugo spreman je i na ovo prvo.
Iako uopšte ne verujem u to što Vasa pominje, za takav scenario ne tvrdim da je neizvodljiv. Ali ova dva citata, iz Vasinog i mog posta, nisu oprečni. Ja ne pričam o spremnosti američke administracije da pobije 3000 svojih ljudi. Mogu da verujem ili ne verujem u tako nešto, ali bilo šta van toga je čisto nagađanje. Ja samo tvrdim da je organizovanje nekoliko stotina operativaca u zaveru koja za cilj ima ubistvo 3000 nevinih sunarodnika neizvodljivo.
Link to comment
Ok, korak po korak diskusija. Dobar pristup :) U tom slučaju evo moje toerije bez previše detalja, pa ako ti deluje dovoljno alternativno u nastavku diskusije ću izneti i odgovarajuću argumentaciju.Dakle:- avionima koji su udarili u kule WTC upravljano je daljinski tj. u njima nije bilo priučenih Al-Kaidinih samoubica. Tehnologija za daljinsko upravljanje velikim letelicama (sve sa poletanjem i sletanjem) odavno postoji i u operativnoj je upotrebi, mada nije masovno raširena. - samim tim, nije od prevelike važnosti da li su kule implodirale usled neizdrživog opterećenja u zonama udara, ili zbog toga što je čelična konstrukcija popustila, ili usled kontrolisanog miniranja. Kako god da okreneš, nisu ih uništile priučene samoubice.- WTC7 je miniran pa da seksualno opšti sa ocem.- Pentagon je pogođen krstarećom raketom ili daljinski vođenom Global Hawk letelicom. Čitav mit o 9/11 daleko lakše pada na Pentagonu nego na kulama WTC te stoga ne čudi da se fokus diskusije stalno drži na pitanjima tipa da li su pronađeni ili nisu pronađeni tragovi eksploziva u ruševinama i da li su putnici odvedeni na tajnu lokaciju i tamo streljani.- osim ulaska u Rat protiv terora, čitava stvar je poslužila i da pojedinci (iza kojih po običaju stoje stanovite bezbednosne strukture) namaknu mastan keš. Ovo na konto pitanja zbog čega nisu jednostavno postavili bombu u metrou ili uradili nešto slično.- mediji nisu bili uključeni u zaveru već su jednostavno uradili ono zbog čega su tu i što im je posao: preneli su gomilu informacija, poluinformacija i dezinformacija.Eto, to je moja teorija u kratkim crtama. Sad, ako si zainteresovan, mogu da ih obrazložim taksativno.
Ovo se ne razlikuje mnogo od onoga što je Konspirator već pisao. Nekoliko puta sam navodio zašto takav scenario ne smatram mogućim, pa ne bih da se ponavljam.
Link to comment
Ja samo tvrdim da je organizovanje nekoliko stotina operativaca u zaveru koja za cilj ima ubistvo 3000 nevinih sunarodnika neizvodljivo.
kako neizvodljivo? :isuse: a 9/11? :isuse: jesi li ti uopste gledao tjubove i onaj taksi?! :isuse:
Link to comment
Opet, u oba slučaja imaš popriličan broj ljudi koji znaju. I ništa ne preduzmu, niti informacije procure u nekoj kritičnoj meri. Zar to ne znači da omerta može lepo da funkcioniše i na nivou državno-bezbednosnih struktura?
Ovaj... omerta lepo funkcioniše kada je potrebno u jednoj akciji na jednom mestu ubiti jednog čoveka. To i Kristijan zna.Problem je kada treba izvesti četiri sinhronizovane akcije koje za posledicu imaju 3 hiljade mrtvih. To ni u teoriji ni u praksi nije isto kao ubiti jednog čoveka.No kada već ulazimo u teorijska razmatranja, ovde se spominjala neka tajna organizacija čiji je cilj bio Avganistan i Irak, a koji je iskoristio 9-11 kao opravdanje za ulazak u Avganistan a WMD kao opravdanje za ulazak u Irak. Ergo, njima je cilj bio da imaju hajde da kažemo moralnu podlogu za ono što će uslediti, da bi javnost lakše progutala buduće ratove.Ono što je jako interesantno je da je ta organizacija koja napravi teledirigovane avione, postrelja onolike putnike, postavi mine po WTC kompleksu u jednom od najgušće naseljenih gradova na svetu... ne nađe za shodno da podmetne par sanduka sa hemikalijama u Sadamove bunkere. Zna se da se danju američki vojnici išli po potencijalnim mestima gde bi WMD mogli da budu i pregledali ih. Zna se i da su baš Amerikanci prodali WMD hemikalije Sadamu; sasvim sigurno su mogli da pošalju onaj "three man and a sack of dynamite" ekspertski tim koji je minirao WTC kompleks da baš takve iste hemikalije podmetnu u ponoć a da u 8 ujutru lokaciju dostave meričkoj vojsci na spisak mesta za traženje. Ali ta interesna grupa to nije uradila, nego je - pošto WMD ipak nisu pronađene - krenula da ... likvidira ljude koji su počeli da govore da je priča o WMD lažirana??? I ne samo to, nego su dozvolili da jedan Barak Obama, sa platformom "odosmo mi iz Iraka" postane predsednik, pored živog Mekkejna koji je u predizbornoj kampanji ne samo obećao da nećemo nikud iz Iraka, nego ćemo verovatno malo i do Irana da svratimo?Alo momci, jel' vidite u čemu je problem? Tajna organizacija je postojala samo dok nije obavila 9-11 posao i onda nestala daleko iza horizonta. Takve teorije da se nešto jednom dogodi i nikad kasnije su u ravni priča o vaskrsenju Isusa Hrista. Edited by ObiW
Link to comment
Ono što je jako interesantno je da je ta organizacija koja napravi teledirigovane avione, postrelja onolike putnike, postavi mine po WTC kompleksu u jednom od najgušće naseljenih gradova na svetu... ne nađe za shodno da podmetne par sanduka sa hemikalijama u Sadamove bunkere. Zna se da se danju američki vojnici išli po potencijalnim mestima gde bi WMD mogli da budu i pregledali ih. Zna se i da su baš Amerikanci prodali WMD hemikalije Sadamu; sasvim sigurno su mogli da pošalju onaj "three man and a sack of dynamite" ekspertski tim koji je minirao WTC kompleks da baš takve iste hemikalije podmetnu u ponoć a da u 8 ujutru lokaciju dostave meričkoj vojsci na spisak mesta za traženje.
Kad ovako nešto pročitam imam samo jedno pitanje - zašto bi bilo logično da pronađu bunkere sa hemijskim i biološkim oružjem? Cenim da bi Sadam, da je nešto stvarno imao u arsenalu, naredio da se potroši protiv vojske koja vrši invaziju na Irak ili bar za nekakvu odmazdu. Misliš li da ne bi bilo dovoljno ludaka koji bi poslušali naredbu da ga upotrebe?Drugim rečima, why bother kad čitav svet zna da je izveštaj o WMD bio očigledna farsa? Zar ne bi ispalo još smešnije pokušavati prodati priču da je pronađeno hemijsko i biološko oružje uredno upakovano i neupotrebljeno u bunkeru? Edited by Conspirator
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...