Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Zaključak i FEMA i NIST istrage je da je glavni uzrok požar koji je besneo u zgradi satima. Nekoliko sati pre pada, vatrogasci su povučeni iz zgrade, kad je bilo jasno da požar ne mogu da stave pod kontrolu. Pominjala su se i oštećenja nastala ogromnim komadima bliznakinja dok su se rušile, ali, koliko se sećam, zaključak je da to nije bilo od presudnog značaja.
Hvala.
Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Ko što rekoh, nisam vernik. Ne zastupam ni jednu ni drugu stranu. Niti sam stručan, niti sam opsesivno zainteresovan. Samo tu i tamo sumnjam.A ti slobodno nastavi.
Pa gde si se onda tacno prepoznao:
Marvinu medalju za stalozenost, smirenost i razloznost, plus jos vecu kontramedalju za losu procenu sagovornika. Zaverizam nije logicka zamka, zaverizam je poremecaj u misljenju. Nema te logike koju ce takav mozak da sazvace na pravi nacin.btw, mene je na temi dotukao Shmeling konstatacijom da je u citavu akciju umesano pet-sest mastermajndova i desetak operativaca. Sto je manje od devetnaest terorista. Koji Shmeling je u pravu, nikada necemo saznati.
... na sta dobijam odgovor da sam ogavan. Ne kapiram sta te je povredilo? Edited by CowBoy
Link to comment

Koga interesuje šta vatra može da uradi čeliku, može da se informiše na linku.Mnogo sličnih ispitivanja su rađena daleko pre 2001.g.Ma koliko nekome izgledalo neobično da se sruči zgradurina poput WTC-a, potrebno je imati u vidu mnoge faktore specifične za istu.Takođe, sigurno je da je u WTC-u postojao jedan broj eksplozivnih naprava. Međutim, to što nešto može da eksplodira u dodiru sa vatrom, ne znači da je uneto sa namerom da eksplodira. Gospođa Brown je unela lak za kosu i dezodorans, i držala ih je u fioci stola. Radnici održavanja su imali n bombi u svojim skladištima, raspoređenim po WTC-u. Od konzervi farbe, razređivača, plinskih boca itd. Sve to lepo gori i može da stvori lepe vizuelne efekte. Ali je ključno to što maksimalnu pasivnu zaštitu ostvaruju intumscentni premazi, bilo da se radi o kablovima, ventilacionim otvorima ili čeliku.Toga u WTC-u nije bilo, koliko je meni poznato.Čak i da je bio zaštićen na evropski ili daleko istočni način, verujem da bi opet pao. Nešto kasnije, doduše, ali dovoljna površina ogoljenog čelika bi neumitno dovela do njegovog pregrevanja u zonama u kojima je izolovan. A onoliku zgradurinu nije lako nositi.Pentagon je veća misterija od WTC-a, ali, nije nelogično da puku nije prikazan ni deo onoga čime vlasti raspolažu. Zašto bi obučavali teroriste da sledeći put budu efikasniji? Argument da bi otkrivanjem onog što imaju oduvali pristalice teorije zavere je pomalo smešan. Šta ih briga za iste? Ionako stvaranjem hiljadu i jedne teorije pružaju savršen štit, pored gomile poslovičnih šarlatana kojima je to ionako svakodnevni posao.S obzirom da od drveća nije moguće videti šumu, pojedinačni dokazi, ma koliko izgledali logično, kao nesretna bandera i sretni taksista, postaju samo meta za podsmeh i izvrgavanje ruglu istinozboraca. I to samo zato, što nema Puaroa da ih sve skupi u sobu, i ispriča im celu priču. Tek tada detalji dobijaju smisao.

Link to comment
Pa gde si se onda tacno prepoznao:... na sta dobijam odgovor da sam ogavan. Ne kapiram sta te je povredilo?
Daleko od toga da sam povređen, ništa nije oglavu™.Samo konstatujem činjenično stanje. Ti si beše imao nešto konkretno da ponudiš raspravi?
