Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Drugo, da ga jebem ne mogu da ukapiram kako ste se bas svi koji ne verujete u to da je 9/11 obicna namestaljka pronasli u: ovi ljudi koji strasno otpisuju sagovornike koji sumnjaju u zvanicnu verziju kao naivne paranoicne budale.
Pa evo iskreno, ja se jesam prepoznao. I ne ponosim se time. Prodaja besmislica pod etiketom "činjenica", zaista oslobađa više strasti iz mene nego što bih voleo.A i istina je da neke sagovornike sa druge strane smatram naivnim. Ne zato što sumnjaju u zvaničnu verziju, već zbog razloga koje navode i onoga što su prihvatili i distribuiraju dalje kao "logičniju" alternativu. I možda opet čudno zvuči, ali ne mislim da su budale.

Kao budalu sam otpisao samo jednog. Za njega ne mislim da je naivan, samo budala.

Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Dakle, ne otpisujem ja teoriju zavere samo zato što je ona tako nazvana. Ali zavera ovakvog obima, pogotovu sa objašnjenjima koja nude oni koji u nju veruju - ne treba imati natprosečno veliku moć rasuđivanja pa zaključiti da jednostavno nije izvodljiva.
takodje, s tim sto ne bih rekla verujem u zavere, vec mislim da je poenta i cilj daljeg razvoja drustva, zajednice, misljenja itd. u njihovom razotkrivanju ili dokazivanju da su tacne.zato mi 9/11 zaverenistvo toliko i smeta: prvo, jer pored, slobodna procena, miliona ljudi koji se bave tzv istrazivackim novinarstvom, pored toliko slobodno-mislecih naucnika, strucnjaka i koga sve ne, i danas, posle skoro decenije, vitlaju iste, uglavnom sumnjivo argumentovane teorije, nekakve "one" koji upravljaju svetom iz potaje, diskreditovanje suparnika, sagorevanje celika (umesto zalutalog metka) itd.mislim, volim i ja da kazem oni su krivi za to i to, ali bih bar jednom volela da znam ko su ti oni, pa kad znamo ko su, il da se prijavljujemo za posao, ili da organizujemo pokret otpora.da ostanemo samo na americkom terenu, bob vudvord i dzejms rajzen, stiven kinzer, pa i mladja ekipa sa matom taibijem na celu -- zar stvarno neko moze da poveruje da ovi ljudi, koji su, u pravom smislu te reci, raskrinkali poteze, akcije, afere i pokrete koji su obelezili americku politiku bar u poslednjih 50 godina, ne bi uradili sve sto je u njihovoj moci da se posvete 9/11?i da sprecim prozivke za naivnost, zivoti su im svima bili na ovaj ili onaj nacin ugrozeni, niko ih nije potplacivao i cenzurisao za ono sto su radili, a pored ovih koje sam navela, ima bar jos hiljade istih ili kvalitetnijih istrazivaca i reportera u svetu koji bi to mogli da urade.ali ono sto moju, u osnovi levicarsku dusu najvise boli je to sto su, cini mi se samo u ovoj zaveri, levicari ti koji su trutersi. oni koji bi trebalo da kao predvode napredno misljenje, da zasnivaju svoje teze na necemu sto je dokazivo van jutjuba i linkova, sto zahteva angazovanje, ciji je cilj obrazovanje i "otvaranje ociju" -- ali ne ovakvo -- ostalih.ajd sto su kill your idols moto upotrebili i za comskog i bodrijara, ajd sto ne slusaju razumnije medju sobom, koji se slazu da crno nije skroz crno, ali da je nijansa sivog jos uvek samo nijansa, nego sto i oni kojima se nekada moglo i poverovati i postovati ih (ala mur) postaju covecije ribice. da ne pominjem kvazi libertarijance poput aleksa dzonsa. Edited by luba
Link to comment
ali ono sto moju, u osnovi levicarsku dusu najvise boli je to sto su, cini mi se samo u ovoj zaveri, levicari ti koji su trutersi. oni koji bi trebalo da kao predvode napredno misljenje, da zasnivaju svoje teze na necemu sto je dokazivo van jutjuba i linkova, sto zahteva angazovanje, ciji je cilj obrazovanje i "otvaranje ociju" -- ali ne ovakvo -- ostalih.ajd sto su kill your idols moto upotrebili i za comskog i bodrijara, ajd sto ne slusaju razumnije medju sobom, koji se slazu da crno nije skroz crno, ali da je nijansa sivog jos uvek samo nijansa, nego sto i oni kojima se nekada moglo i poverovati i postovati ih (ala mur) postaju covecije ribice. da ne pominjem kvazi libertarijance poput aleksa dzonsa.
mali offpenn jillette je u jednom intervjuu rekao da je najvise problema imao kada je napravio emisiju o teorijama zavere. kaze da je dobijao ozbiljne pretnje od 911 trutersa.
