Jump to content

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

A Al-Kaidine sposobnosti... tu bismo mogli da uđemo u diskusiju da li Al-Kaida kao nekakva globalna teroristička mreža uopšte postoji ili bar da li je postojala pre 1998. pa i 11. septembra 2001. kao entitet sa takvim imenom. To što sada svaka teroristička ćelija proglašava sebe filijalom Al-kaide je logična posledica reklamnog efekta koji je postignut 11. septembra.
Možda postoji potreba za univerzalnim zlom, da bi postojalo univerzalno, vrhovno dobro ?
Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Iako ama baš ništa nema nelogično u toj priči:
Možda tebi. Zato što se uklapa u tvoju priču. Meni je krajnje nelogično da Amerika upada u Avganistan zbog opijuma. A pogotovu mi je nelogično da kao opravdanje za to mora da organizuje jednu takvu akciju. Toliko nelogično da mi je teško razumeti kako je uopšte moguće da raspravljamo o tome.
Pri tom si bacio "lol" na komentar "uz nikad veću podršku svog naroda" što mi toliko ide na ganglije, kada neko sasvim validan argument iskomentariše sa takvim smajlijem pokazujuću samo svoju zadrtost, tvrdoglavost i pomalo glupost. Jer, zamisli posle najn ilevena i kampanje War On Terorism Amerikanca a da nije bio u fazonu "AJDE DA IM JEBEMO MAMU SADA I ODMAH"?! Imali su podršku naroda da urade šta su, kada, kako i kome hteli.
Koliko dugo je ta euforija trajala? Koliko je od te podrške ostalo kad se sa Avganistana prešlo na Irak? Da, stav da je motiv za zaveru protiv sopstvenog naroda podrška američke javnosti za orgijanje po svetu je za lol, u najmanju ruku.
Nužno ne mora, ali onda nemoj da govoriš da ti je nelogično što je čovek rekao, jer su u pitanju same činjenice u koje možeš da veruješ, a i ne moraš. Svi znamo da je potraga za mass destruction oružjem i Bin Ladenom najobičnija sprdnja, a čovek je to rekao, ni manje ni više. Sa druge strane, svi ti događali su došli POSLE najn ilevena koristeći ga kao motiv ili opravdanje, i i te kako su usko vezani. I nema apsolutno NIŠTA nelogično razmišljati u pravcu da je sve to povezano.
Da, potraga za WMD je obična sprdnja. Ali tu sprdnju nije progutala ni većina američke javnosti. Niti se Bušova administracija preterano trudila. "Našli smo neko opravdanje, udri. Ako prođe, prođe, ako ne - nije naročito bitno." Tako su oduvek radili. Može im se. I zato je traženje motiva u tome za 9/11 zaveru čista besmislica.
Moraš da shvatiš da ljudi evoluiraju i da konačno počinju da shvataju sumanutost svih oružanih sukoba, i da polako shvataju da nijedan od njih ne može da ima validan razlog za hiljade, desetine, stone hiljada mrtvih, i u najjgorem slučaju miliona. ...
Brate, nalupetao si se. Izvini što ti tako kažem, ne želim da te vređam, ali nemam više snage za ovakvu vrstu rasprave.Bilo mi je zanimljivo šta su sve ljudi spremni da prihvate, koliko vere unose u to, i kako tu svoju veru doživljavaju kao "kritičko preispitivanje". I malo sam i raspirivao raspravu povremeno, ne bi li što više toga izašlo na površinu. Ali već sam se malo iscrpeo i smorio od vrćenja u krug, pa ću da oladim neko vreme i da pređem u read only mod. Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
a i jos uvek nema odgovora ko je organizovao (finansirao, smislio itd) inside job. cak ni najzanimljiviji trutersi nisu jos nista raskrinkali.
Ako veruješ da su Buš i Bler zamesili aktivnosti njihovih zemalja, donoseći odluke pred spavanje, onda ok. Ako ne, jasno je da su sve zakuvali finansisko korporacijski moćnici i oni koji su imali najviše koristi od aftermath-a. Ko su ti i kako su se i kako se obrću pare posle toga, navedeno je više puta, bitno je da su pu pitanju multi milijarerski iznosi, nafta, i resursi planete zemlje na kojima se obrću neopisive svote novca, a ko ima neopisive svote novca ima i MOĆ, mala je reč od tri slova, valjda je zato mnogi preskaču u celoj priči.
Šta je bilo posle ovog događaja ? Apsolutni nadzor nad privatnim komunikacijama, i ograničenja ljudskih sloboda, ne samo u USA nego i savezničkim najbliskijim državama
Ih, ko da je to bitno. <_< Sad če ti reči "ne lupaj, mogli su to izglasati u kongresu, i sve super, sigurno nisu srušili svoje zgrade i ubijali svoje ljude zbog toga, Amerikanci su to, najdemokratskija nacija od svih..."
