Jump to content

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Indy, pozdravio te George W Bush :)Dok ti misliš da se taj nešto pitao, ne znaš ama baš ništa.
Pitao se Dick Cheney. Vidis, znam nesto. :D Nego, da li se Obama pita nesto?Kako bilo, ne videh nista slicno dokazu da Amerikom vladaju nekakvi iz senke.
Link to comment

Da probam da zamenim uloge pripovedaca...

Conspiratore, je li ovo tvoje viđenje situacije?Centri moći u Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelu Afganistanu i Iraku :lol: , svakako ne Bušova Sadamova ili bilo čija administracija koja je limitirana mandatom, već verovatno službe poput CIA, Mosad, NSA, FBI, i US Army Al-Kaide, Talibanskih indijanaca, Iracke republikanske garde, kao takve (pritom, verovatno supertajni i nezvanični arapski "klubovi" vodećih ljudi istih koji iz senke kreiraju razne događaje za koje smatraju da su od nacionalnog interesa, a ne same službe po njihovim programima) su došli do ideje da isceniraju nacine 1 teroristički napad na Njujork i Vašington fingirajući cineci otmicu 4 aviona. Otmičari bi bili 19 izmišljenih pripadnika arapske organizacije Al Kaide, dva aviona bi bila usmerena da udare u kule bliznakinje Svetskog Trgovinskog Centra u Njujorku, dok su dva aviona bila namenjena za Pentagon. Ubacivanjem lažnih tačaka u NORAD i vazduhoplovstvo Naivnim postupcima NORAD-a i vazdhoplovstva SAD, izvedene su vojne vežbe koje su (valjda) imale za cilj da se napad ili izvedba uvežbaju. U isto vreme su organizovani supertajni građevinski radovi ne bi li se određeni (među)spratovi bliznakinja i WTC7 nafatirali termitima i eksplozivom. Dugoročno gledano, cilj akcije je bio karakterisanje arapskih neprijatelja Izraela kao terorista i Bin Ladenovih saveznika, i davanje blanko čeka Americi da napadne koga god oće u War On Terror maniji koja bi ovladala, kao što smo videli, Avganistan pa Irak dzihad :isuse: Otmicu, dakako, vrse pouzdano sa vise komada peroreza, cime prolaze glatko kontrolu na aerodromima.U jutro jedanaestog septembra, agenti, (da li CIA, da li Mosadada li slucajni prolaznici arapske populacije ili prekaljeni AL-Kaida-shi, u daljem tekstu - "operativci") otimaju četiri putnička aviona puna putnika. Dok se još ne zna šta je sa njima, dve teledirigovane letilice pune eksploziva, ofarbane da izgledaju kao putnički avioni (ili teledirigovani prazni putnički avioni) se zabadaju u jednu, pa drugu kulu. U Njujorku opšta panika, dok svi mediji pumpaju unapred pripremljenu priču o 19 otmičara terorista. Nakon nekog vremena, sledi prva kontrolisana eksplozija severnogi tornjaanj, koji se ruši, zbog moguceg propusta prilikom izgradnje a posle još nekog vremena, operativci detoniraju i drugi toranj koji se takođe ruši. Operativci naređuju vatrogascima povlačenje iz okruga WTC7, koja se kasnije poslednja detonira, a za sada je nepoznato je li bilo planirano zabosti još neki teledirigovani avion i u nju a da je nešto pošlo kako ne treba, ili su operativci od početka računali sa teorijom "reći ćemo da se srušila usled oštećenja od sveg karambola na Menhetnu". Dok se sve još odvija, pet osmatrača Mosada je primećeno kako se raduju skakutajući od sreće pre napada, dok su nakon napada čestitali jedni drugima. Kad je Mosad već spomenut, postojala je i hipoteza da je desetog septembra svaki Jevrejin za koga se znalo da je radio na WTC plazi obavešten telefonom da sutradan ne ode na posao. Mediji