Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Samo jedna primedba.Postoji čitav set standarda kojima se reguliše šta sve treba učiniti da bi se odložilo rušenje zgrada, između ostalih i onih sa čeličnom konstrukcijom, a u slučaju požara. Uobičajeno je da se primenjuju sistemi zaštite na 30, 60 ili 90 minuta, što je sve definisano standardima. U Nemačkoj su to DIN 4102 -x, na primer.Ovim standardima se podrazumeva da će se zapaljena zgrada sa čeličnom konstrukcijom srušiti, a zaštita se ugrađuje da bi se produžilo vreme za evakuaciju.Zato mi je sve vreme čudno čuđenje oko rušenja zapaljenih zgrada.U stvari, meni je čudno kako su švabe znale da će se zgrade srušiti. I zaštno niko ne sumnja na njih.

Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

sta god da ti se kaze u odgovor ti ces otpisati kao plod zavere, tako da zbilja ovde coveku ostaje samo da se zavitlava.
Da, to bi bio jedan sukus ove 'teme'. Čovjek ne priznaje i da je apsolutno moguće da se dogodi 'nemoguće'. Ostaje nam samo da otmemo đetlajner, pronađemo neki 200-katni neboder i bacimo se na posao stvaranja reprezentativnijeg sempla. Jednostavnije ne može, šme si je prepovoljno otvorio poziciju na tabli..
Link to comment
Igrajuci Jevreji, svemoc Amerike, gushteroljudi, i josh mnogo "teorija" koje (ubachene ili ne) bi popljuvao svako od nas "thrutersa" ovde... Meni je neverovatno, da ponovim, da se argumenti druge strane zasnivaju na A tvrdi B, gde je vishe ochigledno da A ne tvrdi B, i gde A vishe puta kazhe da ni u snu ne tvrdi B. (A su "thrutersi", a B neka od somnambulnih tvrdnji o "ljudima gushterima", igrajucim masonima i sl. Na shta dobija uvek isti odgovor: ove budale A koje tvrde B...Ako neko ko ne veruje u zvanichnu verziju istovremeno veruje u postojanje leprekona, znachi li to da svi koji ne veruju u zvanichnu verziju po automatizmu veruju u postojanje leprekona?Ne bih rekao.
šmelinže, nemojmo se zavitlavati, nismo mala deca, svi ovde delimo sumnju u zvaničnu verziju, no iza vaše sumnje stoji jasna poruka koju pokušavate da nametnete, a to je da američka administracija i/ili tajni centri moći iza nje, konspirativno deluju radi svojih zlih ciljeva, a protiv interesa sopstvenog naroda i čovečanstva an general. stoga manimo se već jednom priča kako i zašto su zgrade pale, i krenimo tragom vaše hipoteze. kupili ste me, zvanična verzija je kompletan bullshit, ne verujem u nju, ne verujem da su zgrade pale zbog udara aviona. hajmo dalje, ne verujete u leprikone, masone, jevreje, molim lepo. u šta verujete, kakva organizacija stoji iza svega, ko je čini, koji su joj ciljevi? kako uspeva da sakrije istinu od silnih novinara koji bi rizikovali život da leakuju kompromitujuće informacije? jesu li i oni deo zavere ili je strah toliko veliki? ukoliko jeste, kako niko od onih koji imaju informacije o zaveri do sada nije poželeo da ako se već plaši za bezbednost dostavi anonimno informacije wikileaksu ili nekom drugom? da li tvrdite da je zavera toliko savršeno izvedena da nema slabih karika koji bi izdali stvar?
Link to comment
Aman™. Diskutovanje o hipotetičkoj situaciji koja bi možda i bila tačna se može činiti zanimljivim na akademskom nivou. Ne znam koliko je Beowl pratio topik, ali bar koliko sam ja video, ideoloških (ne)simpatija ima vrlo malo. Štaviše, i da nije tako, jer neću da govorim u ime bilo koga osim samo mojih reči, meni se spočitavanje ideoloških simpatija do religijskih razmera čini prilično jasno u rečima"kolevka demokratije i ljudskih prava, rodonačelnik i prvoborac savremenog sveta, zašto bi oni... Odakle tolika vera u njihovo poštenje i dobre namere, malte ne do nivoa religijske dogme?"
