Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

Komentator sa Sportkluba prenosi Real i kad spazi Nadala u publici saopstava da je Nadal nekoliko casova ranije osvojio masters u Madridu pobedom nad Berdihom u finalu.

 

 

EDIT: Brži Malvo.

Edited by Nesh
Link to comment

Znam da nije za ovu temu, ali čisto da izrazim čuđenje konceptom emisije "Dogodilo se na današnji dan" koju puštaju ponekad u pauzama utakmica i kad imaju par slobodnih minuta na SK - ima WTF momenata, tipa podsjećanje da je prije 9 godina u 26. kolu HNL Inter iz Zaprešića dobio Osijek rezultatom 2:1, ili da je u utakmici Kupa Hrvatske u rukometu Metković dobio Zagreb pet razlike. Ima i vezano za naš sport, ali se ne sjećam baš tako sočnih detalja. 

Link to comment

Znam da nije za ovu temu, ali čisto da izrazim čuđenje konceptom emisije "Dogodilo se na današnji dan" koju puštaju ponekad u pauzama utakmica i kad imaju par slobodnih minuta na SK - ima WTF momenata, tipa podsjećanje da je prije 9 godina u 26. kolu HNL Inter iz Zaprešića dobio Osijek rezultatom 2:1, ili da je u utakmici Kupa Hrvatske u rukometu Metković dobio Zagreb pet razlike. Ima i vezano za naš sport, ali se ne sjećam baš tako sočnih detalja.

Pa SK bi 'teo da bude full televizija ali nume.I neće da da pare. Malo vežbaju rutinu sa ovim sportskim vestima na N1...
Link to comment

Ma podjednako bi bilo glupo i da je vest da je na današnji dan u 23. kolu Jsl Spartak pobedio Rad. Poenta je da su to potpuno besmislene vesti, nebitno koja je zemlja u pitanju.

 

Kad sam već na temi, malopre prolazom kroz dvorište obližnje OŠ i klinci igraju fudbal na fizičkom. Jedan treba valjda da izvede korner, a drugi mu viče "Pomoćna igra!". Aca ftw.

Link to comment

Kad sam već na temi, malopre prolazom kroz dvorište obližnje OŠ i klinci igraju fudbal na fizičkom. Jedan treba valjda da izvede korner, a drugi mu viče "Pomoćna igra!". Aca ftw.

 

Empirijski dokaz! Trovač mladih umova.

Link to comment

"na današnji dan" je sadržaj kolažnog™ tipa, traje tri minuta da upotpuni prazan hod i nije strašno, nekad mogu da se vide i neke zanimljive stvari. mnogo veći problem sa tim je što se zapravo ne vidi šta se to dogodilo pošto događaj ide na nekom televizorčiću u dnu ekrana.

Link to comment

Znam da nije za ovu temu, ali čisto da izrazim čuđenje konceptom emisije "Dogodilo se na današnji dan" koju puštaju ponekad u pauzama utakmica i kad imaju par slobodnih minuta na SK - ima WTF momenata, tipa podsjećanje da je prije 9 godina u 26. kolu HNL Inter iz Zaprešića dobio Osijek rezultatom 2:1, ili da je u utakmici Kupa Hrvatske u rukometu Metković dobio Zagreb pet razlike. Ima i vezano za naš sport, ali se ne sjećam baš tako sočnih detalja.

+1

 

Koliko moraš da budeš retardiran kao tzv. novinar, pa da u eri interneta upropastiš rubriku koja potencijalno može da bude veoma atraktivna ... Imaš posebne sajtove koji se bave samo sportskim događajima na određeni dan, što domaćim, što međunarodnim ... Koliko bi samo bilo edukacije u toj rubrici, jer bi klinci saznavali, na primer, kad je Partizan pobedio Mančester, kad su košarkaši prvi put postali šampioni Evrope, o svetskom rekordu Vere Nikolić na 800 metara ili olimpijskom zlatu plivačice Đurđe Bjedov ...

Edited by stoka
Link to comment

Da, primjetio sam da su dosta lijeni po tom pitanju i umjesto da izvuku iz zaborava neke od legendarnih događaja koje pominješ, oni se zadovoljavaju podsjećanjima na neke totalno nebitne, ali recentne događaje (za koje vjerovatno mogu da izvuku YT podlogu, pa im tako lakše). Kapiram da nemaju svoju arhivu, ali za njih je onaj segment na SOS-u kad puštaju stare utakmice nedostižan što se edukativne vrijednosti tiče (a ima i zanimljiva pričica kako je SOS došao do tih arhiva). Opet, bolje da stave sliku Vere Nikolić i ispričaju priču o njoj, ili o Šabanu Trsteni//Matiji Ljubeku, nego da puštaju hajlajtse utakmice neke domaće lige od prije 10 godina, koja niti nudi neki kvalitet, niti je bitna u istoriji sporta. 

Link to comment

Empirijski dokaz! Trovač mladih umova.

Pričam tako sa 1 klincem posle tekme Barsa Bayern i on mi kaže kako je Neymar dao dva magična gola. Gde si to čuo?  Rekao komentator.

Link to comment

Da, primjetio sam da su dosta lijeni po tom pitanju i umjesto da izvuku iz zaborava neke od legendarnih događaja koje pominješ, oni se zadovoljavaju podsjećanjima na neke totalno nebitne, ali recentne događaje (za koje vjerovatno mogu da izvuku YT podlogu, pa im tako lakše). Kapiram da nemaju svoju arhivu, ali za njih je onaj segment na SOS-u kad puštaju stare utakmice nedostižan što se edukativne vrijednosti tiče (a ima i zanimljiva pričica kako je SOS došao do tih arhiva). Opet, bolje da stave sliku Vere Nikolić i ispričaju priču o njoj, ili o Šabanu Trsteni//Matiji Ljubeku, nego da puštaju hajlajtse utakmice neke domaće lige od prije 10 godina, koja niti nudi neki kvalitet, niti je bitna u istoriji sporta. 

 

aj ispricaj ako nije problem, posto su i meni trazili da im saljem utakmice, naravno kitu za uzvrat pa me eto zanima ta prica

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...