nastavljaju unaperd pripremljenu priču dajući užasne i preplašene razgovore putnika ovih letova sa svojim bližnjim pre samog kraja, a u isto vreme i lažna obraćanja terorista-otmičara putnicima sa jakim arapskim akcentom gde im govore da je u avionu bomba, da se vraćaju na aerodrom, i da putnici pozovu porodice ako žele. Taman dok se slegla prasina od pada 2 zgrade, par sati kasnije, pada i WTC, zbog pozara!Dok još čitav pakao traje, krstareća raketa Treci avion u medjuveremenu pogađa zgradu Pentagona, dok medijske kuće serviraju priču da je u pitanju oteti avion #3. U isto vreme, operativci odvode sva 4 oteta aviona (ili 3) i likvidiraju sve putnike i posadu (dok je možda u četvrtom avionu zbilja oboren sa neba, da bi se kasnije lansirala priča o putnici koji su provaljuju u pilotsku kabinu, davši celokupnoj akciji šlag američkog herojstva - a ako nije to u pitanju, i posada i putnici i četvrtog aviona su pobijeni, a avion uništen kao i ostala tri). Dan se završava potresnim razgovorima putnika, prebrojavanjem mrtvih, slavljenjem preživelih vatrogasaca i oplakivanjem poginulih na dužnosti, dok se prva koplja sumnje upiru direktno u Osamu Bin Ladena.Dodajem: Nakon sve zbrke, 27 minuta kasnije, SAD odlucuje da krene u odlucnu borbu protiv belosvetskog terorizma i donosi sudbonosnu odluku da jebemater svemu sto prkosi hrabroj americkoj pravdoljubivoj politici
Dakle, gospodo zvanicni, da li vi verujete u ovakav sled dogadjaja?
Link to comment
Ti sigurno znas ko u stvari vlada Amerikom?Ne znam zasto to neces da podelis sa nama... ja budala mislim da je to Obamina administracija. :(
obama, za razliku od kriminalaca koji su mu prethodili,nije (koliko znam) dosao na vlast naftom i krvlju umrljanim novcima,pa se nadam da ce povratiti davno izgubljenu vlast americkog naroda nad svetom krupnog kapitala i centrima moci poput vojske i cia.drugo je pitanje da li ce mu to ova bagra i dopustiti.
Link to comment
to sto ti tako mislis, tebi na dusu. ja to nigde nisam rekla. izvini, ali "indirektno" je u domenu, sto bi postmodernisti rekli, reinterpretiranja. covek je po tackama izneo argumente zasto to nije tacno, to jest, it would have been an error, ne moram, nadam se da objasnjavam koji je to gramaticki oblik.ne zelim uopste da ulazim u raspravljanje oko prava trutersa da ne veruju, ali sa profesionalne strane, problemi u njihovom vidjenju su:reports said that the building... to ne znaci da bbc stoji iza toga. ap je takodje imao pricu various unconfirmed reports said... dakle, nema cenzure, nema povlacenja informacije, vec u haosu koji u takvim situacijama postoji, sve i svasta moze da izleti. zvanicna potvrda ne bbc-ja, vec nekog ko je ovlascen za takve izjave. dakle, ja kao gradjanin mogu da kazem da sam videla da je srusen stelt za vreme bombardovanja, i to moze svako da prenese, ali dok to ne potvrdi u ono vreme aleksandar bakocevic, sef sluzbe za informisanje u ratnom stanju, kako se to zvalo, to nije zvanicno, vec samo trlababalan nekog svedoka. zvanicna info posle moze da se pobija, naravno, ali opet argumentovano, a ne na osnovu zivog ukljucenja reportera.takodje, "cock-up" na britanskom engleskom znaci nesto drugo od onog na americkom. dakle, greska, haos itd. u ono vreme nije postojala obaveza digitalnog arhiviranja materijala, a i sumanuto je cuvati bas svako ukljucenje.zasto bi bas bbc bio jedini obavesten da ce se desiti nesto, a ne zilion drugih medija?