Marvine, na najčasniju reč to nije bilo upućeno tebi niti ostalim učesnicima na ovom topiku. Priznajem da sam brzopleto ubacio PPP u tu rečenicu, mrzi me sada da editujem post pa neka ostane, radi se o utisku koji sam stekao pričajući sa nekim drugim ljudima i prateći neke druge izvore informisanja. Na ovom forumu do juče nisam učestvovao u bilo kakvim diskusijama na temu 9/11, stoga sa još jednom izvinjavam ako je delovalo kao da prozivam tebe ili nekog drugog ko je pisao na ovom topiku.Ono na šta je Harper u međuvremenu ukazao, a što je negde bila i moja poenta je, da ja smatram da je ova tvoja primedba sasvim na mestu:
"aman, pa kako mislite da je moguće izvesti to, to, to i to, što sve vreme predlažete, i da li je lakše poverovati u to ili u priču o terorističkom napadu? Dajte nam samo nešto, izmislite nešto što racionalan čovek može da kupi (dakle ne priču o svemoćnim grupama koje upravljaju svetom i mogu da organizuju masakr 3500 ljudi, rušenje pola Menhetna, streljanje svih koji su nogom kročili na ta 4 aviona i komletnu medijsku kontrolu svih na svetu bez izjednog leaka)".
... ali isto tako i ja imam jednu primedbu a to je:
Otkako znam za sebe niko mi nikada nije pokušao prodati veću i paranoidniju zaveru od priče po kojoj su teroristi koje je obučavala američka obaveštajna služba istoj okrenuli leđa, neopaženo stigli u Ameriku, priučili se malo na Cesnama i zatim uz pomoć plastičnih viljuški i znanja stečenog na Cesnama savršeno usmerili Boingove airlinere u izabrane mete (jbt, ljudi, pa svi ste barem jednom u životu seli u nešto što je napravio Boeing - zamislite se malo) leteći po potrebi i na 8 metara visine; po kojoj je potpuno normalno da se zgrada od 42 sprata sruši kao kula od karata kada u njoj izbije požar; po kojoj nema nikakve veze što je idejni guru terorista takođe bivši agent CIA i pripadnik porodice čija je kompanija na prst u bulju sa predsednikom i potpredsednikom SAD odnosno kompanijama u njihovom vlasništvu; po kojoj je potpuno normalno da avion sa rasponom krila od 40 metara na zgradi Pentagona napravi oštećenje širine 20 metara i pri tome vertikalnim stabilizatorom čija je visina 13 metara uopšte ne dodirne zgradu; po kojoj je ekspresno slanje ostataka čelične konstrukcije kula WTC na reciklažu u Japan dobar poslovni potez a ne uništavanje dokaza; po kojoj je potpuno normalno da bliska rodbina glavnog osumnjičenog privatnim letovima odleti iz SAD u danima kada ni najveći svetski državnici nisu mogli da dobiju pristup vazdušnom prostoru kolevke demokratije; po kojoj je čista slučajnost to što su kule WTC nekoliko nedelja uoči napada prodate novom vlasniku koji je u novu polisu osiguranja uneo i osiguranje od udara aviona; po kojoj je čista slučajnost to što je napad iskorišćen da se zauzme najveći svetski pogon za proizvodnju heroina; po kojoj je još veća slučajnost to što je napad iskorišćen kako bi se zauzeo jedan od najvećih svetskih pogona za proizvodnju nafte i to pod izgovorom koji nema veze sa 9/11 a čak se i takav pokazao kao najgora moguća laž i podmetačina...