Link to comment

@ kauboj: religija ipak i nije isto sto i teorija zavere. makar se za abrahamisticke religije (hriscanstvo, islam i judaizam) to ne moze reci. evo vasa moze da nam to potvrdi za daleki i egzoticni istok. religija propoveda jasni i obznanjeni transcedentni izvor istine a ne prikriveno delovanje mracnih sila koje zele ostati nepoznate. istorija i religija su kissing cousins.teorija zavere je duboko humanocentricna. na primer kao tvrditi da je konceptualna umetnost proizvod zavere galerista :P

Edited by kim_philby
Link to comment
takodje, s tim sto ne bih rekla verujem u zavere, vec mislim da je poenta i cilj daljeg razvoja drustva, zajednice, misljenja itd. u njihovom razotkrivanju ili dokazivanju da su tacne.zato mi 9/11 zaverenistvo toliko i smeta: prvo, jer pored, slobodna procena, miliona ljudi koji se bave tzv istrazivackim novinarstvom, pored toliko slobodno-mislecih naucnika, strucnjaka i koga sve ne, i danas, posle skoro decenije, vitlaju iste, uglavnom sumnjivo argumentovane teorije, nekakve "one" koji upravljaju svetom iz potaje, diskreditovanje suparnika, sagorevanje celika (umesto zalutalog metka) itd.mislim, volim i ja da kazem oni su krivi za to i to, ali bih bar jednom volela da znam ko su ti oni, pa kad znamo ko su, il da se prijavljujemo za posao, ili da organizujemo pokret otpora.da ostanemo samo na americkom terenu, bob vudvord i dzejms rajzen, stiven kinzer, pa i mladja ekipa sa matom taibijem na celu -- zar stvarno neko moze da poveruje da ovi ljudi, koji su, u pravom smislu te reci, raskrinkali poteze, akcije, afere i pokrete koji su obelezili americku politiku bar u poslednjih 50 godina, ne bi uradili sve sto je u njihovoj moci da se posvete 9/11?i da sprecim prozivke za naivnost, zivoti su im svima bili na ovaj ili onaj nacin ugrozeni, niko ih nije potplacivao i cenzurisao za ono sto su radili, a pored ovih koje sam navela, ima bar jos hiljade istih ili kvalitetnijih istrazivaca i reportera u svetu koji bi to mogli da urade.ali ono sto moju, u osnovi levicarsku dusu najvise boli je to sto su, cini mi se samo u ovoj zaveri, levicari ti koji su trutersi. oni koji bi trebalo da kao predvode napredno misljenje, da zasnivaju svoje teze na necemu sto je dokazivo van jutjuba i linkova, sto zahteva angazovanje, ciji je cilj obrazovanje i "otvaranje ociju" -- ali ne ovakvo -- ostalih.ajd sto su kill your idols moto upotrebili i za comskog i bodrijara, ajd sto ne slusaju razumnije medju sobom, koji se slazu da crno nije skroz crno, ali da je nijansa sivog jos uvek samo nijansa, nego sto i oni kojima se nekada moglo i poverovati i postovati ih (ala mur) postaju covecije ribice. da ne pominjem kvazi libertarijance poput aleksa dzonsa.
Problem je samo shto ovde niko od tzv. "thruthersa" nije postovao bilo kakvu "sumnjivu teoriju", pa chak ni bilo kakvu teoriju. Sve shto se ovde od pochetka radi s nashe strane je dovodjenje u pitanje pojedinih nelogichnih delova zvanichne verzije. A umesto odgovora na ta savrsheno logichna pitanje sve vreme s druge strane stizhu nekulturne i neukusne diskvalifikacije kao shto je ova tvoja.
