Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Hvala na odgovorima, ironičnim i neironičnim. Iščitao sam u međuvremenu dobar deo teme, malo guglovao, veliki deo priče može još nekako da prođe, no ono što mi nekako najviše bode oči je baš ovaj snimak:http://www.youtube.com/watch?v=LD06SAf0p9ADakle, prvo, ta zgrada se nekako zapalila, pa se u njoj zapalio neki dizel, i sve to zajedno je nekako dovelo do toga da glavni strukturni nosači izgube nosivost, te se u jednom trenutku sve zajedno urušilo.E sada, moj problem u razumevanju ovog snimka je sledeći; dakle, kao što se vidi:1. zgrada se ruši pravo (direktno) vertikalno na dole.2. brzina rušenja je bliska brzini slobodnog pada (ukoliko kamera snima bez usporavanja/ubrzavanja) - štopovao sam vreme pada ovog dela koji se vidi, puta visina (odnosno broj spratova (koji se vide)) - oko 9 m/s.1. ne izgleda mi logično da se zgrada u kojoj popuštaju strukturni nosači - kojih pretpostavljam ima nekoliko desetina, pada ravno na dole, isto u svim delovima, jer ukoliko je u pitanju vatra koja gori nekontrolisano, zaista je teško pretpostaviti da su svi strukturni nosači oštećeni u istoj meri i da popuštaju u istom momentu - jer samo u tom slučaju bi pad bio kao na snimku - dakle direktno na dole. Ukoliko ne bi svi popustili bukvalno u istom trenu - u tom slučaju neki deo strukture bi pao ranije, neki kasnije, ili bi makar došlo do krivljenja na neku stranu?(Ovo su moje laičke pretpostavke, nadam se da će neko ko je bolje upućen moći jasnije ovo da objasni).2. Ne razumem kako je moguće da zgrada pada kao da joj je izmaknuta stolica, apsolutno bez ikakvog otpora? Zar delovi strukture koji nisu oslabljeni ili uništeni plamenom ne bi trebalo da pružaju neki otpor koji bi makar malo usporio brzinu pada?Zamolio bih forumaše sa stručnim obrazovanjem bliskim ovoj problematici da pokušaju da daju malo svetla ovim pitanjima.

Link to comment
Amatersko pitanje : da bi se (kontrolisano) srusila zgrada, da li je dovoljno eksploziv samo postaviti na nosece stubove, ili te stubove treba i busiti?
moze i jedno, i drugo.ukoliko se busi potrebna je manja kolicina eksploziva.na kolicinu eksploziva utice nacin rusenja, materijal koji se rusi, i vrsta eksploziva.na primer drveni sipovi se ruse tako sto se obmota eksplozivom 2/3 obima, a celicni 3/4;celicna uzad se rusi smicanjem (postavljanjem eksploziva na 2 suprotne strane); armirani beton se u kalkulacijama racuna kao cisti celik, itd.za zgrade ne znam, ali kod mostova postoje vec u projektu predvidjena mesta za postavljanje eksploziva.masivni noseci stubovi se takodje mogu rusiti eksplozivom, ali je prakticnija, efikasnija i sigurnija primena termita (secenje po dijagonali razvijanjem visoke temperature za kratko vreme).
Link to comment
Nisi objasnio za taksi. Kako je moguce da je neogreban? Postoji samo jedna mogucnost: dovezao ga je taksista, Shmeling kaze da je to onaj crnjo, Bushov pashenog, pa je izvadio matzollu i tresnuo po shoferki.Doduse, tu se zajebao jer nije znao da ce Toni i Henrik da uklavire da ogrebotina po haubi nema. Koji su amateri ti americki zaverenici, postavili neopazeno tri vagona eksploziva u WTC-e, ukrali neopazeno letecu bonbu za Pentagon, prepravili neopazeno komande na cetiri aviona da ih vozaju na daljinski, poturili neopazeno afganistanski pasos u rusevine - srusili neopazeno WTC7i na kraju pali na neogrebanom taksiju. Nisu znali sa kim imaju posla - hiljade Tonija hrli na internet svaki dan da pregleda piksel po piksel kamera shejk materijala. Zanimacija za ceo zivot.
mozda je stavio trtl vaks, pa je zastitio farbu.sefe, ako nadjes jedan jedini post u kom pisem u korist zavere, ili bilo sta slicno, pojescu svoju cipelu po tvom izboru. pisao sam samo o onome u sta se, igrom slucaja, razumem, i nelogicnostima, tojest nedorecenosti tv verzije, i pominjao ideje koje se ne kose sa globalnom slikom, a mogu da objasne puno toga.no dobro, i ovaj tvoj post je samo dokaz da ili ne citas no odgovaras po automatizmu, ili, u sta ipak ne verujem, citas a ni rec ne razumes.dobar si decko, uozbilji se.sve manje te smatram ozbiljnim sagovornikom.