To jest, ako ne verujem da je svemoćna CIA postreljala putnike i svim svetskim medijima naredila šta da izveštavaju tog dana i od tog dana, to jebiga ne znači da verujem da su bradonje iz pećina iskeširale svemoćne teroriste koji su uz pomoć plastičnog escajga i nekoliko časova letenja na Cesnama izveli sve ono što je izvedeno tog dana. Oba scenarija su po meni potpuno suluda i mogu se progutati samo na suvu veru u nešto. Pa bila to vera u svemoćnu CIA koja stoji iza svakog planetarnog zla ili vera u svemoćne terorističke mreže kojima polazi za rukom ono o čemu i Čak Noris može samo da sanja.Zbog toga sam (nespretno, vidim, ali živ sam čovek pa grešim jbg) povukao tu rusku paralelu - zato što mi se čini da od slučaja do slučaja zdrav skepticizam biva proglašen za istraživačko novinarstvo ili za teoriju zavere. A kriterijumi su pristrasni i odokativni. Još jednom, izvinjavam se ako sam tebe ili bilo koga drugog uvredio.PS Harpere, čestitam. Uspešno smo odbranili titulu Najopasnijeg Dvojca na Balkanu :isuse: Edited by beowl
Link to comment
Ostaje nam samo da otmemo đetlajner, pronađemo neki 200-katni neboder i bacimo se na posao stvaranja reprezentativnijeg sempla. Jednostavnije ne može, šme si je prepovoljno otvorio poziciju na tabli..
I'm in!oduvek sam teo videti maleziju :)
Link to comment
Marvine, na najčasniju reč to nije bilo upućeno tebi niti ostalim učesnicima na ovom topiku. Priznajem da sam brzopleto ubacio PPP u tu rečenicu, mrzi me sada da editujem post pa neka ostane, radi se o utisku koji sam stekao pričajući sa nekim drugim ljudima i prateći neke druge izvore informisanja. Na ovom forumu do juče nisam učestvovao u bilo kakvim diskusijama na temu 9/11, stoga sa još jednom izvinjavam ako je delovalo kao da prozivam tebe ili nekog drugog ko je pisao na ovom topiku.Ono na šta je Harper u međuvremenu ukazao, a što je negde bila i moja poenta je, da ja smatram da je ova tvoja primedba sasvim na mestu: ... ali isto tako i ja imam jednu primedbu a to je:To jest, ako ne verujem da je svemoćna CIA postreljala putnike i svim svetskim medijima naredila šta da izveštavaju tog dana i od tog dana, to jebiga ne znači da verujem da su bradonje iz pećina iskeširale svemoćne teroriste koji su uz pomoć plastičnog escajga i nekoliko časova letenja na Cesnama izveli sve ono što je izvedeno tog dana. Oba scenarija su po meni potpuno suluda i mogu se progutati samo na suvu veru u nešto. Pa bila to vera u svemoćnu CIA koja stoji iza svakog planetarnog zla ili vera u svemoćne terorističke mreže kojima polazi za rukom ono o čemu i Čak Noris može samo da sanja.Zbog toga sam (nespretno, vidim, ali živ sam čovek pa grešim jbg) povukao tu rusku paralelu - zato što mi se čini da od slučaja do slučaja zdrav skepticizam biva proglašen za istraživačko novinarstvo ili za teoriju zavere. A kriterijumi su pristrasni i odokativni. Još jednom, izvinjavam se ako sam tebe ili bilo koga drugog uvredio.PS Harpere, čestitam. Uspešno smo odbranili titulu Najopasnijeg Dvojca na Balkanu :isuse:
pazi nije harper to poredjenje izvukao iz 'tankog vazduha'. to manje vise kaze i djon garison za JFK situaciju. no moja teza je da je jasno sta odvaja levicarsku paranoju glede tog slucaja i trutherse koji su sustinski strukturalne antisemite koje nastavljaju brilijantu knjizevnu tradiciju jednog bijarica
Link to comment
ukoliko se secas prva teorija zavere koja se pojavila nepune dve nedelje nakon 9/11 je bila ona o nedolasku jevreja na posao. od tog momenta sustinski pocinje trutherski pokret. znaci nije bilo reci o malim zelenim vilenjacima vec o jednom semitskom narodu koji je vec 200 godina u centru svake teorije zavere.
Ok. I ko se sada tachno ovde bavi nedolaskom Jevreja na posao?
Link to comment
sta god da ti se kaze u odgovor ti ces otpisati kao plod zavere, tako da zbilja ovde coveku ostaje samo da se zavitlava.
Ne znam da li shtavash koliko je jadan ovaj tok diskusije:A: Ja postavljam pitanje, a ti ne odgovarash na njega. B: Pa shto da ti odgovaram, kad znam da cesh na odgovor odgovoriti nekom gluposhcu. Hajde sad zamisli da neko s tobom tako razgovara. Jadno je, choveche.