Link to comment
Hvala.
evo i ilustracije laki.zahvaljujuci svom polozaju...911_-_FEMA_-_WTC_impacts_%28graphic%29.pngwtc6 zgrada je izbegla simetricno urusavanje u sopstvene stope brzinom bliskom slobodnom padu,pretrpela minorna strukturna ostecenja i izbegla pozar te stoga ostala da (uglavnom) stoji ponosito...September_17_2001.jpgza razliku od nesretne zgrade wtc7 koju su pokosili plamen i razaranje...http://www.youtube.com/watch?v=LD06SAf0p9Apoznato je da se posle 9/11 rusenje zgrada sa celicnim jezgrom obavlja sa par kutija sibica,za razliku od dotadasnjih skupih operacija koje su ocito nepotrebno zahtevale prilicne kolicine strucno rasporedjenog eksploziva.^_^
Link to comment
Daleko od toga da sam povređen, ništa nije oglavu™.Samo konstatujem činjenično stanje. Ti si beše imao nešto konkretno da ponudiš raspravi?
Pitao sam te juce/prekjuce: "koliko ljudi po tvojoj proceni bi trebalo da ucestvuje u zaveri tog obima", ti si odgovorio da nisi ekspert i da te ne interesuje (?)To sto sumnjas okaci macku o rep, sumnjam i ja - svako ko ima nesto pameti mora da sumnja u medije i njihovo izvestavanje. Ne radi se ovde o sumnji vec o konkretnim tvrdnjama pristalica teorije zavere.A te tvrdnje su daleko od bilo kakvog smisla i logike - ne zato sto ja tako kazem, vec zato sto prirodni zakoni tako govore. E, kada dodjemo do tacke da se radije veruje u postojanje Mracnih Sila nego u elementarnu logiku, onda vise nema diskusije - zato i podjebavam. A ti covece ako nisi u grupi onih koji se osecaju podjebanim, zasto ne produzis dalje nego - reagujes?Kontradiktoran si.kljucni dokaz: neogrebani taksi. :isuse: pa jbt, jesi li na strani logike ili klipova sa interneta?
poznato je da se posle 9/11 rusenje zgrada sa celicnim jezgrom obavlja sa par kutija sibica,za razliku od dotadasnjih skupih operacija koje su ocito nepotrebno zahtevale prilicne kolicine strucno rasporedjenog eksploziva.^_^
... onda znas koji je posao postaviti eksploziv u one kolose. Mineri rade nedeljama na desetospratnici, koliko ljudi treba da mesecima svercuje eksploziv i postavlja ga u gluvo doba po onim planinama od zgrada?Ja znam da se ti samo kvalitetno zezas, ali postoje ljudi koji veruju o ono sto misle da stoji iza ovih slicica koje si okacio. ^_^Cela zavrzlama je u razlici izmedju dve reci: moguce i verovatno. Edited by CowBoy
Link to comment
za razliku od nesretne zgrade wtc7 koju su pokosili plamen i razaranje...
Šta tačno ovde sugerišeš? Da uopšte nije bilo požara u wtc7, ili da je i on podmetnut?
Link to comment
Od čega se zapalila WTC7?
znamo da je kule bliznakinje istopio kerozin, a posto u ovu nije udario avion, stvarno pojma nemam.pitaj Al-Khwarizmija. on je preneo zvanicnu verziju po kojoj se to desilo zbog pozara.
Link to comment
:isuse:da, da, to sugerisem...
Ne isusuj, nego odgovori. Šta navođenje stanja wtc6 i položaj wtc7 treba da pokažu? Da požar u wtc7 nema smisla, ili šta?
Link to comment
lepe postove, u smislu, ukrasene raznim bojama.2bojne, nekad i 3bojne!:)
Nisi objasnio za taksi. Kako je moguce da je neogreban? Postoji samo jedna mogucnost: dovezao ga je taksista, Shmeling kaze da je to onaj crnjo, Bushov pashenog, pa je izvadio matzollu i tresnuo po shoferki.Doduse, tu se zajebao jer nije znao da ce Toni i Henrik da uklavire da ogrebotina po haubi nema. Koji su amateri ti americki zaverenici, postavili neopazeno tri vagona eksploziva u WTC-e, ukrali neopazeno letecu bonbu za Pentagon, prepravili neopazeno komande na cetiri aviona da ih vozaju na daljinski, poturili neopazeno afganistanski pasos u rusevine - srusili neopazeno WTC7i na kraju pali na neogrebanom taksiju. Nisu znali sa kim imaju posla - hiljade Tonija hrli na internet svaki dan da pregleda piksel po piksel kamera shejk materijala. Zanimacija za ceo zivot. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...