Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

Pa Aca kaže i "zaustavno vreme", oksimoron koji se teško može naći i u najvećim rečnicima jezika srpskoga...
A što je najgore, ta njegova izmišljotina se već odomaćila u govornom jeziku. Pošlo mu je za rukom nešto što ne polazi ni mnogim književnicima :isuse:
Link to comment
A što je najgore, ta njegova izmišljotina se već odomaćila u govornom jeziku. Pošlo mu je za rukom nešto što ne polazi ni mnogim književnicima :isuse:
Bez zelje da se fajtam, kako bi ste preveli stoppage time?Koliko se ja secam, u engleskom je injury time zamenjen sa stoppage time da bi se naglasilo da nije rec samo o vremenu izdangubljenom zbog povreda nego zbog svih prekida igre.
Link to comment
Bez zelje da se fajtam, kako bi ste preveli stoppage time?Koliko se ja secam, u engleskom je injury time zamenjen sa stoppage time da bi se naglasilo da nije rec samo o vremenu izdangubljenom zbog povreda nego zbog svih prekida igre.
Što bi morao da se prevodi engleski izraz? Može da se kaže nadoknada vremena ili sudijska nadoknada, nema razloga da se prevodi engleski.
Link to comment
Što bi morao da se prevodi engleski izraz? Može da se kaže nadoknada vremena ili sudijska nadoknada, nema razloga da se prevodi engleski.
Pa sta god da kazes, prevodis izraz iz pravila igre koje donosi fifa a koja nisu na srpskom. Meni je zaustavno vreme ok kao novi izraz jer je to i novi institutu u fudbalskim pravilima.
Link to comment
Pa sta god da kazes, prevodis izraz iz pravila igre koje donosi fifa a koja nisu na srpskom. Meni je zaustavno vreme ok kao novi izraz jer je to i novi institutu u fudbalskim pravilima.
U pravilima igre piše sudijska nadoknada...Ili treba da zamolimo Aleksandru da nam unosi nove reči u jezik (protiv čega nemam a priori ništa protiv)...
Link to comment
Valjda ce im reci da se malo uozbilje iz postovanja prema 1 instituciji derbija...ili se ide na koncept YU radija?
Možda će da furaju onaj legendarni Avalin koncept sa oblačenjem kao Blues brothersi. :lol:
Link to comment
U pravilima igre piše sudijska nadoknada...Ili treba da zamolimo Aleksandru da nam unosi nove reči u jezik (protiv čega nemam a priori ništa protiv)...
Ok onda, ako pise u pravilima onda povlacim napisano.
Link to comment
U pravilima igre piše sudijska nadoknada...Ili treba da zamolimo Aleksandru da nam unosi nove reči u jezik (protiv čega nemam a priori ništa protiv)...
Gde je crveni autobus da nam objasni zta zapravo znaci izraz "zaustavno" vreme? Mozda Aca misli da je 90 minuta po Ustavu a da je sve preko toga iza Ustava.
Link to comment

Uh, "zaustavno vreme" mi je jedan od "omiljenih" izraza coveka koji je nekada obecavao da ce postati jedan od najboljih komentatora na ovim prostorima. Nazalost, sada pre lici na regularnu ovcicu akademika 'zene-mi-govore-da-sam-seksi' Panjkovica, do pristojnog novinara...Aca je nesrecno nazvao nesto sto bi u bukvalnom prevodu na "cist" srpski trebalo da bude "štopovano vreme", a zasta kako neko gore navodi, u nasem jeziku imamo mnogo prirodniju sintagmu - "sudijska nadoknada". Zasto "štopovano"? Zato sto sudija koristi sat, ili opet na cistom srpskom - štopericu (eng: stop-watch), a koji se zaustavlja pri svakom vecem prekidu (stoppage) igre. I onda Aci padne napamet da prekrati vreme zaustavljanja (sata) u "zaustavno vreme"... Sve ostalo je vec legenda...-----------------------Ubedljivo naj-bolji/kvalitetniji/zanimljivi/pametniji/sarmantniji komentator koga trenutno imamo: Nebojsa Viskovic.

Link to comment
Ubedljivo naj-bolji/kvalitetniji/zanimljivi/pametniji/sarmantniji komentator koga trenutno imamo: Nebojsa Viskovic....
....koji je takođe grozan, tako da i to pokazuje na kom stupnju nam je sportsko komentatorstvo™. sećam se njegovih čuvenih ćutanja prilikom postizanja golova na SP 2006. valjda da osetimo atmosferu™....šabančina.
Link to comment

zasto saban? pa upravo to cutanje nakon golova je najbolje kod fudbalskih komentatora.. koj ce moj da mi se aca, znojko i ostali deru i kazu ko je zabio..taj jedan ili dva trenutka i treba da zacuti..odlicna inovacija, samo ne znam dal jos uvek to radi jer nemam sport klub a on je valjda tamo? ili mozda nije? nego , nema ga nesto gojko....a ni topalovic sa sosa...

Link to comment
....koji je takođe grozan, tako da i to pokazuje na kom stupnju nam je sportsko komentatorstvo™. sećam se njegovih čuvenih ćutanja prilikom postizanja golova na SP 2006. valjda da osetimo atmosferu™....šabančina.
nije bas da se secam ovog detalja, ali ako je tako kako kazes, onda mu je to 1 veliki plus od 1 mene. ja bih bio najsretniji kada bi komentatori samo izgovarali imena igraca kod kojih je lopta u posedu, mada je i to cesto nepotrebno.
Link to comment
nije bas da se secam ovog detalja, ali ako je tako kako kazes, onda mu je to 1 veliki plus od 1 mene. ja bih bio najsretniji kada bi komentatori samo izgovarali imena igraca kod kojih je lopta u posedu, mada je i to cesto nepotrebno.
kod mene ima minuse za sve što je ikada rekao i uradio, pa i za to ćutanje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...