Link to comment
Blagodarim.
Bas kao sto rekoh:
Nemoguce je diskutovati. Teorija zavere je po pravilu nenadjebivo elasticna konstrukcija koja cak i one cinjenice i dokaze koji joj logicki ne idu u prilog ugradjuje u sebe i time sama sebi postaje sve jaca.
Pazi, u ovakvim diskusijama pretpostavka da je postojala zavera je sama sebi cilj. Dokazi, cinjenice, logika - sve se to pretvara u puku scenografiju za glumca koji sa sredine pozornice uvek iznova porucuje: "sve je to zavera"...Dakle, ako ste odlucili da je zavera - nista vas nece spreciti da ne verujete u to. Obeshrabruje ipak jedna nezgodna posledica ovakvih rasprava, sustinski glavna i najbitnija stvar:zloupotreba 11/9 od strane vlade SAD je ostala takodje tek deo pomenute scenografije. Cak ni to nije toliko bitno, koliko je bitno dokazati da "je sve isplanirano". Kao kad se igraju deca: nema shire slike, sve se svodi na detalje, impresije i impuls.
Link to comment
Možda tebi. Zato što se uklapa u tvoju priču. Meni je krajnje nelogično da Amerika upada u Avganistan zbog opijuma.
Nelogično ti je jer posmatraš na pogrešan način. Posmatraj kroz "ko ima 90 i više posto proizvodnje opijuma na svetu ima basnoslovne sume novca sa kojim je praktično svemoćan". Onda to i nije tako čudno. Ti verovatno zamišljaš Buša i Obamu kako trče kroz opijumska polja dok im vetar mrsi kose i pirka ih po obrazima, u tom slučaju se slažemo, to je stvarno za lol.
Koliko dugo je ta euforija trajala? Koliko je od te podrške ostalo kad se sa Avganistana prešlo na Irak? Da, stav da je motiv za zaveru protiv sopstvenog naroda podrška američke javnosti za orgijanje po svetu je za lol, u najmanju ruku.
Opet gledaš na pogrešan način. Probaj sa "odradili su Avganistan, pa su prešli na Irak, tada je narod popizdeo ali je gotovo jer su već tamo?" I zapitaj se sledeće: ako su došli donde sa jednim tako moćnim događajem kao što je 9-11 koji je probudio enormne količine patriotizma kod Amera i toleranciju na nove ratove njihove vlade, a opet je presaho čim su ušli u Irak - dokle bi došli da nije bilo te inicjalne kapisle, dakle bez nečega što je Američki način spremilo i nateralo da prihvate te ratove kao nešto dobro i plemenito.
Da, potraga za WMD je obična sprdnja. Ali tu sprdnju nije progutala ni većina američke javnosti. Niti se Bušova administracija preterano trudila. "Našli smo neko opravdanje, udri. Ako prođe, prođe, ako ne - nije naročito bitno." Tako su oduvek radili. Može im se. I zato je traženje motiva u tome za 9/11 zaveru čista besmislica.
Kao što rekoh 556 puta do sada, reći ću i poslednji put. Nije se desila JEDNA stvar kao posledica 9/11 već gomila istih sa velikim uticajem na svet, na vodeće svetske sile i njihov narod, gde su se obrnule i obrću se cifre novca sa toliko nula da ne možeš da ih prebrojiš.
Brate, nalupetao si se. Izvini što ti tako kažem, ne želim da te vređam, ali nemam više snage za ovakvu vrstu rasprave.
Nema problema brate, samo nemoj mene da kriviš što ne vidiš dalje od svog nosa pa nisi u stanju da povežeš neke stvari već sve posmatraš crno belo ko osnovac.
Link to comment
da su oni na svakih šest meseci, godinu dana izvodili još spektakularnije i organizovanije napade. Međutim ništa, umesto toga dobili smo samo paniku od antraxa, ptičjeg pa svinjskog gripa, čisto da se ostane u formi.To su neka moja razmišljanja ko, zašto i kako.
Ti si prespavao napad na podzemnu železnicu u Madridu i Londonu? Lika koji je pokušavao da zapali eksploziv u cipeli u avionu, decembra 2001? Od tog dana se izuvamo sa ove strane okeana kada prolazimo kroz kontrolu na terminalu.Pa još jedan sličan njemu, samo što je eksploziv prošvercovao u avion u donjem vešu? Zbog njega nam sada uvode body skenere na terminalskoj kontroli. Administracija reaguje kao što bi svaka birokratija reagovala: kada se dogodi pičvajz, odreaguje restriktivno. U čemu je to američka administracija specifična?