Link to comment
šmelinže, nemojmo se zavitlavati, nismo mala deca, svi ovde delimo sumnju u zvaničnu verziju, no iza vaše sumnje stoji jasna poruka koju pokušavate da nametnete, a to je da američka administracija i/ili tajni centri moći iza nje, konspirativno deluju radi svojih zlih ciljeva, a protiv interesa sopstvenog naroda i čovečanstva an general. stoga manimo se već jednom priča kako i zašto su zgrade pale, i krenimo tragom vaše hipoteze. kupili ste me, zvanična verzija je kompletan bullshit, ne verujem u nju, ne verujem da su zgrade pale zbog udara aviona. hajmo dalje, ne verujete u leprikone, masone, jevreje, molim lepo. u šta verujete, kakva organizacija stoji iza svega, ko je čini, koji su joj ciljevi? kako uspeva da sakrije istinu od silnih novinara koji bi rizikovali život da leakuju kompromitujuće informacije? jesu li i oni deo zavere ili je strah toliko veliki? ukoliko jeste, kako niko od onih koji imaju informacije o zaveri do sada nije poželeo da ako se već plaši za bezbednost dostavi anonimno informacije wikileaksu ili nekom drugom? da li tvrdite da je zavera toliko savršeno izvedena da nema slabih karika koji bi izdali stvar?
Au kako pogreshan pristup. Jedino shto nas koji tvrdimo da zvanichna verzija sucks je tvrdnja da zvanichna verzija sucks. Nismo pripadnici nekog "pokreta" koji ima predefinisanu "teoriju" o bilo chemu koje se svi drzhimo kao slepci plota. Uveren sam da nas 10tak koji ovde diskutujemo "s one strane" ima potpuno razlicitu "teoriju" o americkoj administraciji, interesima Amerikanaca i interesima chovechanstva en general. Trazhiti da "priznamo" kako imamo "jasnu poruku" koja "stoji iza cele priche o nelogichnostima u zvanichnom izveshtaju" i da pokushavamo da je "nametnemo" je totalno promashena. Opet, ako se trazhi od nas da iznesemo svoju "teoriju", to je druga stvar, i rado cemo to uchiniti (barem ja), mada ce to, chini mi se, ugushiti ono chime bi trebalo da se bavimo ovde - a to su ochigledne nelogichnosti u zvanichnoj verziji.
Link to comment
Ne znam da li shtavash koliko je jadan ovaj tok diskusije:A: Ja postavljam pitanje, a ti ne odgovarash na njega. B: Pa shto da ti odgovaram, kad znam da cesh na odgovor odgovoriti nekom gluposhcu.
Mogu ja probati s jednim pitanjem za tebe? Dakle..Jel moguće da bilo koja zgrada padne brzinom slobodnog pada?
Link to comment
Ok. I ko se sada tachno ovde bavi nedolaskom Jevreja na posao?
prvo, konspirator se bavio igrajucim mosadovcima koliko se secam.drugo verovanje u svemoc amerike je ono mesto na kom se antisemitizam i antiamerikanizam susrecu. trece, ovakvo bavljenje teorijom zavere suspenduje politiku i predstavlja je kao dvoboj nepogresivih elita i grupica zaverenika koje ne stoje u istoriji vec izvan nje. meni kao nekome kome su hegel i marksizam bliski to je prilicno strano. Edited by kim_philby
Link to comment
Au kako pogreshan pristup. Jedino shto nas koji tvrdimo da zvanichna verzija sucks je tvrdnja da zvanichna verzija sucks. Nismo pripadnici nekog "pokreta" koji ima predefinisanu "teoriju" o bilo chemu koje se svi drzhimo kao slepci plota. Uveren sam da nas 10tak koji ovde diskutujemo "s one strane" ima potpuno razlicitu "teoriju" o americkoj administraciji, interesima Amerikanaca i interesima chovechanstva en general. Trazhiti da "priznamo" kako imamo "jasnu poruku" koja "stoji iza cele priche o nelogichnostima u zvanichnom izveshtaju" i da pokushavamo da je "nametnemo" je totalno promashena. Opet, ako se trazhi od nas da iznesemo svoju "teoriju", to je druga stvar, i rado cemo to uchiniti (barem ja), mada ce to, chini mi se, ugushiti ono chime bi trebalo da se bavimo ovde - a to su ochigledne nelogichnosti u zvanichnoj verziji.