Izgleda da se tebi dogodio jedan "cock-up". Kako mozhesh da pishesh ovo posle postovanja video klipa u kojem cica voditeljka pricha o tome da se srushio WTC7, dok se WTC ponosno i uspravno dimi iza njene glave?
Nemoguce je diskutovati. Teorija zavere je po pravilu nenadjebivo elasticna konstrukcija koja cak i one cinjenice i dokaze koji joj logicki ne idu u prilog ugradjuje u sebe i time sama sebi postaje sve jaca. Kancer.
Odlichno si opisao sopstvenu i poziciju kvarezhme, indija i ostalih koji ovde brane zvanichnu verziju. Nemoguce je diskutovati.
Da probam ja ovako...Da smo tog dana uživo otišli u Moskvu umesto na Menhetn i:- gledali kako dve najveće kule u poslovnom distriktu gore u plamenu nakon što su dva putnička aviona zveknula u njih, a zatim padaju i odvode hiljade ljudi u smrt- videli rupu u zgradi generalštaba ruske vojske koja neobično podseća na rupe koje su po zgradama u Beogradu ostajale nakon udara BGM projektila poznatijih kao Tomahawk- videli još jednu zgradu u centru Moskve kako pada a da niko realno nema pojma zaštoI da je nakon toga:- Rusija zvanično objavila da su napad izvršili čečenski teroristi koji su uz pomoć plastičnog escajga oteli četiri Iljušina puna putnika, onesposobili posadu i zatim iskoristili svoje bogato letačko iskustvo stečeno na An-2 zaprašivačima useva da savršenom preciznošću zalepe te avione u dve najviše kule u Moskvi- Rusija zvanično objavila da je zgradu generalštaba overio treći Iljušin kojim su takođe upravljali priučeni otmičari koji su uspeli da čitav završni prilaz pri brzini od nekoliko stotina kmh izvedu na visini manjoj od deset metara (pri čemu Iljušin u trenutku udara u zgradu očigledno nije imao krila al' ko te pita...)- Rusija zvanično objavila da je treća zgrada u Moskvi pala zbog toga što joj je požar poremetio statiku- Rusija zvanično objavila da odgovorni teroristi deluju iz neke pećine u Azerbejdžanu gde uživaju zaštitu lokalnih plemena u skladu sa običajnim pravom, a inače imaju ćelije po čitavom svetu (a te ćelije je 80-ih godina prošlog veka osnovala FSB al' ko te pita...)- Rusija zvanično objavila da je glavni vođa terorista lik koji je sasvim slučajno bivši agent FSB a danas je odbegli član magnatske familije koja u samoj Rusiji poseduje biznise vredne milijarde dolara i čiji članovi su u danima nakon napada, dok je čitav vazdušni prostor iznad Ruske Federacije bio zatvoren, privatnim letovima nesmetano odleteli u pravcu Čečenije- Rusija zvanično objavila da su otmičari poreklom iz Kazahstana, Turkmenistana, Belorusije i sličnih zemalja za koje se ne može reći da nisu u solidnim odnosima sa Rusijom- Rusija kao prvi odgovor na napad izvršila invaziju na Azerbejdžan - Rusija kao drugi odgovor na napad izvršila invaziju na Gruziju koja doduše nije imala bilo kakve veze sa napadom pa su morali da ih optuže za nešto sasvim drugo da bi se na kraju ispostavilo da je i to drugo bila teška obmana- Rusija zvanično objavila da je povela Rat protiv terora koji će trajati jaaaaaaaaaaaaako dugo i u kome neće biti pošteđen niko koga ona proceni za neprijatelja iliti pretnju... pa majku mu, ja mislim da bi svako ko bi makar pokušao da poveruje u rusku verziju događaja bio izložen najvećoj mogućoj sprdnji i poniženju. Za to vreme bi na Discovery i Viasat kanalima godinama sve prštalo od dokumentaraca u kojima se na sve moguće i nemoguće načine raskrinkava providan ruski inside job koji