Amatersko pitanje : da bi se (kontrolisano) srusila zgrada, da li je dovoljno eksploziv samo postaviti na nosece stubove, ili te stubove treba i busiti?
morao bih da se raspitam, ali gotovo sam siguran da postoji varijanta sa brzim postavljanjem, tj. bez busenja, i punjenjem koje deluje kumulativno. Edited by ToniAdams
Link to comment
kada bi neko nepobitno dokazao da je pronadjen nanotermit (ne tragovi koji ukazuju da mozda, nego tragovi brate, tragovi upotrebljenog zapaljivog sredstva) u rusevinama WTC, tada bih rekao da su trutheri, i takvi kakvi su, na tragu necemu.
Bravo.Laki, ne znam da li si pronašao još jedan "fun fact" o zgradi 7. BBC je objavio da se ova zgrada srušila 20 minuta pre nego što se to zaista dogodilo.
Link to comment
Bravo.Laki, ne znam da li si pronašao još jedan "fun fact" o zgradi 7. BBC je objavio da se ova zgrada srušila 20 minuta pre nego što se to zaista dogodilo.
ne postavljaj neproverene tjubove:napisa covek tamo (doduse, sigurno je ciaeouyivac):
Just a little thing, but during September New York uses the EDT time zone, which is Four hours earlier than GMT (GMT-4), which means at 21:54 in the United Kingdom, it was 17:54 in New York. I'm not saying that the WTC7 is not visible behind Ms. Standley, just that when this report was broadcast, New York local time was 5:54, about a half hour after the building collapsed.
Link to comment
Moze li neko od 3averenika da me prosvetli ko je pronasao ove navodne ostatke i o tome izvestio javnost (i da li je ziv danas)?
Niels Harrit, profesor hemije Univerziteta u Kopenhagenu, ziv je. O svom nalazu napisao je clanak koji je, valjda, prosao anonymous peer review. Njegov nalaz jos uvek nije adekvatno debunkovan, izgleda da je zaista pronasao neko jedinjenje koje moze da se tumaci kao ostatak nanotermita (sto konspirolozi odmah tumace kao da je nanotermit sigurno bio tamo).
Link to comment
Njegov nalaz jos uvek nije adekvatno debunkovan, izgleda da je zaista pronasao neko jedinjenje koje moze da se tumaci kao ostatak nanotermita (sto konspirolozi odmah tumace kao da je nanotermit sigurno bio tamo).
To je stara formula na kojoj je čitava konspirologija izgrađena:moguće je + učinilo bi zvaničnu verziju sumnjivom = desilo se i čini zvaničnu verziju hrpom laži
Link to comment
Niels Harrit, profesor hemije Univerziteta u Kopenhagenu, ziv je.
Pa dobro, valjda slutis na sta ciljam... ko mu je dao pristup uzorcima, valjda su mu odobrili to iz istog tog Zlocinackog Sistema koji ubija svoje nevine gradjane? Ubiju 3 soma bez problema, ali 1 Danca puste da ih razotkrije?Sve vise mislim da je u podeli truthersi vs ostali razlika u hemisferi mozga koja se pretezno koristi. Bilo bi zanimljivo da betty sprovede ono svoje istrazivanje sa devojkom koja se vrti. Mogao bih da se kladim da truthersi koriste vise desnu hemisferu, valjda otud preokupiranost detaljima i nesklonost da se sagleda velika slika (nekako im ne smeta sto sve skupa nema nikakvog smisla, ali se zato odusevljavaju kojekakvim razotkrivajucim jutjub klipovima i linkovima koji nekako uspevaju da postoje, bez obzira na takvu strasnu zaveru, koju ni nacisti ne bi smislili jer bi i za njih bila suvise zla...)
