Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

Marjanovo urlanje nije loženje na gluposti jer, realno, svedoči najvećem uspehu bosanskog sporta u poslednjih 25 godina, što bi eventualno Tukovo svetsko zlato na 800 metara sigurno bilo ...

 

Poređenja radi, to je kao kad bi sad Srbija postigla sportski uspeh koji nadilazi sve prethodne. A to bi, priznaćete, bila samo evropska ili svetska titula u fudbalu. Pa sad vi zamislite kako bi se naši komentatori ložili ...

Edited by stoka
Link to comment

Poređenja radi, to je kao kad bi sad Srbija postigla sportski uspeh koji nadilazi sve prethodne. A to bi, priznaćete, bila samo evropska ili svetska titula u fudbalu. Pa sad vi zamislite kako bi se naši komentatori ložili ...

 

Link to comment

Baš je neiskusno ovo istrčao, baš se vidi šta znači iskustvo, a pogotovo ako u trci ima neka ekipa. Kenijci iskontrolisali trku, usporili do bola, zauzeli čelo, spoljnju stazu, klasika kad ima neko ko ima dominantan rezultat u sezoni. Jbg, biće bolje. 

Link to comment

Ne secam se ko je pomenuo politicku korektnost komentatora Arene, ali pratim i podizem za vecerasnjeg Drulovica. Covek je sat vremena mleo kao vodenica, a nije rekao niti jednu jedinu iole pametnu stvar, da ne kazem nesto sto vecina gledalaca nije primetila. Oni su poveli, lep gol, pa su ovi izjednacili, tako da su jedni prosli, a drugi ispali, sigurno, sigurno. Covek ispaljuje frazetine za celu prvu polovinu Zurnala, pomislio bih da se zajebava da sam citao umesto sto sam slusao. Ovako mi je doslo da naletim na Viska i odmorim usi.

Link to comment

 

U hladovini bašte od smokava i vinove loze, u Toploj, kod Herceg Novog, pisao je onomad Ivo Andrić priču „Jelena, žena koje više nema“. Od Minhena 2002. godine, Evropskog prvenstva, kada se pojavila sa 18 godina i osvojila bronzu, do Moskve 2013. kada je osvojila treće svetsko zlato, pričao sam o nekoj drugoj Jeleni. Ruskinji iz Volgograda, sportskoj ikoni, svetskoj rekorderki i uz Jusu, najvećem animatoru atletike, sada majoru Ruske Federacije. U međuvremenu, rodila je ćerku, ima već godina. Otac, ljubav iz najmlađih dana, vodoinstalater iz Volgograda koji i dalje radi sa njenim ocem, iste struke. Saletali su je milijarderi i tajkuni, nudili joj jahte, kule i ostrva. Ali, ljubav kod pravih žena se ne kupuje. Zato je ona jedina i jedinstvena, Jelena Išinbajeva.

Dakle, nema više Turgenjeva, Tolstoja, Majakovskog, Puškina i Jesenjina. Ostao mi je samo Dostojevski, njegov „Kockar“ i „Idiot“, „Zločin i kazna“ i „Braća Karamazovi“.

 

U Beiđingu, leta Gospodnjeg 2015,

Duško Korać

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...