treba da posluži kao povod za osvajačke pohode i nove ratove koji treba da spasu posrnulu ekonomiju. Na PPP bi svako ko NE BI dovodio rusku verziju događaja u sumnju bio oteran u Damju i proglašen za srbovskog idolopoklonika podivljaloj kvaziimperiji koja preti da uništi čitav svet.Zašto je onda reakcija tako drastično drugačija u slučaju Hamerike? Zašto se podiže Kineski zid od uverenja i parola da ne bi Hamerika tako nešto, pa to je kolevka demokratije i ljudskih prava, rodonačelnik i prvoborac savremenog sveta, zašto bi oni... Odakle tolika vera u njihovo poštenje i dobre namere, malte ne do nivoa religijske dogme?Reći ću samo još jednu stvar: ja sam izraziti protivnik teorija zavere. Kao takav, mogu slobodno da kažem da mi otkako znam za sebe niko nikada nije pokušao prodati veću i paranoidniju zaveru od priče po kojoj su teroristi koje je obučavala američka obaveštajna služba istoj okrenuli leđa, neopaženo stigli u Ameriku, priučili se malo na Cesnama i zatim uz pomoć plastičnih viljuški i znanja stečenog na Cesnama savršeno usmerili Boingove airlinere u izabrane mete (jbt, ljudi, pa svi ste barem jednom u životu seli u nešto što je napravio Boeing - zamislite se malo) leteći po potrebi i na 8 metara visine; po kojoj je potpuno normalno da se zgrada od 42 sprata sruši kao kula od karata kada u njoj izbije požar; po kojoj nema nikakve veze što je idejni guru terorista takođe bivši agent CIA i pripadnik porodice čija je kompanija na prst u bulju sa predsednikom i potpredsednikom SAD odnosno kompanijama u njihovom vlasništvu; po kojoj je potpuno normalno da avion sa rasponom krila od 40 metara na zgradi Pentagona napravi oštećenje širine 20 metara i pri tome vertikalnim stabilizatorom čija je visina 13 metara uopšte ne dodirne zgradu; po kojoj je ekspresno slanje ostataka čelične konstrukcije kula WTC na reciklažu u Japan dobar poslovni potez a ne uništavanje dokaza; po kojoj je potpuno normalno da bliska rodbina glavnog osumnjičenog privatnim letovima odleti iz SAD u danima kada ni najveći svetski državnici nisu mogli da dobiju pristup vazdušnom prostoru kolevke demokratije; po kojoj je čista slučajnost to što su kule WTC nekoliko nedelja uoči napada prodate novom vlasniku koji je u novu polisu osiguranja uneo i osiguranje od udara aviona; po kojoj je čista slučajnost to što je napad iskorišćen da se zauzme najveći svetski pogon za proizvodnju heroina; po kojoj je još veća slučajnost to što je napad iskorišćen kako bi se zauzeo jedan od najvećih svetskih pogona za proizvodnju nafte i to pod izgovorom koji nema veze sa 9/11 a čak se i takav pokazao kao najgora moguća laž i podmetačina...Ja stvarno skidam kapu svakom ko je u stanju da ljude koji ne veruju u tu sumanutu paranoju nazove teoretičarima zavere. Izvrnuta stvarnost u svom punom sjaju.
Ejmen.
Cak bih dodao, razlozi su im bili potrebni i ranije, samo se razmera pomeraUpravo tako. Nisam hteo da quote-ujem citave postove, iako to potpuno zasluzuju, u oba slucaja. Pri tom, nikada i nigde nisam omalovazavao sagovornika na nacin na koji Al-Khwarizmi to radi, ili Cowboy npr. Njihovi najjaci argumenti i dalje su: vi ste glupi jer ste truthersi a mi smo pametni jer je svet crno na belo! WYSIWYG :isuse: Pa jebem mu misha, niko nas ne placa da ovo radimo, i ako imamo razlicita misljenja, obuzdajte jebenu sujetu i pisite ono sto mislite, bez vredjanja i spustanja diskusije na nepodnosljiv nivo.