Link to comment
napisa covek tamo (doduse, sigurno je ciaeouyivac):Just a little thing, but during September New York uses the EDT time zone, which is Four hours earlier than GMT (GMT-4), which means at 21:54 in the United Kingdom, it was 17:54 in New York. I'm not saying that the WTC7 is not visible behind Ms. Standley, just that when this report was broadcast, New York local time was 5:54, about a half hour after the building collapsed.
Neće biti, zaboravio si BST.25pgwg2.png
At 5:20:33 p.m. EDT (22:20:33 BST) on September 11, 2001, 7 World Trade Center started to collapse, with the crumble of the east mechanical penthouse, while at 5:21:10 p.m. EDT (22:21:10 BST) the entire building collapsed complete (Wikipedia)
Osim toga, BBC je potvrdio da je objavio informaciju ~25 minuta ranije.Samo se ti i dalje uzdaj u YouTube komentatore :lol: Edited by Conspirator
Link to comment

@indyImam u sebi isti chipset, ali koristim superego da se oslobodim toga. Zato znam u kom svetu zive konspirolozi.I nije u pitanju samo opsesija detaljima, nego jos nesto: izvesna ugravirana slika sveta koju je veoma tesko napustiti, a koja je jedna mehanicisticka verzija danas vrlo tesko prihvatljivog intervencionistickog Boga. Osnovna komponenta te slike je dogma o savrsenstvu tajnih sluzbi koje imaju svoje prste svuda, koje nikada ne grese, sposobne su da izvedu i najvece organizacione poduhvate bez ijedne slabe tacke. Ono sto manje prosvetljenom oku izgleda kao napredak nauke i tehnologije, zapravo je privid, laz, intervencija. Moze se lazirati put na Mesec, moze se oboriti trzni centar uz pomoc stotina saradnika, a da to 10 godina ne procuri. Jedna vrlo obrazovana osoba iz moje porodice je svojevremeno iznela teoriju da je CIA stvorila beat i hipi pokret. Otud Hattorijeva zamisao da NORAD za pet minuta obara avione kojima su crkli transponderi. Amerika nije drzava sa svim manama koje jedna drzava ima, vec misticna sila koja moze sve, kojoj nijedan resurs nije nedostupan, koja je potcinila sve osim - truthera. Ateisti po prirodi, trutheri su Boga zamenili demijurgom - "tajnim sluzbama i vladarima", i sebe vide kao one koji protiv tog demijurga ustaju.Zasto sa konspirolozima ne pricam lepo? Zato sto, ko sto neko vec rece, oni misle da je budala svako ko veruje zvanicnim izvorima. Problem sa time je u tome sto zvanicne izvore mahom cine ljudi koji znaju sta govore, dok trutherske izvore cine some guys with broadband, koji kompiluju vesti kako im dune, u skladu sa infallible pretpostavkom da "nas uvek lazu". Naravno da u zvanicnoj verziji ima rupa, for fuck sake, postoji li ijedna drzava na svetu koja ce moci da napravi vernu rekonstrukciju onolikog dogadjaja. Pitanje je i sta je sakriveno od javnosti, u interesu istrage. Ali nemam nameru da odbacujem znanje i iskustvo ljudi koji su ceo zivot posvetili odredjenim strukama, i umesto toga da verujem likovima sa neta koji analiziraju mutne klipove. Ima nesto duboko uvredljivo u tome, i zato ne mogu da u prici sa njima pokazujem Marvinovo Drvobradi-style strpljenje. I, uz to, koja god zavera da je u pitanju, gde god na svetu, uvek se nekako stize do Jevreja, a time ne mogu da se bavim.

Edited by vasudeva418
Link to comment
Osim toga, BBC je potvrdio da je objavio informaciju ~25 minuta ranije.
Recimo da je BBC stvarno objavio informaciju ranije. Imamo dve mogucnosti :1. BBC je deo konspiracije. To opet povlaci milion drugih pitanja, svako besmislenije od prethodnog2. BBC je informaciju objavio ishitreno, u opstoj guzvi i metezu. Dve velike zgrade su se vec bile srusile, stanje je bilo poprilicno haoticno.Meni objasnjenje broj 2 deluje mnogo ubedljivije, reda velicine 1 prema 10.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...