Link to comment
takodje, s tim sto ne bih rekla verujem u zavere, vec mislim da je poenta i cilj daljeg razvoja drustva, zajednice, misljenja itd. u njihovom razotkrivanju ili dokazivanju da su tacne.zato mi 9/11 zaverenistvo toliko i smeta: prvo, jer pored, slobodna procena, miliona ljudi koji se bave tzv istrazivackim novinarstvom, pored toliko slobodno-mislecih naucnika, strucnjaka i koga sve ne, i danas, posle skoro decenije, vitlaju iste, uglavnom sumnjivo argumentovane teorije, nekakve "one" koji upravljaju svetom iz potaje, diskreditovanje suparnika, sagorevanje celika (umesto zalutalog metka) itd.mislim, volim i ja da kazem oni su krivi za to i to, ali bih bar jednom volela da znam ko su ti oni, pa kad znamo ko su, il da se prijavljujemo za posao, ili da organizujemo pokret otpora.da ostanemo samo na americkom terenu, bob vudvord i dzejms rajzen, stiven kinzer, pa i mladja ekipa sa matom taibijem na celu -- zar stvarno neko moze da poveruje da ovi ljudi, koji su, u pravom smislu te reci, raskrinkali poteze, akcije, afere i pokrete koji su obelezili americku politiku bar u poslednjih 50 godina, ne bi uradili sve sto je u njihovoj moci da se posvete 9/11?i da sprecim prozivke za naivnost, zivoti su im svima bili na ovaj ili onaj nacin ugrozeni, niko ih nije potplacivao i cenzurisao za ono sto su radili, a pored ovih koje sam navela, ima bar jos hiljade istih ili kvalitetnijih istrazivaca i reportera u svetu koji bi to mogli da urade.ali ono sto moju, u osnovi levicarsku dusu najvise boli je to sto su, cini mi se samo u ovoj zaveri, levicari ti koji su trutersi. oni koji bi trebalo da kao predvode napredno misljenje, da zasnivaju svoje teze na necemu sto je dokazivo van jutjuba i linkova, sto zahteva angazovanje, ciji je cilj obrazovanje i "otvaranje ociju" -- ali ne ovakvo -- ostalih.ajd sto su kill your idols moto upotrebili i za comskog i bodrijara, ajd sto ne slusaju razumnije medju sobom, koji se slazu da crno nije skroz crno, ali da je nijansa sivog jos uvek samo nijansa, nego sto i oni kojima se nekada moglo i poverovati i postovati ih (ala mur) postaju covecije ribice. da ne pominjem kvazi libertarijance poput aleksa dzonsa.
ili bolje ovako american tabloid nije (jer ne moze biti) biblija teoreticara zavere. sve je to suvise malo i suvise jednostavno politicki. teoreticari zavere zele ogoljene kosti sveta sve dok ne ostane samo 'ples smrti'. meni zaista delovi 911 narativa poput onih o nedolasku jevreja na posao i igrajucim mosad agentima dizu kosu na glavi. Edited by kim_philby
Link to comment
Problem je samo shto ovde niko od tzv. "thruthersa" nije postovao bilo kakvu "sumnjivu teoriju", pa chak ni bilo kakvu teoriju. Sve shto se ovde od pochetka radi s nashe strane je dovodjenje u pitanje pojedinih nelogichnih delova zvanichne verzije. A umesto odgovora na ta savrsheno logichna pitanje sve vreme s druge strane stizhu nekulturne i neukusne diskvalifikacije kao shto je ova tvoja.
pa valjda je ovakav odgovor dobar: zahvaljujuci dugogodisnjem teskorukaskom mesanju amerike u bliskoistocna pitanja doslo je do porasta islamskog ekstremizma kao jedinog validnog odgovora na americki intervencionizam sa sve pratecim antisemitizmom kojeg bi se i adolf postideo. grupe koje su SAD naoruzavali i obucavali (poput talibana) su se organizovale i to je rezultiralo u 911.
Link to comment
ili bolje ovako american tabloid nije biblija teoreticara zavere. sve je to suvise malo i suvise jednostavno politicki. teoreticari zavere zele ogoljene kosti sveta sve dok ne ostane samo 'ples smrti'. meni zaista delovi 911 narativa poput onih o nedolasku jevreja na posao i igrajucim mosad agentima dizu kosu na glavi.
Ali meni stvarno smeta diskusija tipa A: Kako je moguce da je WTC 7 pao na nachin na koji je pao?B: Vidi ga ovaj, tvrdi da Jevreji nisu doshli na posao i da su igrali pre i posle rushenja WTC. Ja ne znam da li je u meni problem ili je to stvarno losh model diskusije. Ja nekako mislim da je loshe izmisljati i podmetati sagovornicima na ovaj nachin.
Link to comment
Ali meni stvarno smeta diskusija tipa A: Kako je moguce da je WTC 7 pao na nachin na koji je pao?B: Vidi ga ovaj, tvrdi da Jevreji nisu doshli na posao i da su igrali pre i posle rushenja WTC. Ja ne znam da li je u meni problem ili je to stvarno losh model diskusije. Ja nekako mislim da je loshe izmisljati i podmetati sagovornicima na ovaj nachin.
pa cekaj ali igrajuci jevreji su deo truterskog diskursa. da ne govorim da je diskurs o svemoci amerike inherentno problematican.mislim da je pravi forum za raspravu o tome sta se desava kada boing udari u zgradu nesto poput gradjevinarstvo danas. baviti se time a ne zbog cega su ti ljudi uopce bili u avionu i sta oni hoce je gubljenje vremena za nekoga ko zeli da misli o politici.
Link to comment
pa valjda je ovakav odgovor dobar: zahvaljujuci dugogodisnjem teskorukaskom mesanju amerike u bliskoistocna pitanja doslo je do porasta islamskog ekstremizma kao jedinog validnog odgovora na americki intervencionizam sa sve pratecim antisemitizmom kojeg bi se i adolf postideo. grupe koje su SAD naoruzavali i obucavali (poput talibana) su se organizovale i to je rezultiralo u 911.