A izvini, shta mislish shta bi oni radili na ovom topicu, da se ne sluzhe tim detinjastim diskvalifikacijama? Ne ochekujesh, nadam se, od njih neku smisaonu raspravu?
Link to comment
obama, za razliku od kriminalaca koji su mu prethodili,nije (koliko znam) dosao na vlast naftom i krvlju umrljanim novcima,pa se nadam da ce povratiti davno izgubljenu vlast americkog naroda nad svetom krupnog kapitala i centrima moci poput vojske i cia.
E, sad, ako je tako - kako su onda CiJa i taj vojnoindustrijski kompleks (bez glave?) uopste dopustili da 1 Obama preuzme vlast, a prethodno te iste nije mrzelo da pobiju 3000 svojih rodjenih civila? Valjda je bilo lakse roknuti jednog crnog "muslimana", "rodjenog van USA", pritom jos i poznatog "staljinistu." (Oni najzadrtiji stvarno misle sve to u navodima).I gde se tu uklapa Bil Klinton? Za verovati je, ako je inside job, da je najveci deo priprema obavljen za njegovog vakta.
Link to comment
Izgleda da se tebi dogodio jedan "cock-up".
:lol:
A izvini, shta mislish shta bi oni radili na ovom topicu, da se ne sluzhe tim detinjastim diskvalifikacijama? Ne ochekujesh, nadam se, od njih neku smisaonu raspravu?
I to sto kazes, ocekujem previse, ocigledno...
Link to comment
Jel to onaj što je dobio nobelovu nagradu za Mir zato što je rešio da pošalje još trupa u Afganistan? :Hail:
Je l' njemu tu nagradu dade onaj što je samo osam dana ranije furnuo iz Norveške na čelo Saveta Evrope (petogodišnji mandat)?
Link to comment
Da, otprilike tako, s tim sto bespotrebno karikiras sve. A sa poslednjom recenicom si sam sebi skocio u grlo i pokazao upravo kako nisi sujetan :isuse:
Ništa ti nisi razumeo. Skočio si ovde da se zapljuneš jer te zabole da pročitaš & pogledaš da li se možda već pisalo na prethodnih 68 strana o nečemu što hoćeš da raspravljaš. A zabole te jer si duboko ubeđen da nikom dosad nije palo na pamet da kaže to što ti hoćeš da kažeš. To se zove sujeta.
Btw. ja sam procitao svih 68 strana, jer me zanima sta ljudi ovde imaju da kazu o tome.
Nisi, ne laži.
Za razliku od tebe i tebi slicnih koji su toliko superiorni u 1 razumevanju konacne istine, da nema potrebe da uopste polemise o tome.
Pa malo dosadi. Svake jeseni kad zahladni deca provode više vremena pred kompjuterom i iz puste dosade krenu da drndaju po ovom topiku, a Conspirator i Šmeling ih pale. Bilo interesantno da se igramo učitelja prva dva puta, posle dosadilo. Sad pljuckamo, zajebavamo i čekamo jesenje slave i novogodišnji raspust.
Link to comment
Jao, baš si mi rekao <_< . Što mi nisi rekao da su "listom pogrešna" pre nego sam iskuckao sve ove postove. Molim te, pređi topik i reci koja su pisanja listom pogrešna a koja nisu, pa da onda pišu samo oni što su u pravu? Po tebi, naravno.
Pa tim čim nešto napišeš lupiš za medalju. Konkretno, dao sam ti dva primera gde si lupio pričajući o američkom intervecionizmu i raspoloženja naroda prema ratovima, što si naravno izostavio kad si pritisnuo "reply". Čitati tvoje postove je kao prelistavati časopis za bodibilding: svaka slika je manje više ista i na svakoj slici vidiš nekog čoveka kako sa ponosom ističe svoje steroidima unakaženo telo, i nikako ti nije jasno zašto misli da je moderna verzija Adonisa kad je smešan kao crtani film.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...