Jump to content

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Da vidimo semafor. Svi sa vise od 5 postova na temi, podeljeni u tabore:Zvanicnjaci i nj. simpatizeriAl-Khwarizmi vasudeva418 IndyCowBoy ObiW kojot Gonzo Zugurosh Marvin (Paranoid Android) Roger SanchezEraserhead braca Shan Jan M16 Gandalf luba Utvara Zaverenici i nj. simpatizeriConspirator hattori Schmeling Glas RazumaNToniAdams Kastor расејан zorglub Mostly harmlesshenrik larssoniDemo laki21Strucnjak U sledecem prelaznom roku kupujemo hattorija i cistimo pod sa vama. :P Mnogo smo najjaci, plus smo verski, rodno i ideoloski diversifikovaniji.

Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Da vidimo semafor. Svi sa vise od 5 postova na temi, podeljeni u tabore:Zvanicnjaci i nj. simpatizeriAl-Khwarizmi vasudeva418 IndyCowBoy ObiW kojot Gonzo Zugurosh Marvin (Paranoid Android) Roger SanchezEraserhead braca Shan Jan M16 Gandalf luba Utvara
Schmeling, on 05 October 2010 - 19:14:56, said:A ako te bash interesuje, moje vidjenje priche (za koje sam siguran da je pogreshno, ali je najbolje shto umem sa ovim podacima kojima raspolazhem) oko WTC ide otprilike ovako: americhki inside man medju Arapima daje plan o otmici aviona, koji treba da srushe WTC. Arapi misle da je ideja njihova, ubedjeni su da rade veliku stvar.Marvin:Takođe, ovo je toliko daleko od ziliona gluposti koji su ovde do sada napisane, da ovo čak i ja mogu da potpišem kao nešto u šta sam spreman da dam oko 10-15% svoje vere, ako se ona može kvantitativno prezentovati. dark-side.jpg
Link to comment
Zašto je onda reakcija tako drastično drugačija u slučaju Hamerike? Zašto se podiže Kineski zid od uverenja i parola da ne bi Hamerika tako nešto, pa to je kolevka demokratije i ljudskih prava, rodonačelnik i prvoborac savremenog sveta, zašto bi oni... Odakle tolika vera u njihovo poštenje i dobre namere, malte ne do nivoa religijske dogme?
ko je tvrdio da Ameri ne bi uradili tako nesto, jer su u pitanju moralni i fini ljudi, svetionik demokratije & ljudskih prava? kazi, tuci cemo ga zajedno.rekao bih da nisi pazljivo citao sta se pise. cool.gif
Link to comment
Zašto je onda reakcija tako drastično drugačija u slučaju Hamerike? Zašto se podiže Kineski zid od uverenja i parola da ne bi Hamerika tako nešto, pa to je kolevka demokratije i ljudskih prava, rodonačelnik i prvoborac savremenog sveta, zašto bi oni... Odakle tolika vera u njihovo poštenje i dobre namere, malte ne do nivoa religijske dogme?
Ovo treba u recnike staviti ispod objasnjenja pojma "argument coveka od slame".A kojotov komentar na ovo je objasnio sta se ima objasnjavati. Realnost je tacno suprotna. Klasika sa povikom "drs'te lopova" (obicno je lopov taj ko to vice).Neko spomenu generalstab kao argument za srpsku amerikomrznju - pa sta bi tek bilo da su nam nesto stvarno lose uradili (a sto su, bez sumnje, mogli)? Ne radi se tu o zgradi generalstaba, vec se pre radi o slucaju penis envy.
Link to comment
Zvanicnjaci i nj. simpatizeri
Kucao sam odgovor i uništi me lap top. Pa sad pišem drugu, skraćenu verziju.Ukratko, pre sam pristalica zavere nego zvanične verzije.Međutim, mislim da postoji čitav set zavera koje su namenjene tome da javnost ne postane svesna situacije, i to mi je daleko verovatnije od jednog velikog master plana.Što se tiče WTC-a, ukoliko postoje konstrukcioni i bezbednosni propusti zbog kojih je pao, u šta verujem na osnovu svega što sam do sada pročitao o primenjenim propisima tokom gradnje, velika je verovatnoća da određenoj grupi ne odgovara da to ispliva. Takođe, ti isti propisi su primenjeni i prilikom izgradnje n sličnih zgrada širom USA.Grupa arhitekata i inženjera vikom držte lopova i ukazivanjem na exploziv možda želi da opere sebe i sakrije svoju odgovornost u primeni mnogih pravila koja dovode u opasnost one koji zgrade koriste, umesto da ih spašavaju.Za ovakvo mišljenje nemam direktne dokaze, niti mislim da ću ih ikada imati. Generalno, stvaranje velikog broja teorija o zaveri i pronalaženje "ostataka termita", koje se svodi na pronalaženje elemenata koje grade termit (što je kao dokaz smešno), je jako dobar paravan za čitave setove propusta koji su se dogodili na mnogim nivoima. I koji se i dan danas događaju, prvenstveno iz finansijskih razloga.Na kraju, sve se ipak svodi na verovanje. Dokazi, pravi, a ne jutub smejurije, su veoma retko dostupni. Ali to je već nova zavera, pa da ne širim dalje. Edited by Zugurosh
Link to comment
E, sad, ako je tako - kako su onda CiJa i taj vojnoindustrijski kompleks (bez glave?) uopste dopustili da 1 Obama preuzme vlast, a prethodno te iste nije mrzelo da pobiju 3000 svojih rodjenih civila? Valjda je bilo lakse roknuti jednog crnog "muslimana", "rodjenog van USA", pritom jos i poznatog "staljinistu." (Oni najzadrtiji stvarno misle sve to u navodima).I gde se tu uklapa Bil Klinton? Za verovati je, ako je inside job, da je najveci deo priprema obavljen za njegovog vakta.