Ali primeticesh da je ovde tendencija (sa strane tzv. thrutersa) da se raspravlja o pojedinachnim fenomenima vezanim za 9/11, i da se vecina nas uzdrzhava od spekulacija o tome ko je, kako i zashto organizovao napad. Uglavnom se bavimo pitanjima tipa "kako je moguce da se u istom danu 3put dogodi neshto nemoguce (urushavanje chelichne zgrade brzinom slobodnom pada, zbog pozhara)" ili "kako je moguce da ne postoji video zapis udara aviona u Pentagon" i sl. A sve vreme nam se imputiraju stvari koje bi velika vecina nas osudila kao notorne gluposti (nedolazak Jevreja na posao i sl.) Naravno, mozhe se raspravljati i o politichko-konspirativnoj pozadini cele stvari, ali velika vecina nas insistira na diskusiji o gorenavedenim, veoma konkretnim pitanjima.
Link to comment
pa cekaj ali igrajuci jevreji su deo truterskog diskursa. da ne govorim da je diskurs o svemoci amerike inherentno problematican.mislim da je pravi forum za raspravu o tome sta se desava kada boing udari u zgradu nesto poput gradjevinarstvo danas. baviti se time a ne zbog cega su ti ljudi uopce bili u avionu i sta oni hoce je gubljenje vremena za nekoga ko zeli da misli o politici.
Igrajuci Jevreji, svemoc Amerike, gushteroljudi, i josh mnogo "teorija" koje (ubachene ili ne) bi popljuvao svako od nas "thrutersa" ovde... Meni je neverovatno, da ponovim, da se argumenti druge strane zasnivaju na A tvrdi B, gde je vishe ochigledno da A ne tvrdi B, i gde A vishe puta kazhe da ni u snu ne tvrdi B. (A su "thrutersi", a B neka od somnambulnih tvrdnji o "ljudima gushterima", igrajucim masonima i sl. Na shta dobija uvek isti odgovor: ove budale A koje tvrde B...Ako neko ko ne veruje u zvanichnu verziju istovremeno veruje u postojanje leprekona, znachi li to da svi koji ne veruju u zvanichnu verziju po automatizmu veruju u postojanje leprekona?Ne bih rekao.
Link to comment
Ali meni stvarno smeta diskusija tipa A: Kako je moguce da je WTC 7 pao na nachin na koji je pao?B: Vidi ga ovaj, tvrdi da Jevreji nisu doshli na posao i da su igrali pre i posle rushenja WTC. Ja ne znam da li je u meni problem ili je to stvarno losh model diskusije. Ja nekako mislim da je loshe izmisljati i podmetati sagovornicima na ovaj nachin.
EDIT: U stvari, nije mogao da padne. Edited by Zugurosh
Link to comment
Igrajuci Jevreji, svemoc Amerike, gushteroljudi, i josh mnogo "teorija" koje (ubachene ili ne) bi popljuvao svako od nas "thrutersa" ovde... Meni je neverovatno, da ponovim, da se argumenti druge strane zasnivaju na A tvrdi B, gde je vishe ochigledno da A ne tvrdi B, i gde A vishe puta kazhe da ni u snu ne tvrdi B. (A su "thrutersi", a B neka od somnambulnih tvrdnji o "ljudima gushterima", igrajucim masonima i sl. Na shta dobija uvek isti odgovor: ove budale A koje tvrde B...Ako neko ko ne veruje u zvanichnu verziju istovremeno veruje u postojanje leprekona, znachi li to da svi koji ne veruju u zvanichnu verziju po automatizmu veruju u postojanje leprekona?Ne bih rekao.
ukoliko se secas prva teorija zavere koja se pojavila nepune dve nedelje nakon 9/11 je bila ona o nedolasku jevreja na posao. od tog momenta sustinski pocinje trutherski pokret. znaci nije bilo reci o malim zelenim vilenjacima vec o jednom semitskom narodu koji je vec 200 godina u centru svake teorije zavere. Edited by kim_philby
Link to comment
Ali meni stvarno smeta diskusija tipa A: Kako je moguce da je WTC 7 pao na nachin na koji je pao?B: Vidi ga ovaj, tvrdi da Jevreji nisu doshli na posao i da su igrali pre i posle rushenja WTC. Ja ne znam da li je u meni problem ili je to stvarno losh model diskusije. Ja nekako mislim da je loshe izmisljati i podmetati sagovornicima na ovaj nachin.
sta god da ti se kaze u odgovor ti ces otpisati kao plod zavere, tako da zbilja ovde coveku ostaje samo da se zavitlava.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...