Link to comment
Drugim rečima, DA, treba im jebeno dobar razlog da povedu neki rat! Nekad verovatno i nije trebalo, ali danas su ljudi pametniji, iskusniji, i barataju sa mnogo više informacija nego pre. Da, može im se i dalje podvaliti, ali ne tek tako jer je "opozicija" svim tim glupostima mnogo veća, i povećava se kako vreme prolazi.
Cak bih dodao, razlozi su im bili potrebni i ranije, samo se razmera pomera
Da probam ja ovako...Zašto je onda reakcija tako drastično drugačija u slučaju Hamerike? Zašto se podiže Kineski zid od uverenja i parola da ne bi Hamerika tako nešto, pa to je kolevka demokratije i ljudskih prava, rodonačelnik i prvoborac savremenog sveta, zašto bi oni... Odakle tolika vera u njihovo poštenje i dobre namere, malte ne do nivoa religijske dogme?Reći ću samo još jednu stvar: ja sam izraziti protivnik teorija zavere. Kao takav, mogu slobodno da kažem da mi otkako znam za sebe niko nikada nije pokušao prodati veću i paranoidniju zaveru od priče po kojoj su teroristi koje je obučavala američka obaveštajna služba istoj okrenuli leđa, neopaženo stigli u Ameriku, priučili se malo na Cesnama i zatim uz pomoć plastičnih viljuški i znanja stečenog na Cesnama savršeno usmerili Boingove airlinere u izabrane mete (jbt, ljudi, pa svi ste barem jednom u životu seli u nešto što je napravio Boeing - zamislite se malo) leteći po potrebi i na 8 metara visine; po kojoj je potpuno normalno da se zgrada od 42 sprata sruši kao kula od karata kada u njoj izbije požar; po kojoj nema nikakve veze što je idejni guru terorista takođe bivši agent CIA i pripadnik porodice čija je kompanija na prst u bulju sa predsednikom i potpredsednikom SAD odnosno kompanijama u njihovom vlasništvu; po kojoj je potpuno normalno da avion sa rasponom krila od 40 metara na zgradi Pentagona napravi oštećenje širine 20 metara i pri tome vertikalnim stabilizatorom čija je visina 13 metara uopšte ne dodirne zgradu; po kojoj je ekspresno slanje ostataka čelične konstrukcije kula WTC na reciklažu u Japan dobar poslovni potez a ne uništavanje dokaza; po kojoj je potpuno normalno da bliska rodbina glavnog osumnjičenog privatnim letovima odleti iz SAD u danima kada ni najveći svetski državnici nisu mogli da dobiju pristup vazdušnom prostoru kolevke demokratije; po kojoj je čista slučajnost to što su kule WTC nekoliko nedelja uoči napada prodate novom vlasniku koji je u novu polisu osiguranja uneo i osiguranje od udara aviona; po kojoj je čista slučajnost to što je napad iskorišćen da se zauzme najveći svetski pogon za proizvodnju heroina; po kojoj je još veća slučajnost to što je napad iskorišćen kako bi se zauzeo jedan od najvećih svetskih pogona za proizvodnju nafte i to pod izgovorom koji nema veze sa 9/11 a čak se i takav pokazao kao najgora moguća laž i podmetačina...Ja stvarno skidam kapu svakom ko je u stanju da ljude koji ne veruju u tu sumanutu paranoju nazove teoretičarima zavere. Izvrnuta stvarnost u svom punom sjaju.
Upravo tako. Nisam hteo da quote-ujem citave postove, iako to potpuno zasluzuju, u oba slucaja. Pri tom, nikada i nigde nisam omalovazavao sagovornika na nacin na koji Al-Khwarizmi to radi, ili Cowboy npr. Njihovi najjaci argumenti i dalje su: vi ste glupi jer ste truthersi a mi smo pametni jer je svet crno na belo! WYSIWYG :isuse: Pa jebem mu misha, niko nas ne placa da ovo radimo, i ako imamo razlicita misljenja, obuzdajte jebenu sujetu i pisite ono sto mislite, bez vredjanja i spustanja diskusije na nepodnosljiv nivo.
Link to comment
Pa jebem mu misha, niko nas ne placa da ovo radimo,...