ok, povlačim svoje predrasude glede diskutanata, i prekidam sa generalizacijama, i želim da saznam koja je tvoja teorija, mišljenje, big picture, kako god.ne mislim da ćemo ugušiti bilo šta, o contrer mislim da priča o tehničkim detaljima postaje prezamorna i da treba da se bavimo implikacijama i pozadinom pretpostavke da je zvanična verzija lažirana.stoga, stavljam svoja mišljenja i stavove on hold i želim da saslušam tvoju (i ostalih) verziju događaja 9/11.za početak, zanima me kakva su tvoja razmišljanja (ako ih imaš) o pitanjima koja sam malopre postavio.
kakva organizacija stoji iza svega, ko je čini, koji su joj ciljevi? kako uspeva da sakrije istinu od silnih novinara koji bi rizikovali život da leakuju kompromitujuće informacije? jesu li i oni deo zavere ili je strah toliko veliki? ukoliko jeste, kako niko od onih koji imaju informacije o zaveri do sada nije poželeo da ako se već plaši za bezbednost dostavi anonimno informacije wikileaksu ili nekom drugom? da li tvrdite da je zavera toliko savršeno izvedena da nema slabih karika koji bi izdali™ stvar?
Edited by Gonzo
Link to comment
prvo, konspirator se bavio igrajucim mosadovcima koliko se secam.
OK, evo sada sam pogledao šta sam tačno napisao tada.Ajde da tu priču privedemo kraju pošto zaista ne volim kada me neko indirektno ili direktno proziva za antisemitizam.Zaključak da su se radovali, proslavljali i bili uključeni u zaveru je brzoplet. Međutim, zaključak da su bili agenti Mosada i da su oni (Mosad, ne konkretno ovi ljudi) imali neke prilično precizne informacije o 9/11 napadima koje nisu prosledili SAD pre napada stoji.U Njujorku je privedeno pet državljana Izreala, svi su bili zaposleni u firmi Urban Moving Systems koja je bila paravan za špijunske aktivnosti Mosada. Barem dvojica su, kako će kasnije biti potvrđeno, identifikovani kao agenti Mosada. Trojica od te petorice su se NAVODNO radovali i NAVODNO postavili opremu za snimanje pre nego što je prvi avion udario u WTC kule. Zadržani su u pritvoru 71 dan i protiv njih nije pokrenut postupak. Nakon toga su deportovani u Izrael.Jedan od njih je u izraelskom talk show programu izjavio: "The fact of the matter is we are coming from a country that experiences terror daily. Our purpose was to document the event"Izvori:History Commons - nije trutherski sajt (link do rezultata pretrage, pojam za pretragu "urban moving systems")9/11 Myths - debunkerski sajt, ovde je embedovan deo dokumentarca "The 9/11 Conspiracies" u produkciji Channel 4 posvećen ovoj pričiPre 11. septembra otkriven je veliki izraelski špijunski prstenHistory Commons (link do rezultata pretrage, pojam za pretragu "israeli spy ring")Koga ovo zanima, treba da pogleda i izveštaje novinara Fox Newsa, Karla Kamerona o izraelskom špijunskom prstenu.193_cameron_report2050081722-8736.jpghttp://www.youtube.c...h?v=a98702hNHV0http://www.youtube.c...h?v=MBbfcpHK3iM Edited by Conspirator
Link to comment
Zaključak da su se radovali, proslavljali i bili uključeni u zaveru je brzoplet. Međutim, zaključak da su bili agenti Mosada i da su oni (Mosad, ne konkretno ovi ljudi) imali neke prilično precizne informacije o 9/11 napadima koje nisu prosledili SAD pre napada stoji.
čekaj, imali su informacije koje nisu prosledili SAD? informacije da će teroristi napasti, koje SAD nisu znale, zar to ne dokazuje da je bio outside job u pitanju? ili je u pitanju saradnja mosada sa nezvaničnim krugovima moći u SAD da se pomoću lažnih arapskih terorista fejkuje napad? šta po tebi impliciraju ove informacije koje si prezentovao? Edited by Gonzo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...