Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

Nije mi uopste jaran, mada se znamo iz vremena dok je bio u BG-u. Poenta je da ne znas nista o njemu, a volis da dajes dijagnoze i razvijas nebulozne teorije. Koga briga sto tebe i jos neke nervira. To je njegov stil komentarisanja. Ako ti se ne svidja, nemoj da ga slusas i gotovo.  

 

A ti ne samo da ga slusas, vec i trazis i citas komentare o njemu. Bas si opterecen njime..

 

I ne treba da ga znam, znam ono iz prenosa, i dovoljno mi je to, bar za komentar njegovog posla, koje po meni radi loše, tačnije amaterski, po meni taj način komentarisanja je iskazivanje nepoštovanja prema gledaocima i slušaocima (moje mišljenje, napominjem, mada nisam jedini). Može biti najbolji čovjek na svijetu, i dalje ću da mislim da nije za komentatora. Nisam davao nikakve dijagnoze, ne radim to nikad, komentarisao sam njegovo komentarisanje. A to da ga slušam, šta da radim, slušam ga samo kad moram, recimo BiH reprezentaciju sam u posljednjem ciklusu kvalifikacija za SP mogao gledati jedino na Face TV. Daleko od tog da sam birao da ga slušam. Samo degradira profesiju koju volim i kojom sam se nekad davno bavio. Isto tako komentarišem i Koraća, nego ja imam priliku da ovog slušam (za razliku od većine ljudi u Srbiji i ovom forumu), Kuma onoliko pljujemo, ovaj je ista klasa samo na malo drugačiju stranu, da ovako komentariše u Srbiji nastupe srpskih sportista, bio bi na ovom forumu razapinjan isto kao i Aca ili kao Korać. 

Link to comment

Ne branim ja tebi da imas misljenje o njemu kao komentatoru kakvo hoces. Ali reagujem kada pises da je zalutao. Ili da degradira profesiju. Cuj jebote, degradira. Ima svoj stil, volis ga, ne volis, tvoja stvar. I naravno da bi se lozio ovako i da radi nase sportiste. I da radi bilo gde drugde. 

 

Poenta je da na svakog koga nervira lozenje kod komentatora, imas dvoje koji to vole. Ja licno ne volim, ali je kod Makija to autenticno. Besmisleno je stavljati ga u isti kos sa Acikom folirantom. 

Link to comment

Stotinu puta smo pisali o Marjanu ovde. Poznajem i njega, i brata mu, i majku i "majora" (ćaleta)

I opet ću ponoviti da je mnogo dublja i kompleksnija priča sve to, jbg

Link to comment

Nije mi uopste jaran, mada se znamo iz vremena dok je bio u BG-u. Poenta je da ne znas nista o njemu, a volis da dajes dijagnoze i razvijas nebulozne teorije. Koga briga sto tebe i jos neke nervira. To je njegov stil komentarisanja. Ako ti se ne svidja, nemoj da ga slusas i gotovo.  

 

A ti ne samo da ga slusas, vec i trazis i citas komentare o njemu. Bas si opterecen njime..

 

Kako koga briga. Ako si gledalac i ako te iritira komentator naravno da bi u nekoj idealnoj situaciji tog koji ga je zaposlio treba da bude briga.

Edited by theanswer
Link to comment

Onda vise ne bi postojali komentatori, posto nema tog ko je po volji svima..

 

Ako su Makijevi prenosi popularni, sef moze da bude samo zadovoljan. Da li su u pitanju prenosi Cvajte nekada, BiH repke danas, sutra nesto trece, nebitno je..

Link to comment

Potpuno je nebitno je li čovjek inače prati sport i je li inače stručan, sasvim sigurno ništa od toga nije pokazao. Ne ulazim u ovo što govori renne, odnosno ima li tu neka pozadinska priča.

Besmisleno je ono na ovoj utrci (komentiram samo to, ne pratim mu "karijeru" inače) proglašavati bilo stilom, bilo ičim. To je od prve do posljednje sekunde nesuvislo i neartikulirano urlanje, skvičanje i vrištanje.