... sto je kod trutersa najtragicniji deo price. Razumeo bih da neko kaze kako je "desetak operativaca u WTC-e unelo, rasporedilo i povezalo tri vagona eksploziva" zato sto je dobio pare da od sebe pravi klovna, ali da to govori za dzabe, i to jos iz ubedjenja - pa to je vec tragikomedija.@Zorglub: nisi brale citao pazljivo. Vrati se pa procitaj. Edited by CowBoy
Link to comment
Ako veruješ da su Buš i Bler zamesili aktivnosti njihovih zemalja, donoseći odluke pred spavanje, onda ok. Ako ne, jasno je da su sve zakuvali finansisko korporacijski moćnici i oni koji su imali najviše koristi od aftermath-a. Ko su ti i kako su se i kako se obrću pare posle toga, navedeno je više puta, bitno je da su pu pitanju multi milijarerski iznosi, nafta, i resursi planete zemlje na kojima se obrću neopisive svote novca, a ko ima neopisive svote novca ima i MOĆ, mala je reč od tri slova, valjda je zato mnogi preskaču u celoj priči. Ih, ko da je to bitno. <_< Sad če ti reči "ne lupaj, mogli su to izglasati u kongresu, i sve super, sigurno nisu srušili svoje zgrade i ubijali svoje ljude zbog toga, Amerikanci su to, najdemokratskija nacija od svih..."
Davno nisam video forumaša čiji je username kompletna suprotnost onome što piše po forumu. Edited by ObiW
Link to comment
Cak bih dodao, razlozi su im bili potrebni i ranije, samo se razmera pomeraUpravo tako. Nisam hteo da quote-ujem citave postove, iako to potpuno zasluzuju, u oba slucaja. Pri tom, nikada i nigde nisam omalovazavao sagovornika na nacin na koji Al-Khwarizmi to radi, ili Cowboy npr. Njihovi najjaci argumenti i dalje su: vi ste glupi jer ste truthersi a mi smo pametni jer je svet crno na belo! WYSIWYG :isuse: Pa jebem mu misha, niko nas ne placa da ovo radimo, i ako imamo razlicita misljenja, obuzdajte jebenu sujetu i pisite ono sto mislite, bez vredjanja i spustanja diskusije na nepodnosljiv nivo.
Da, ali kako ta diskusija treba da izgleda?Ti postaviš jedan link i kažeš "vidi ovo"Ja postavim drugi i kažem "a vidi ti ovo"Ti: "e, ali vidi ovaj link, bato. Šta kažeš, a?"Ja: "nema problema, evo ti kontra link na tvoju rekontru"Ti: "š'a ti misliš, da ja od juče čitam trutherse? Evo ga link nad linkovima koji pokazuje da sam ja u pravu"Ja: "ti si mala maca za mene. Eve gi kralj na svi linkovi koji briše pod sa tvojim najačim linkom i još trči krugove oko njega"To hoćeš?Ili hoćeš da ti ja rečima prepričam šta ima u mojim linkovima a ti ćeš da se na kraju pozoveš na "jaku logiku i zdrav razum" koji pobija sve linkove koje ja mogu da nađem?Pa nismo deca. Ovaj topik ima 68 strana. Ko je od vas našao za shodno da pročita svih 68 pre nego je došao ovde da se zapljune? Ti češ da mi pričaš o sujeti... Edited by ObiW
Link to comment

Nema sumnje da je u nekih forumasa ovde vera da Amerikom vladaju neka "lica iz senke" apsolutna. Posto njihova inside job prica jedino tako moze da ima neki smisao.Kaze npr. Glas Razuman: "trebao im je razlog da odu u rat". Kome je trebao razlog? Vec nekoliko administracija ratuje u Iraku, a druga po redu ratuje u Avganistanu? Da li on, kao i Rasejan, misli da uopste nije bitno ko je na vlasti u USA?U principu, vera u inside job (i slicne zavere) je potpuno nemoguca bez vere da zemljom Amerikom vladaju tajne grupe iza kulisa, a da su nekakvi izbori samo sarada.Nikom ko u to ne veruje nije moguce da poveruje, bez obzira kakvi videi se ovde kacili, da bi administracija kojoj je rok trajanja 4-8 godina a) mogla b) htela da ubija hiljade svojih glasaca. Prema tome, ne kacite vise video spotove gradjevinarske prirode, mene to ne zanima. Ako imate neki dokaz da Amerikom vladaju grupacije iz senke, to bih mnogo voleo da vidim!

Link to comment
Davno nisam video forumaša čiji je username kompletna suprotnost onome što piše po forumu.
Možda je suprotnost onome što si ti u stanju da pojmiš. Što opet nije moj problem već tvog naivnog pogleda na svet. Tako da, bolje suprotan nego naivan. cool.gif
Link to comment
Tako da, bolje suprotan nego naivan. cool.gif
A najgore je kad umislja da je daleko pametniji nego sto zaista jeste, sto je otprilike zajednicko svim pristalicama teorije zavere ovde. Edited by Indy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...