2010. je, ubistvo predsednika SAD je tako passé.Prema BBC-jevom dokumentarcu "The Power of Nightmares" termin "Al Kaida" smišljen je za vreme Klintonovog mandata, nakon terorističkih napada na ambasade u Tanzaniji i Keniji, kako bi se Bin Ladenu u SAD moglo suditi u odsustvu kao vođi kriminalne organizacije. Prema istom izvoru, platili su Bin Ladenovom bivšem saradniku Jamalu al-Fadlu da svedoči da je Bin Laden mastermajnd ogromne terorističke mreže. Ne nalaziš li da je čudno da jedna teroristička organizacija posle 11. septembra prihvati za sebe naziv koji joj je nadenuo neprijatelj?A verovatno ti nije neobično ni to što FBI u poternici za Bin Ladenom ne pominje 9/11?
Usama Bin Laden is wanted in connection with the August 7, 1998, bombings of the United States Embassies in Dar es Salaam, Tanzania, and Nairobi, Kenya. These attacks killed over 200 people. In addition, Bin Laden is a suspect in other terrorist attacks throughout the world.http://www.fbi.gov/wanted/wanted_terrorists/usama-bin-laden
Nema ko da ažurira sajt 9 godina? Ili možda to spada u "other terrorist attacks throughout the world".
Link to comment
Ne nalaziš li da je čudno ...
Jedino sto je meni cudno ovde, kako rekoh, si ti i tebi slicni. Previse slobodnog vremena, prejeftin internet i previsoko misljenje o sebi (uglavnom u celosti bazirano na pohvalama dobijenim od roditelja).
Link to comment
Nema frke... i ocekivao sam lavinu protesta kad sam sastavljao gornje timove.
Nije pogrešno, nisam pristalica ove teorije zavere koja se ovde dokazuje.
Link to comment
Jedino sto je meni cudno ovde, kako rekoh, si ti i tebi slicni. Previse slobodnog vremena, prejeftin internet i previsoko misljenje o sebi (uglavnom u celosti bazirano na pohvalama dobijenim od roditelja).
Kad smo kod previsokog mišljenja o sebi, ti si apsolutni šampion.Reportovao sam citirani post, čisto da se ne iznenadiš. Edited by Conspirator
Link to comment
ko je tvrdio da Ameri ne bi uradili tako nesto, jer su u pitanju moralni i fini ljudi, svetionik demokratije & ljudskih prava? kazi, tuci cemo ga zajedno.rekao bih da nisi pazljivo citao sta se pise. cool.gif
Rekoh Kojotu, nisam učitavao bilo šta učesnicima ove rasprave. Ubacio sam opštu pretpostavku koja, u redu, možda i nije bila baš najsrećnije sročena.U svakom slučaju poenta mog posta je u poslednjem pasusu tako da ne bih razvijao raspravu oko kvotovane rečenice.
Link to comment
U sledecem prelaznom roku kupujemo hattorija i cistimo pod sa vama. :P Mnogo smo najjaci, plus smo verski, rodno i ideoloski diversifikovaniji.
Ma Hattori je nas, samo se kvalitetno zeza. On ima najbolji metod prema truterima: sve povladjuj i valjaj se od smeha pored kompa.Jedan moj poznanik je jos pocetkom devedesetih imao pricu za svoje roditelje i poznanike koji su glasali za Milosevica: "znate li da se Slobo zakleo nad Titovim grobom da ce da pocepa Jugoslaviju i otcepi Kosovo i Vojvodinu ..." ... i na tu pricu su se Miloseviceve pristalice ponekad i primale - mislim da je presudan bio detalj "zakleo nad Titovim grobom" :lol: Edited by CowBoy
Link to comment
Neko spomenu generalstab kao argument za srpsku amerikomrznju - pa sta bi tek bilo da su nam nesto stvarno lose uradili (a sto su, bez sumnje, mogli)? Ne radi se tu o zgradi generalstaba, vec se pre radi o slucaju penis envy.
Pa, jeste, mogli su neometano da pobiju svih sedam miliona gradjana Srbije. Hvala im sto nisu. <_< Inace, sto se teme tice, Beowl objasnio onim dugackim postom. Ovde podela uopste nije na zvanicnjake i teoreticare zavere vec na pristalice dve razlicite vrste naivnosti. To je stara marketinska podvala, obe suprotstavljene verzije oteras u besmisao tako da svi prosto izgube vreme raspravljajuci se o valjanosti jedne od dve verzije, koje su obe toliko budalaste da protiv njih ima argumenata koliko hoces. Mojih 5 centi™ je da je u pitanju realan teroristicki napad na koji su Ameri dodali nadgradnju taman toliko da bi se mogli okoristiti njime. I to ponasanje drzava nije nista novo, naprotiv. Najbolje se iskoriste one lazi koje su najpribliznije istini.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...