To nije stil.

 

Onaj drugi (Baha) je patetičan i pretjeruje, ali ajde, to već može proći kao "stil", pogotovo iz razloga koji su ranije navedeni, odnosno manjak BiH sportskih uspjeha.

 

Bolesno histerično vrištanje nepovezanih riječi u mikrofon, skupa s krčanjem i lupanjem nije stil. Nebitno da li ga netko zna u real lifeu, da li je van studija normalan, da li prati sport i zna puno o njemu - doslovno je skandal da bilo koja televizija pusti u eter nekoga tko doživljava potpune mentalne sklopove (ili se, još gore, ponaša tako)

 

p.s. Još jednom, govorim isključivo o prijenosu ove utrke, je li uvijek takav ili nije - to ne znam.

Edited by Carolostadien
Link to comment

Onda vise ne bi postojali komentatori, posto nema tog ko je po volji svima..

 

Ako su Makijevi prenosi popularni, sef moze da bude samo zadovoljan. Da li su u pitanju prenosi Cvajte nekada, BiH repke danas, sutra nesto trece, nebitno je..

 

Pa fala bogu da će biti popularni prenosi kad cela bosna gleda reprezentaciju ili sad ovo svetsko ili šta već.. Cvajtu dok je prenosio bio je osveženje, posle je počeo i tu da preteruje, a o ovom daljem opusu da ne pričam. Naravno da će se uvek naći neko kome određeni komentator neće odgovarati ali ovo je baš baš prejadno. Evo, npr, meni Višković uopšte ne smeta, ima dosta onih kojima smeta, ali to su neke nijanse bar za mene, ovo što rade Korać, ovaj lik, to stvarno nema smisla.

Edited by theanswer
Link to comment

https://www.youtube.com/watch?v=M56OYHeCOsU

 

 

 


Ma to mislim na europska i svjetska. Olimpijske igre su ipak nešto posebno, tamo se svi vesele svemu. Kao kad smo mi imali onog Bugara u dizanju utega. Pa kad je bilo europsko, ono, pročitam vijest i nikom ništa, drago mi zbog čovjeka i bok. A kad je dizao za zlato u Sydneyu sam navijao kao da je nogomet :D

 

ma da, oi su druga prica. ja sam prisustvovao pracenju finala oi u streljastvu (ne secam se ko nas  je pucao) u kafani u jednoj varosici u srbiji u drustvu mahom matorih i sredovecnih ljudi, navijalo se kao da vodimo protiv brazila u finalu sp u fudbalu. ajd sto se navijalo nego su se naucila sva pravila, upoznali vazniji protivnici...
Link to comment

Pa fala bogu da će biti popularni prenosi kad cela bosna gleda reprezentaciju ili sad ovo svetsko ili šta već.. Cvajtu dok je prenosio bio je osveženje, posle je počeo i tu da preteruje, a o ovom daljem opusu da ne pričam. Naravno da će se uvek naći neko kome određeni komentator neće odgovarati ali ovo je baš baš prejadno. Evo, npr, meni Višković uopšte ne smeta, ima dosta onih kojima smeta, ali to su neke nijanse bar za mene, ovo što rade Korać, ovaj lik, to stvarno nema smisla.

 

E, pa Viska da krivis sto je Maki ispao ovakav, on mu je bio mentor  :D

 

Meni je Viskov stil komentarisanja isto najblizi. Ali, poenta je, po n-ti put ponavljam, sto je Maki autenticno lud. Dakle, on se ne folira, on zaista pada u trans dok prenosi. Nekoga iritira, vise je onih kojima je car. Ljudi generalno vole kada se komentatori loze. Mozda je za PPP kriterijume i Raletovo prenosenje trka Cavica, Bekrica, Stjepanovica sa urlanjem "ispod civilizacijskog nivoa", ali on se upravo tim prenosima proslavio. 

Link to comment

nije problem u lozenju, vec u lozenju na gluposti. svaki drugi potez je viskovicu veceras bio po necemu neponovljiv. smara to preterivanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...